Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на джип

    Здравейте, предстои ми покупка на джип, като бюджетът е до 15000 лева за първоначалната покупка. Насочил съм се към бензинов мотор, ръчни скорости, като ще се слага и газ. Ще се ползва за семейна кола, така че трябва да е с 4 врати. Няма да се кара извън пътя. Годишният ми пробег е около 20к километра. За този бюджет бих взел

    Subaru Forester
    Chevrolet Captiva
    Citroen C crosser
    mazda cx7
    Mitsubishi Outlander
    Suzuki grand vitara

    ​​​​​​Надеждни ли са и има ли някакви особености, какво бихте препоръчали и защо

    ​​

  • #2
    Само от последното има жип! Другите са паркетки! Не че и аз не карам подобно!
    Поясни поне приложението му!
    Трябва ли поне да е 4х4?
    Марин Райковски

    Коментар


    • #3
      Ще се използва главно за извънградско шофиране в планински регион, но само по асфалт. Трябва да е надеждна през зимата, така че 4х4 е необходимо

      Коментар


      • #4
        При ръчни скорости и без бавни предавки, бих се поинтересувал колко струва смяната на съединител за изброените марки и модели.

        П.П. Добра екстра при паркетите е възможността за заключване на двойното предаване, колкото и несериозно да звучи . От изброените нямам представа дали има такива модели. Аз съм пробвал Киа Спортидж Мк2, Санта Фе Мк1, Нисан Екстрейл Мк1 и Форд Маверик Мк2. В комбинация с ЛСД в задния мост се справя приемливо в по-нестандартни зимни условия.
        Последно редактирано от коко келеша; 17-01-24, 22:53.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          Отпиши Маздата CX7 - крайно неергономична кола. Отвънка иглежда доста голяма , но вътре мястото и обема са трагични.
          Спрете Земята, искам да сляза!

          Коментар


          • #6
            Ситроена и Аутлендъра са една и съща кола със малко по различен стайлинг. Х трейл т30 е ок на газ, но окачването е твърдо, без ходове, и чупливо. Т31 май е най добрия х-трейл и има тракшън и електроника които помагат извън пътя
            Форестера не мисля че харесва газ.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от nuclear944 Преглед на мнение
              Ситроена и Аутлендъра са една и съща кола със малко по различен стайлинг.
              И пежо 4007 е третия "брат"

              Коментар


              • #8
                Над 10години Гранд витара 2.0 автомат 2006г с ГИ. Не ме е оставяла нито на пътя, нито извън него ( естествено с подходящи гуми). Има бавни и заключване на раздатката H/L. Постоянно 4х4 е - 40/60. Не е много динамична (двигателя е слаб 140 к.с. за това купе, но 2.4 имат проблеми). Моята има омаслител за клапаните, но по-скоро превантивна проверка и реглаж на 20к км е задължителна . Дизел 1.9 на рено - не , бензин 3.2 - да ,но са много редки. При покупка да се проверят клапани, егр, шумове от веригите, шумове от раздатка - диференциали и лагер главини на колелата. Успех

                Коментар


                • #9
                  Моят избор ще е Гранд Витара,ако трябва да избирам от посочените автомобили.От 2011г. до сега съм нямал никакви проблеми с марката.Три пъти обиколих Алпите и Перинеите.Качих се на над 3300 м.н.в. по сипеите на Бонтадини,карах по траковете на HAT и TET в Италия и Франция само с една повреда-скъсаха се два болта от подкартерната защита.Успех в избора!
                  п.п.Изразявам лично мнение,което не ангажира никого.
                  Нека силата да бъде с нас!
                  Suzuki Grand Vitara
                  +34 642 91 4154

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X