Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нисан Кашкай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нисан Кашкай

    Здравейте, харесал съм си Нисан Кашкай, можете ли да кажете нещо за тази кола.
    Какво да гледам при покупката?
    Мисля, че 1,5 е слаб мотор и го отписвам.
    Другия мотор 2.0 мисля е по подходящ, този има ли слаби места, верига ли е?
    Има ли Кашкай 2.0 само с предно?
    Разхода как е?
    Обслужване?
    Подръжка?



    Бензиновите как са, понасят ли газ?
    Кой мотор?
    Прави ми впечатление че са по редки, преобладават дизели и избора е по голям.

    Ще съм благодарен на всяка информация.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    Кои години гледаш?
    Можеш да погледнеш и Каджар, може би купетата са малко по-просторни. Поне такова е моето впечатление.

    Коментар


    • #3
      Нисан само бензин,дци-то е боклук,хеле пък с вериги.

      Коментар


      • #4
        Ако говориш за първия, колега има 2 л. бензин, сложи му газ като го взе. Има система за омасляване на клапаните, напълно излишна за мен. Вече 3-4 години го кара, никакви проблеми. Два-три дребни ремонта. Като километри 10-15 хиляди на година прави. Кола втора ръка, до късмет с бройката.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          За първите говоря около 2010 година.
          Това дци толкова ли е зле, мисля е масов мотор?
          Харесвам бензина но няма много бензинови Кашкай.
          Има ли 2.0 дци без 4х4?
          Къде да гледам за корозия?
          Как да пробвам 4х4?
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #6
            Не знам дци-то колко е боклук, но гори много малко, това на Дачия и Рено, вероятно и тук. Проблеми според приятел, продаващ авточасти, наистина има, след 5-600 х.км. с дюзи. Но на такъв пробег е нормално и дюзи и турбина да са дали фира отдавна. Сега се сетих недостатък за мен - доста е тясно, като го сравня особено с моя Маверик 2, доооста е по-тясно.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              Бягай далече от моделите с CVT кутия. Първите бензини са такива.
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #8
                Търси Кашкавал след фейса,май е 2010 година,че там са поизчистени проблемите.Сглобяват ги в Англия за Европа.
                Аз си патих с 2.5 дци на Мурано и за това съм предубеден.
                Лично аз бих си взел джипка от тоя сорт,на Аутлендър или френските производни-всички се правят в завода на Мицу в Жапония и са доста добри-три съм карал,като два Кросъра лични и 4007 на сина ми.Но с френския дизел,безпроблемен и на 500 000 км пробег и колата като цяло без проблеми.Един съединител дето сменях като най скъпа част,друго-консумативи само.

                Коментар


                • #9
                  Да попитам Форд куга каква система е задвижването?
                  Мнение за тях?

                  Кашкавала си ми е по на сърце.
                  Насочил съм се към дизел 2.0.
                  Тоя мотор доколкото разбрах е френски.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • Даниел Цветков
                    Даниел Цветков коментира
                    Редактиране на коментар
                    Форд,но без автомат-някакъф шифт или шит беше,но общото мнение е ,че е пълен боклук.Да мотора е на пежо ,2 литра ,163 коня като на 3008та ми.След чипа доста живна,но си върви като 4 цилиндров мотор,нито има звука,нито вървежа на шестака.
                    Сина кара сега един ЕС макс пак с пежо мотор,2 литра 140 коня ,ръчка и е доста доволен.Въобще на пежо дизеловите мотори са доста свестни,но как не направиха сами един як шестак.

                • #10
                  Не си писал с каква кутия предпочиташ - автомат или ръчка? Както някой бе писал по горе CVT кутията е пълен боклук. Тъй като гледам питаш и за други марки и модели, ако искаш посочи бюджет и базови изисквания, за да могат колегите да предложат от техния опит други модели. Може да излезе нещо, за което не си се сетил.

                  Коментар


                  • #11
                    Искам само ръчни скорости.
                    Бюджет 10-15 000 лв.
                    Искам сувче само за шосе, за другото си имам.
                    Ще се кара от жена предимно градско, до около 6-7000 км годишно.

                    Не искам постоянно 4х4.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #12
                      Без да те разубеждавам за Кашкай...
                      Като алтернативи как ти звучат GrandVitara, Skoda Yeti, Мазда CX-7?
                      Всяка една от тях покрива различен сегмент, като цена мисля са близки.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X