Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Q5 или ML ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Q5 или ML ?

    Здравейте!
    Ще сменявам колата и се чудя,каква да е.Всъщност чуденката е между Q5,ML,A6 и E300.Понеже е офроуд форум,питам за СУВ–овете.Ориентирал съм се към 3л. дизел.Ще се кара само по пътя.Трябва ми за на дълго(Германия-България) с 4 човека и багаж.С лимузина,със сигурност е по-удобно,но остарявам и гледам и по-височките.Та, Q5 или ML ?Снимките са примерни. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2023-11-05 at 12-01-19 Audi.png
Прегледи:1035
Размер:143.2 КБ
ID:6942311 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2023-11-05 at 12-20-50 Mercedes-Benz.png
Прегледи:1036
Размер:245.4 КБ
ID:6942312
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

  • #2
    От едно време знам,че Jeep,трябва да е бензинов(имах ZJ 5.2).Нещо променило ли се е?Тези ,стават ли? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2023-11-05 at 13-45-35 Jeep.png
Прегледи:1007
Размер:306.6 КБ
ID:6942314
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • #3
      За Германия СУВ не ти трябва (хем по-малко ще ти харчи, хем по-евтино ще я купиш като не е СУВ)

      Коментар


      • Krelion
        Krelion коментира
        Редактиране на коментар
        Така е,но като ходим за риба във Франция,се по друго си е със SUV.

    • #4
      Първоначално публикуван от chromowaze Преглед на мнение
      За Германия СУВ не ти трябва (хем по-малко ще ти харчи, хем по-евтино ще я купиш като не е СУВ)
      Не му трябва за Германия, трябва му за България А лично аз съм също за Е300 комби
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от chromowaze Преглед на мнение
        За Германия СУВ не ти трябва (хем по-малко ще ти харчи, хем по-евтино ще я купиш като не е СУВ)
        Точно, за това за което му трябва(4 човека с багаж до Германия), А6 комби от изброените.

        Коментар


        • #6
          За дълъг път СУВ не ти трябва. Разходите по него са по-големи, а всъщност е вдигнато комби, често с просвет на такова. И 20 евро за 11 годишна кола....малко на мен не ми се дават, ако ще и да са твои. Ако е от 4-те взимай Е300 или А6. Ако искаш мое мнение, огледай и други модели леки автомобили. За тия пари взимаш 3-4 годишна кола.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • Krelion
            Krelion коментира
            Редактиране на коментар
            Не мога да си обясня защо,но много се вдигнаха цените напоследък.Аз имам Е200 купе и ще се бъркам в коя съм с Е -класата.Днес пък един колега ми разправя,че БМВ 530 е много по-добре от А6. Все повече гледам към Q-то.3.0л. ,мотора на Ауди,бил,най-здравото нещо на света.

          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            Една кола не е само мотор и скорости. В съвременна такава има 2 кашона датчици и няколко десетки метра ел.инсталация. За мен критерия възраст в момента е много важен. Преди сегашната ми кола търсих доста, все пак преминах на 20 години по-нова кола от тогавашната ми. По едно време реших да разгледам и Ауди, не помня кой точно модел. 5 минути във форума на Ауди и се отказах от него, реших че проблеми с електроника не искам да си причинявам отново.

        • #7
          Нещо много ти прескача плочата!
          От къде ще се купува колата от България или Германия? Какъв е бюджета?
          За моите разбирания разликата между SUV и комби са доста големи, пък дори да са с еднакви мотори и система на задвижване.
          А6-цата и и BMW 5-та серия са много хубави автомобили. Лично аз харесвам А6-цата като комби, а BMW-то седан.
          Новата реалност е такава, че цените на автомобилите втора ръка е доста висока. Според мен тук избора е изцяло емоционален, защото каквото и да избереш ще е с високи разходи за поддръжка с доста сходни параметри - поне на книга.

          GrandCherokee-то дизел не става - можеш да прочетеш защо по англоезичните форуми.
          Давам ти и алтернативно решение LC150 на въздух, понеже ще се кара доста извънградско и при положение, че все пак си една идея по-спокоен шофиьор.

          Коментар


          • Krelion
            Krelion коментира
            Редактиране на коментар
            Слагайки снимките,мислех че става ясно,че бюджета е около 22 000 Е (+ 2 000 ) и ще се купува от Германия.BMW–то отпадна.И ML-а отпадна. Ще бъде премиум германска,така че,благодаря за предложението.

        • #8
          Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
          Давам ти и алтернативно решение LC150 на въздух, понеже ще се кара доста извънградско и при положение, че все пак си една идея по-спокоен шофиьор.
          Да си дойдем на думата, че рано или късно всеки си купува Тойота...
          Мога да предложа една не по-лоша от 150, но може би малко по-възрастна...
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • edoors
            edoors коментира
            Редактиране на коментар
            Електрифицирах се на 2 пъти, а не е работа да стои такава техника....

          • noname12
            noname12 коментира
            Редактиране на коментар
            edoors имаше някакъв готин Лексус, ама на тия времена сигурно ще му търси цифра пара!

          • edoors
            edoors коментира
            Редактиране на коментар
            Обявен е тук (във Форума). Скоро и в сайтовете. Има още някои подбрения. Другата седмица ще ъпдейтвам. Цената също ще подлежи на лек коментар.
            Съжалявам, че спамя в тая тема....

        • #9
          Значи да обобщя.Останаха Q 5 и Е 300/200( W 212).

          Повече клоня към Q5 quattro S-line.Триумя се между 2.0 и 3.0 дизел или 2.0 TFSI.Бензина ме кефи повече,но разхода... ?! 2.0 TDI e само 190 коня...!?Очаквам мнения.
          Последно редактирано от Krelion; 14-11-23, 22:26.
          Дизелов Jeep, не е Jeep.

          Коментар


          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Или вземаш това, което те кефи, или това, което те устройва, но не те кефи чак толкова.

          • noname12
            noname12 коментира
            Редактиране на коментар
            3.0TDI - предполагам това ще ти е най-комфортно за дълъг път, но не смятам, че и другите не стават!

          • Krelion
            Krelion коментира
            Редактиране на коментар
            "коко келеша commented
            Yesterday, 08:15
            Или вземаш това, което те кефи, или това, което те устройва, но не те кефи чак толкова. "

            Искам колкото се може по-безпроблемна кола.Дизела с тия дюзи,помпи ,помпи, дюзи и миризма на нафта и черен ляв стоп...

        • #10
          Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
          Значи да обобщя.Останаха Q 5 и Е 300/200( W 212).

          Повече клоня към Q5 quattro S-line.Триумя се между 2.0 и 3.0 дизел или 2.0 TFSI.Бензина ме кефи повече,но разхода... ?! 2.0 TDI e само 190 коня...!?Очаквам мнения.
          Имаше някакви проблеми при TFSI моторите до към 2013-2014 година. Дали с всички не съм се задълбочавал в четенето, а и беше преди 5 години, когато си търсех кола. Но предполагам си прочел за това.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • sonda
            sonda коментира
            Редактиране на коментар
            Доколкото съм чел, заводски харч на масло. Решавал се със смяна на сегменти, около 2к. лв.

          • Krelion
            Krelion коментира
            Редактиране на коментар
            Не,не съм чел нищо.Имам MINI COOPER,който гори масло по около 5л на 12 000км.Не ми е проблем.

        • #11
          Щях да купувам q5 бензин и се отказах. Ваг групата само дизел . Харч на масло за бензиновите и задължителен ремонт след определени километри. Бензин според мен -друга марка коли.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • Krelion
            Krelion коментира
            Редактиране на коментар
            Не случайно бензините на тия години и километри са по-евтини.

          • sonda
            sonda коментира
            Редактиране на коментар
            При тази марка, и след внедряването на FSI/TFSI...При Японците е тъкмо наобратно...Дизела 3.0 върви, но за подръжка ...Вън от колата за 3-те вериги и турбо и т.н...Успех...

        • #12
          Колега чуй ме ако искаш, аудито Кю-5 отстъпва по пространство на МЛ. От избора ти аз съм за МЛ. комфор много, място няй-много. От колите съм за а6 в момента имам такава и ми е много удобна. в212 не ми допада-седалката страничните бордове ми обиват, а комбито е ужасно грозно. Като здравина мерцедеса има по евтина потдръжка. Скоростите при ауди внимавай да не са С троник, трябва да са 8 степенен ЗФ.

          Коментар


          • Krelion
            Krelion коментира
            Редактиране на коментар
            Току що разбрах че дизелите са със S троник.Бензина имало и едната и другата кутия.

          • gy6ter
            gy6ter коментира
            Редактиране на коментар
            Минава на Q7 ,по устойчиво на мокро от мл-ла , пространство за багаж горе долу еднакво,3,0 на дълъг път гори около 8 с 4 човека и багаж точно по тази дестинация ,смяна на вериги към 7 000 лева на куто (модел 2017) ,по маневрено е от мл-ла (поне от модела 2007).

        • #13
          Благодаря на всички за мненията! Мисля пак да заложа на Daimler.Ако намеря гараж на близо,ще е W 126,ако не W 212.

          Пък дългото пътуване ще е с преспиване и младите(или старите) със самолета.

          Може да минава в архива.
          Дизелов Jeep, не е Jeep.

          Коментар


          • #14
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:428943881_1062396258156913_8987523756587541018_n.jpg
Прегледи:184
Размер:500.1 КБ
ID:6958487 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:427839135_1846146892466201_5201762883721474343_n.jpg
Прегледи:184
Размер:348.8 КБ
ID:6958486 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:428097741_434875262383557_7930836279582814571_n.jpg
Прегледи:186
Размер:248.3 КБ
ID:6958485 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:423568615_7652451031481055_383452900716178888_n.jpg
Прегледи:187
Размер:381.5 КБ
ID:6958484 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:423686766_1092653828711201_5571471607978844800_n.jpg
Прегледи:184
Размер:155.0 КБ
ID:6958483 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:423542047_750381587071944_8128013744662837633_n.jpg
Прегледи:188
Размер:180.2 КБ
ID:6958482 Мислих едно,стана друго.Взех накрая Audi Q5! 3.0 disel.S Line.
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X