Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избора на джип.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избора на джип.

    Здравейте, срещам трудност при избора на джип, прочетох доста теми пускани във форума, наистина има доста ценна информация. Бих се радвал ако можете да ме насочите към възможно най-правилния избор. От доста време се лутам и чета напред назад, и все нещо ме разубеждава от модела на който съм се спрял. Търся си джипка предимно къса база понеже имам намерение да я карам всеки ден (освен ако дългата база на даден модел е по малък габарит) отделно чисто визуално по ми допадат късите. Джипа ще се ползва както казах по горе всеки ден, събота и неделя на лов или когато завали дъжд да отида да покарам. Като се има в предвид, че в нашия район нямаме кой знае какви терени предимно е равнисто, не съм от балкана (за жалост). Най-вече търся нещо надеждно здраво, по принцип харесвам бензина + газ разбира се заради малкия разход, не ми е проблем и да карам дизел. До сега съм хвърлил око на Нисан Террано 2 като при него единствено ме притеснява малкия размер гуми като се има предвид , че за начало не мисля да хвърлям пари за лифтове окачване и така нататък. Бих сложил подложки и пружини от дълга база за начало с една долу горе добра гума. Заглеждам и Jeep Grand Cherokee ZJ 4.0 5.2 и WJ 4.7 може и 4.0. Притесняваме при тях единствено поддръжката, че ще е доста солена особено на в8-ците. отделно съм чел и доста отрицателни мнения за тях от сорта, че не вървят като за такъв голям мотор, много са меки отдолу, постоянно нещо ще чука ще хлопа и тн. иначе за моторите само за 4.7 съм чел че е малко по специфичен, другите май ги дават здрави. Отделно съм гледал и фронтери и А и Б модела като при А 2.0 бензин при Б 2.2 дизела , но и при тях са доста крайни отговорите или много похвалени или крайно оплюти. Затова се обръщам тук към вас с тази молба. Не съм роб на марки, търся надеждно с долу горе поносими разходи, да се кара ежедневно и когато ми се прииска да отида да го покалям на черното и да си ходя на лов и риба. Бюджета ми е към 8-000 9-000 лв. Надявам се съм дал правилната информация, за да може и на вас да ви е по лесно. Благодая предварително.

  • #2
    За тези пари трябва да издебнеш Терано 2 - 2.7, по възможност с по-малко ръжди. Излизат и Pajero 2 и Pajero Sport, но да намериш със здраво шаси и здраво купе в този ценови диапазон си е събитие.
    V8-ците са готини - вървят и бучат страхотно, но като бивш собственик на WJ V8 не бих ти го препоръчал, поради многото странични проблеми. Като джип за оф роуд (каквото и да значи това) си е супер!

    Коментар


    • #3
      За тези пари трудно ще вземеш читава "именита" джипка. Поогледай и моделите на SsangYong, в частност Корандо

      П.П. Забравих да спомена и KIA Sportage до 2002година. При нея нормалната дълга база е колкото късата база на Фронтера и Терано.
      Последно редактирано от коко келеша; 21-09-23, 09:19.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        Първо благодаря за бързите отговори. Забравил съм да спомена нещо важно и то е че нямам проблем джипа да е десен волан.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
          За тези пари трябва да издебнеш Терано 2 - 2.7, по възможност с по-малко ръжди. Излизат и Pajero 2 и Pajero Sport, но да намериш със здраво шаси и здраво купе в този ценови диапазон си е събитие.
          V8-ците са готини - вървят и бучат страхотно, но като бивш собственик на WJ V8 не бих ти го препоръчал, поради многото странични проблеми. Като джип за оф роуд (каквото и да значи това) си е супер!
          За паджеро само бензина май е добър масово се хвалят с пукане на глави дизела. Един приятел взе такова и след 5,6 месеца пукна главата като ходи с него само по нивите да си гледа земите нищо сериозно.

          Коментар


          • #6
            Друже, аз не съм много разбирач...но мога да ти похваля наистина Кияка- Спортидж 2ка/128к.с.-до 2002, карах такава 5г. и по черно и по вс. като единствена кола и .... много здрава!( 5 вратката си е направо къса база както каза колегата)ако намериш екземпляр...,а бавните са си Благинка!
            -за Черока... към никой нищо, но до скоро и аз ги заглеждах...четох много и накрая се отказах....като гледам за колко ги продават и колко са...и....мерси-такова ми не трябва.
            Сега карам истински Китаец, ма няма бавни-та ще го сменям само заради това... Успех
            Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
            Краси
            "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
              Друже, аз не съм много разбирач...но мога да ти похваля наистина Кияка- Спортидж 2ка/128к.с.-до 2002, карах такава 5г. и по черно и по вс. като единствена кола и .... много здрава!( 5 вратката си е направо къса база както каза колегата)ако намериш екземпляр...,а бавните са си Благинка!
              -за Черока... към никой нищо, но до скоро и аз ги заглеждах...четох много и накрая се отказах....като гледам за колко ги продават и колко са...и....мерси-такова ми не трябва.
              Сега карам истински Китаец, ма няма бавни-та ще го сменям само заради това... Успех
              За кията се чуват добри отзиви наистина, единствено където са ми малко грозноватички, но при този малък избор... ще го прежалим това

              Коментар


              • TigerHunter
                TigerHunter коментира
                Редактиране на коментар
                И аз карах Кия Спортидж няколко години и ми остави добри впечатления. Широка, удобна, комфортна и добре обезшумена. Карал съм и на дълго. Усещането е като за лека кола.

            • #8
              Колеги моля, да не пускам нова тема! Пред същата дилема съм , само че гледам Дискавъри, Гранд Чироки и Мерцедес МЛ с бюджет до 10 хиляди лв. Тази кия колко инча гуми поема, на мостове ли е , окачването и има ли ходове ?

              Коментар


              • sers
                sers коментира
                Редактиране на коментар
                Иска ми се колега да я карам и на асфалта и в гората, но май няма такава приказка. Ще се кара градско извън градско и по горски пътища. Може и други предложения за марка и модел.

              • tilixa
                tilixa коментира
                Редактиране на коментар
                И аз бях хвърлил око на дискавърита само където не знам как са двигателите там и електрониката, едно момче в дружинката има Рендж 4.7 бензин май беше неговото, оплака се от електрониката и не може да намери кой да го оправи.

              • trapper
                trapper коментира
                Редактиране на коментар
                От 12 години караме Диско-2 по улиците в София, дълги пътувания, на лов и за риба - добра кола!

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X