Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee XJ избор на двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee XJ избор на двигател

    Здравейте, от доста време имам мерак на такъв джип и се чудя с кой двигател би бил най-подходящ избора.До колкото се запознах шест цилиндровия редови е най-предпочитания избор.Въпросът ми е за 2.5тди понеже се намират на по-ниска цена, струва ли си, имат ли някои специфични неща за, които трябва да внимавам или да си търся 4.0 на газ?
    Джипа предимно ще се кара в гората.Благодаря!

  • #2
    Има много писано по въпроса. Въпросният дизел е възможно най-лошият избор. Ако държиш на дизел 2.1 мотора е по добрия, но едва ли ще намериш жив екземпляр.

    Коментар


    • #3
      Grand XJ няма, или е Чероки XJ или е Гранд ZJ а след него WJ.
      2,5 дизел не ти трябва
      изобщо стар американец не ти трябва ако ще ти е първи,
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        Карам XJ 2.5 бензин-същия по конструкция като 4.0 с два цилиндъра по малко.Преди шест месеца го продадох и си взех гранд с 4.7 мотор.Ами покарах го 2000 км и разбрах че не е моя джип.Продадох го и от два дена си имам пак дъртото чероки-отидох и си откупих черокито което продадох от новия собственик.Сам си направи изводите.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #5
          Благодаря ви.Единствено сега трябва да намеря запазено такова, проблема е, че пазара в момента е потресаващ.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от enerdjy Преглед на мнение
            Здравейте, от доста време имам мерак на такъв джип и се чудя с кой двигател би бил най-подходящ избора.До колкото се запознах шест цилиндровия редови е най-предпочитания избор.Въпросът ми е за 2.5тди понеже се намират на по-ниска цена, струва ли си, имат ли някои специфични неща за, които трябва да внимавам или да си търся 4.0 на газ?
            Джипа предимно ще се кара в гората.Благодаря!
            Има недооценени джипки, които държат по-ниска цена поради градски легенди и митове, които се разправят за тях, но Чероки XJ 2.5 дизел, както и Гранд Чероки ZJ 2.5 дизел не са сред тях. Също така Чероки 2.5 бензин няма нищо общо с 4.0 бензин, освен нефелните спирачки на задния мост

            П.П. Мерак се лекува с пари И аз имах същата детска мечта за американец, осъществих я почти без да искам, но това беше преди доста време, когато пазарът се държеше нормално.
            Последно редактирано от коко келеша; 10-09-23, 02:59.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              Да допълня още нещо - ако мислиш, че ще устискаш на бензиновия разход на 2.5 жестоко се лъжеш. И там няма да минеш без газова уредба, особено ако го зориш в гората. Там, по общоприетата терминология, разхода се смята на моточасове.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                Е, те тая тема е от най-"дъвчените" във форума, с години... Наред с "Какво направих/не направих по джипа днес" Ама, оставиха ли ги на мира пустите му железа, не ли... И изведнъж баам - рестарт...
                Та, почнахте я пак... От 4.0 нагоре бензин - и последния да затвори вратата - след газификацията и 15 л. на 100...

                Коментар


                • коко келеша
                  коко келеша коментира
                  Редактиране на коментар
                  А кой ти е обещал 15 на сто след газификацията

                • ivied
                  ivied коментира
                  Редактиране на коментар
                  ами 15-16 си беше на газ...

              • #9
                Хубавото на XJ е, че е с цели мостове и за целите, за които ще се ползва ще е идеален.
                Обаче ме съмнява да намериш нещо запазено и на прилична цена, освен ако парите намат знчение!
                Според собствениците на VM моторите, не били толкова зле!!! Предвид годините и не добрата им слава, аз лично не бих рискувал, макар че гаранция няма при покупката на стар автомобил/джип!
                От Японските евентоално Терано за тези цели излизат на прилични пари. Тойоти, Патроли цените са в Космоса.

                Коментар


                • #10
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230213_133143.jpg
Прегледи:277
Размер:722.8 КБ
ID:6936905 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230213_133143.jpg
Прегледи:271
Размер:722.8 КБ
ID:6936906 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230213_133143.jpg
Прегледи:271
Размер:722.8 КБ
ID:6936907
                  Прикачени файлове
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар


                  • #11
                    Ето моя черок,много съм си играл с него,много неща съм направил,отзад е на пружини,честно казано не бих го дал,освен ако някой наистина ме изкуши с пари.
                    Yamaha Yz450F
                    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                    Всичко с ''рошави''гуми!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X