Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Daihatsu Terios 1.5 vs. Mitsubishi Pinin 2.0 GDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Daihatsu Terios 1.5 vs. Mitsubishi Pinin 2.0 GDI

    Daihatsu Terios 1.5 vs. Mitsubishi Pinin 2.0 GDI дълга база.

    Кое гние или ръждасва по-малко? Не ми трябва за офф роуд не ми трябва и да го газирам. Все пак ако реша да сложа газ GDI 2.0 двигателя позволява ли това да стане. Mitusibishito е със SuperSelect, не е FullTime. Най-вече ме интересува, коя е по-надеждна, гледам Daihatsu Terios държи малко по-висока цена. Трябва ми за втори автомобил, за селски/горски пътища и риболов. Може да я карам един път в месеца, ще откачам акумулатор ще стои в гараж, трябва ми по-безпроблемната от двете. Дайте съвети.

  • #2
    Забравих да кажа, че са автоматик и двата автомобила, не знам кой автомат е по-добър.

    Коментар


    • #3
      От селски и горски пътиша до селски и горски пътища има един баир разлики. В този форум представите за горски пътища обикновено се свързват с разорани от дърварските камиони черни горски пътечки с по 50 сантима колковози. А там Дайхатсуто няма място. Мицуто си е истински пълноценен джип с бавни скорости и евентуално ЛСД в задния мост. Е, с малко по-малки размери от Паджерото. Лично аз съм изцяло за Митсубишито ако намериш неизгнил екземпляр. Просто са спрени от производство, докато от Териос има много по-нови бройки. Супер селекта е най-доброто, което може да се намери при Митсубиши като задвижване. Прочети повечко за супер селекта и режимите му на работа.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        + 1 за Пинина. Раздатката Супер селект предполага избор между фул и парт тайм. Рядко ги има тези опции събрани на куп. Териуса е играчка. Въшка. Нямат място за сравнение.
        Пред Териос бих избрал Джимни,
        Щом не те интересува газифицирането, определено Пинин, защото супер селект раздатаката са само GDI.
        Не съм сигурен. доколко и двата модела имат автоматици. Пинина май имаше.
        Последно редактирано от TigerHunter; 31-07-23, 22:09.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          И двата ще ти свършат работа. Каквото изпадне запазено това. По-вероятно е Териоса да е по-нов и по-запазен. Пинина има шанс да се ремонтира по-лесно с оглед на намиране на части. Абе гледай да вземеш нещо с останал живот и да не е съдрано от каране.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
            И двата ще ти свършат работа. Каквото изпадне запазено това. По-вероятно е Териоса да е по-нов и по-запазен. Пинина има шанс да се ремонтира по-лесно с оглед на намиране на части. Абе гледай да вземеш нещо с останал живот и да не е съдрано от каране.
            И аз към Terios-a клоня повече, защото както казах не мисля да правя офф-роуд с него а да го карам по лоши селски пътища и да може по бордюр да се качва, а може и жената да го кара, затова държа да е автоматик, тя има в момента тойота ярис хибрид. Териоса мисля е по-безпроблемен. Докато въпреки, че има офф-роуд възможности, Pinin-a май е по-проблемен, нагар гледам имало, аз си сменям сам маслата и накладките, но не мога да разглабям глави/блокове клапани и тн.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
              Пинина има шанс да се ремонтира по-лесно с оглед на намиране на части.
              Аз си мислех, че за Terios се намират по-лесно части. Поне навремето питах в TM Аuto, за части за Toyota FJ Cruiser и Toyota Tacoma, мислех да си внеса от САЩ (живял съм там и една Mazda 626) си бях внесал. И ми казаха, че няма проблем за всякакви Toyota части. Daihatsu Terios е идентичен с Toyota Rush. За Padjero Pinin, което се води Mitsubishi iO мисля няма да се намерят лесно (не ги карат много :-)

              Коментар


              • #8
                Дайхатцу е дъщерна марка на Тойота от десетки години-факт. Което не я прави автоматично Тойота. Убеден съм, че Пинин е по-разпространения вариант от Териос 2. Както съм убеден и че колкото по-нова е една кола, толкова по-голям боклук е. За твоите цели биха ти вършили работа и двете. Като джипки обаче, Пинина е на светлинни години пред оная сапунерка.
                Безпроблемни коли няма, Същото е и с джипките. Успех!
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • KingofROAD
                  KingofROAD коментира
                  Редактиране на коментар
                  Тайгър, джапанскиОт Голфсваген си е неграмотно копие на ОригиналЪ. А ГоУфЪт никой не мое да го засенчи, никой !!!

              • #9
                Здравейте, газ на Пинин може да сложиш само единя модел двигател и той да не е с директно впръскване на горивото . Имах роднина , който си скъса нервите с един екземпляр и пак не успяха в София да му намерят проблема със гасненето на двигателя , като обиколи немалко сервизи и накрая си купи нов дъстър.

                Коментар


                • pansim
                  pansim коментира
                  Редактиране на коментар
                  Човека ясно е написал че НЯМА да има газ.

              • #10
                "Човека ясно е написал че НЯМА да има газ."

                Написал си го е човека
                "Все пак ако реша да сложа газ GDI 2.0 двигателя позволява ли това да стане"
                Хубав ден

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  + 1 за Пинина. Раздатката Супер селект предполага избор между фул и парт тайм. Рядко ги има тези опции събрани на куп. Териуса е играчка. Въшка. Нямат място за сравнение.
                  Пред Териос бих избрал Джимни,
                  Щом не те интересува газифицирането, определено Пинин, защото супер селект раздатаката са само GDI.
                  Не съм сигурен. доколко и двата модела имат автоматици. Пинина май имаше.
                  +1 !
                  Ако липста на фултайм не е проблем, аз също бих предпочел Джимни, като алтернатива на Териус и Пинин. Според мен, Сузуки-то ще е по-безпроблемно за поддръжка, а май няма голяма разлика във вътрешното пространство спрямо останалите два модела.

                  Коментар


                  • #12
                    На всички привърженици на Сузуки Джимни, препоръвам първо да седнат и да се повозят, особено по черен път и после да дават мнение
                    Това е изтезание, а не автомобил
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • Двигателист
                      Двигателист коментира
                      Редактиране на коментар
                      Карал съм Джимнита под наем в Гърция (има няма 1000 км общо, смесено асфалт и черно). Вярно е, че много друса... Пък и на асфалт ми стори странно нестабилно, но не знам техническото състояние какво е било, макар че 7-8 екземпляра все така ги усещах. Иначе катери като коза. Но мислиш ли, че Териос и Пажеро пинин возят по комфортно?

                    • pansim
                      pansim коментира
                      Редактиране на коментар
                      Пинин определено вози по-добре. За усещането в едната и другата кола, няма място за сравнение. За Териос не знам. Не съм се возил /карал/ и определено нямам желание.

                  • #13
                    аз също бих предпочел Джимни, като алтернатива на Териус и Пинин.
                    А цените някой скоро гледал ли е? Няма Джимни на нормална цена, х2 са на другите две споменати...

                    Коментар


                    • #14
                      Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                      А цените някой скоро гледал ли е? Няма Джимни на нормална цена, х2 са на другите две споменати...
                      А аз пък не видях някъде да се говори за бюджет
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • MFr
                        MFr коментира
                        Редактиране на коментар
                        И аз не видях за Джимни да се пита.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X