Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за закупуване и регистрация на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за закупуване и регистрация на джип

    Здравейте колеги. Имам следния проблем. Вече няколко месеца търся джип за лов. Машините които харесвам са тунинговани, силови, брони, рязани калници, повдигнати и с изнесени в страни гуми и тук идва проблема че не могат да се регистрират в Кат София област. Имало опция с техно тест, но пак не е гаранция че министерството на транспорта ще издаде нужния документ за регистрация на МПС-то. Как се справяте с този проблем?

  • #2
    Скоро ще почнат да ги спират от движение направо на пътя. Евродирективите макар и късно, ще стигнат и до тук. Нали на лов ше ходиш, не на хард Офроуд . Вземи си стокова джипка и я повдигни или вземи направена но да си има оригиналните брони за да можеш да минеш кат . За повдигнати и с по големи от заводските гуми не се заяждат все още , май
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      Директивите отдавна са стигнали до тук. Просто никой не ги спазва, както и 2/3 от изобщо съществуващите закони у нас. Ако мислиш да караш джипката и по пътища от републиканската пътна мрежа, по-добре е наистина да вземеш нещо максимално близо до стоковото. Освен с КАТ, може да имаш и големи проблеми със застрахователите ако сътвориш някое голямо ако и джипката се окаже бронирана до половината с пернишки винкели
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        Първо, това баш за тия от КАТ София-област, много не го вярвам, там почти нищо не се гледа, само сверяваха номерата. Освен да си питал/пробвал, и вече да са се променили нещата, ама нещо не ми се вярва.
        Второ, ако си вземеш джип(някакво МПС) регистрирано в същата област, тогава се сменят само талоните, и въобще не е нужно возилото да присъства(та камо ли нещо да го гледат).
        Трето, тези, които са си тунинговали джиповете, може да си пазят и оригиналните брони, с които да е лесно минаване на такива евентуални проверки.
        И четвърто, какъв ти е зора да гледаш тунинговани, вземи си сток, или с по-малко тунинг... Нали все пак за лов става въпрос, не за разни състезания по оффроад.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Първо, това баш за тия от КАТ София-област, много не го вярвам, там почти нищо не се гледа, само сверяваха номерата. Освен да си питал/пробвал, и вече да са се променили нещата, ама нещо не ми се вярва.
          .
          Когато ходих за последно там (миналата година) давах инструменти на един колега да си сваля ролбара защото се заядоха. А ролбара беше някакъв по скоро декоративен.
          Въпрос на време е и технически преглед да отказват на тунингованите.

          Коментар


          • #6
            Тия дето нападнаха Украйна, вече 10-тина години не пускат на ГТП тунинговани джипки, без всички промени да са вписани в талона. Явно и те си имат технотест дори без да са в ЕС
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              Не съм запознат отблизо с регистрацията ама има и още един начин който аз използвах.
              Почти в всеки един областен град (КАТ) има някакъв местен търговец фирма която прави тези неща.
              В моя случай е фирма - броих и 120 лв и тя свърши всичко - регистрация чакане (евентуално) в Кат абе всичко.
              При мен имаше известни проблеми с документите и тази фирма като запозната (и работи тясно с КАТ) ги отстрани (аз трудно бих) и всичко си мина лесно и законно.
              Оттук нататък съм решил все така да е - срещу 120 лв аз да си губя времето и да се чудя това така ли е или не е...
              Сам човек да прави регистрация - само ако всичко е наред и няма казуси и има свободно време

              Коментар


              • #8
                Проверил съм вече. Веднъж го ядох с една витарка много направена. За жалост джипа които съм харесал е нов внос и се налага да ходи в Кат. Шефа на регистрациите питах директно и той ми обясни какви са изискванията. Да не е много вдигнат, да е с оригинални брони, да не стърчат гумите и тн. Иначе съм съгласен и на стоков джип ама немога да си харесам. Още малко откриваме лов а техника няма 😬

                Коментар


                • #9
                  "джипът, които си харесал" ще излиза ли на шосе или ще движи само в гората?
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    "джипът, които си харесал" ще излиза ли на шосе или ще движи само в гората?
                    Ще пресича шосе със сигурност. Просто нямам опция на 100% само по черен път/гора

                    Коментар


                    • #11
                      Закона за движение по пътищата не се отнася само за асфалтираните такива!
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • trapper
                        trapper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Законът за движение по пътищата отнася ли се за черните горски/полски пътища? До сега май не съм видял трупчийка с рег.номера.

                      • kameno karp
                        kameno karp коментира
                        Редактиране на коментар
                        Закона не се отнася за частните пътища.

                    • #12
                      Дообре!?

                      "Чл. 1. (1) Този закон урежда правилата за движение по пътищата, отворени за обществено ползване,..."

                      ЗДвП
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • trapper
                        trapper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Горските пътища са за лесовъдски и технически (напр. дърводобив) цели, а не за обществено ползване.

                      • kameno karp
                        kameno karp коментира
                        Редактиране на коментар
                        Преди 8-9 години излпзе такъв закон,ама просъществува само няколко месеца. Та тия пътища са си за обществено ползване.😉

                      • trapper
                        trapper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Може, но щом виетнамка закъса в коловозите от джуганите и прагите, значи са отворени за твърде малка част от "обществото"

                    • #13
                      Ако, направите ПТП по черен път и се обадите на 112 или КАТ да вземат отношение, ще разберете от отговора дали законът действа по черните пътища. Това от опит многократен. ПТП- тата не са мои.
                      Мога и отговора да ви споделя. А, пък за застрахователите въобще не отварям дума. там положението е още по зле.
                      За тези институции има републиканска, общинска пътна мрежа и всички останали. Няма пътища за обществено ползване. Който не вярва може да пробва.
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар


                      • #14
                        Не коментирам закона! Само го чета. Пробвайте да въртите гуми на паркинг на МОЛ примерно (дето може и частен да е), ама наблизо да мине патрулка.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #15
                          Здравейте! Искам да си купя Folkswagen Tiguan - около 10 годишна. Може ли мнение? Благодаря!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X