Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за съвет - Mercedes GL или Toyota Landcruiser Prado

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Молба за съвет - Mercedes GL или Toyota Landcruiser Prado

    Здравейте!

    Живеем в Англия и сме решили да се върнем в бг. Не сме запознати с колите. ДА, аз може да си мечтая да тръгнем с джипка през Африка, Азия и други места НО реалноста е малко по друга че с няколко малки деца под 5 години НАЙ-много до някоя по спокойна планинска хижа.

    Тук цените на употребяван Mercedes GL или Тоyota Landcruiser Prado които хората ползват тук реално за ванове за пазаруване, са горе-долу едни и същи на около 5-6,000 паунда за всяко едно от тях и имат около или по-малко от 100,000 мили за примерно кола от 2013 или 2014 година.

    Въпросите ми са следните:

    1) ако цената на GL и Landcruiser prado е почти една съща, кое бихте взели и защо?
    2) кое е по надежно?
    3) За кое има по-добро наличие с части в Бг?
    4) Кое е с подобри възможности за Offroading?
    5) Кое хаби по малко гориво?
    6) На кое потдръжката и ремонтите са по-евтини?
    7) След като англичаните излезоха от ЕС, как става регистрирането на кола в БГ с десен волан? Някакви трудности има ли в регистрацията?
    Модификации - къде е по добре примерно колата да се вдигне или да се вземат гуми за Offroading - англия или бг?


    Благодаря!

  • #2
    PRADO
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      1. Prado, ако са и в еднакво състояние и ми трябва за ИЗВЪН пътя.
      2. Ако не беше дизеловия двигател на Prado с тия дюзи, бих казал Prado, ама...
      3. GL
      4. Prado
      5. Ако ще караш такъв клас возила, въпросът е неуместен, IMHO
      6. Частите вероятно за GL са по-евтини/намираеми, но точно за тия години не мога да кажа.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        Един съсед на вилата има и двете, GL-а е 420 ако има значение. С Тойотата си дърпа лодката, гази си в язовира и т.н. Тоест е прежалена и си я ползва съвсем мъжки. GL-а е по-приятен за каране по нормални пътища, пак може да го ползва за добиче, но силно ме съмнява да има същите възможности извън пътя като Тойотата. И двете са стокови, возил ме е десетки пъти. От моите наблюдения си предпочита Тойотата.

        Коментар


        • #5
          На фона на Toyota 150, GL-а си е джиповидно комби.

          Ако приоритет е "извън пътя" и цената няма значение бензинова 4.0V6 150-ка. Ама на пазара в момента е дива перверзия.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            Ако ще е дизелов Prado препоръчвам 2014-2015, може би и началото на 2016, тези, до колкото си спомням, са последните с 1KD-FTV (3.0 дизел), имат най-малко проблеми.
            1GR-FE (4.0 бензин) е страхотен двигател, но лапа занчително повече гориво от дизеловия.

            Коментар


            • #7
              Range Rover няма ли на пазара втора ръка?
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Kalmar Преглед на мнение

                1GR-FE (4.0 бензин) е страхотен двигател, но лапа занчително повече гориво от дизеловия.
                Страхотен… в смисъл…
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • icerunner
                  icerunner коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това, че е резервна част е от добрите страни, но не го прави “страхотен”… това, че не подлежи на ремонт на цилиндрите пък не е позитив, но идеята е че е резервна част. На Някои основните ремонти струват повече от цял 1gr-fe…

                  Не е лош мотора, има си плюсове и минуси…

                • Kalmar
                  Kalmar коментира
                  Редактиране на коментар
                  Страхотен в смисъл, че ако се поддържа, няма проблеми обикновено. Предимно тези с VVT-I 2.

                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Втора ръка го купуваш и това АКО много играе в уравнението,не се знае кой как го е карал,едно прегряване и е за боклука целия мотор.
                  Иначе ДА,с много гледане изкарва 1/3 от километрите на осмака без да е глезено осмачето

              • #9
                В GL има много електроника , която е капризна . Имам такъв от 2г . Минал съм около 12к км .На бензин и газ .

                Коментар


                • #10
                  Те не забраниха ли регистрацията на коли с десен волан в България?
                  ...
                  Освен това, ми се струва че някой има малко крива представа за тия коли, особено предвид ниските им цени в Англия. С две думи, ако човек има пари да поддържа такава кола, не прави компромис с десен волан. Това, че ги гледате там, ме навежда на мисълта, че просто не са за вашата черга тия коли (нито пък за моята, да не си помисли някой, че нещо се големея).
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #11
                    Благодаря за всички отговори! За нас нито десния нито левия волан е проблем - караме и в Англия и като се разхождаме и по други места. Някой като спомена за регистрация на десния волан и естествено това не го бяхме помислили... Странното е че в пътна полиция, никой никога не вдига телефоните които са публикувани! Нито пише стъпките са 123, трябват ABC документи, пратете ги електронно еди къде си или на еди кой си пощенски адрес. Сега като гледам и освен че КАТ не може да електронно да си свършим работата или по пощата както всичко в Англия става, МАЙ ще трябва и с митниците да се занимаваме понеже англичаните се водят 3ти свят вече.

                    От къде в европа има смисъл да си вземем едно Landcruserче? Нидерландия, Белгия, Германия или на друго място? Така като гледах по mobile.bg колите които са в бг са с едно 10 годинки и доста повече километри от колкото другите части на европа а са на цените на по нови автомобили в Германия.

                    Петрол или дизел за LandCruser?

                    Коментар


                    • trapper
                      trapper коментира
                      Редактиране на коментар
                      предвид ръждата - от Италия

                    • gimax
                      gimax коментира
                      Редактиране на коментар
                      Извинявай,но на колко години си?Щото пишеш в множествено число,Ще видим,ще гледаме,ще вземем.

                  • #12
                    Първоначално публикуван от vprimov Преглед на мнение
                    Петрол или дизел за LandCruser?
                    Според мен - категорично бензин.

                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #13
                      Ако човек може да си позволи един Лексус 570....
                      FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

                      Коментар


                      • BENZBOSS
                        BENZBOSS коментира
                        Редактиране на коментар
                        И Секвоя става,по-лесна за ремонт и повечко място има,на 90% е същата под тенекиите

                    • #14
                      Много правилно сте се ориентирали, ако си купувате такова возило, да е от Великобритания.Там са много по-евтини.Над два пъти...За мен си е проблем изпреварване в България с десен волан, но слагат камери, свиква се вероятно някак...Каките в КАТ вдигат телефоните понякога, въпреки че на мен не знаеха какво да ми отговорят.Човек трябва да е по-упорит.Аз бих потърсил в Англия Тойота с ляв волан, а ако няма, с десен.С всички разходи, пак ще е по-евтина.На тези коли,основният проблем е скъпата поддръжка и ремонти.Мерцедесите са доста по-евтини, може да се правят изводи кое се поврежда повече.Хонда Пилот е голяма, имного по-качествена, ако намерите...

                      Коментар


                      • #15
                        Първоначално публикуван от vprimov Преглед на мнение
                        Здравейте!

                        Живеем в Англия и сме решили да се върнем в бг. Не сме запознати с колите. ДА, аз може да си мечтая да тръгнем с джипка през Африка, Азия и други места НО реалноста е малко по друга че с няколко малки деца под 5 години НАЙ-много до някоя по спокойна планинска хижа.

                        Тук цените на употребяван Mercedes GL или Тоyota Landcruiser Prado които хората ползват тук реално за ванове за пазаруване, са горе-долу едни и същи на около 5-6,000 паунда за всяко едно от тях и имат около или по-малко от 100,000 мили за примерно кола от 2013 или 2014 година.

                        Въпросите ми са следните:

                        1) ако цената на GL и Landcruiser prado е почти една съща, кое бихте взели и защо?
                        2) кое е по надежно?
                        3) За кое има по-добро наличие с части в Бг?
                        4) Кое е с подобри възможности за Offroading?
                        5) Кое хаби по малко гориво?
                        6) На кое потдръжката и ремонтите са по-евтини?
                        7) След като англичаните излезоха от ЕС, как става регистрирането на кола в БГ с десен волан? Някакви трудности има ли в регистрацията?
                        Модификации - къде е по добре примерно колата да се вдигне или да се вземат гуми за Offroading - англия или бг?


                        Благодаря!
                        5000-6000 GBP за Прадо 2013-2014г са нищо пара! Ти сигурен ли си че са толкова?
                        Не знам какъв ти е бюджета, но ако намериш нещо на по-сносна цена из Европа има голям риск да е смазан от каране. Не че тези коли им става нещо от многото километри, но има неща, от които не можеш да избягаш.

                        Като философия двете коли са съвършено различни. Това мисля е ясно на всички!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X