Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Тундра или Секвоя на старо.Какво да гледаме при избора на 20 годишен автомобил.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тойота Тундра или Секвоя на старо.Какво да гледаме при избора на 20 годишен автомобил.

    Еми въртят ми се разни еретични мисли в главата и понеже такава тема май скоро не е имало.Та да си я направя.
    Ползващите да не се срамуват да напишат каквото знаят за тез камиончета.
    Така като гледам ще се пробва машина в порядъка 2000-2010 година.
    Според зависи каквото изпадне на примоция.
    Сега да видим освен за ръжда за какво друго да внимаваме при тия дърти котури.
    Дали ще е пикапа или джипката за сега още не ми е узряло в главата.
    Реално и двата ще ми вършат работа като май по ме тегли към пикапа неясно защо.
    Имам къща.И винаги ще има какво да се пренесе напред назад.
    Ще се ползва софийско полуградско и според зависи ако остава време по разходки.
    За центъра имам Ярис.
    Та хвърляйте камъните както казваше бай Сачмо Бог да го прости.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

  • #2
    От първата серия гледаш да е VVT-I мотора,моторите милионници в мили,гледай им предниците - носачи,тампони,лагери на главини
    От втората серия гледай тия с 5.7, Секвоята при тия е с независимо на задника,горните модели са на въздух,държи по 300-400 000 километра и за 1100 долара може да я преправиш на нормално с пружини,гарнитура клапани гори на 200 000 километра,виж да няма много масло около свещите.

    За носене стария пикап,че му нормално коритото,на новите трудно се намира дълга база,липсват му обаче 100 коня и една предавка,харчи като газка. При модела след 2008 Пикапа няма среден диф за разлика от Секвоята,харчи си нормално за 380 коня 3 тона сандък,върви си как трябва,тежи по пясъка и калта.

    Няма какво толкова да им гледаш,гният им рамите та забрави за намазани Канадки,търси я от Аризона,Невада,Какафорния или някоя друга пустиня. Пикапа се кара от каруцари,че не дават с каруците тук,Секвоята се ползва за пазарска чанта и това каруцари не го карат,срам ги е,кара я жена му с децата вътре.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      При Секвоя първо поколение има сериозни проблеми с ръжда по шаситата, които са производство на Dana. Покритията не са направени както е трябвало по спецификация, което води до много ръжда. До колкото знам след 2005-та Тойота започват да си произвеждат шасито сами и проблема е разрешен.

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Не е само Секвоя обаче,всичките Тойоти ръждясват яко,че и следващия модел,гние на варел нищо,че рамата му оригинал.

      • r34c7
        r34c7 коментира
        Редактиране на коментар
        За Секвоя и Тундра 100% го има тоя проблем, специално на рамата са пуснали до 12 години удължена гаранция и са сменявали, ако е много зле. В северните щати имам чувството, че всичко ръждясва и гние много ускорено. Като гледам снимки от някои търгове колите са като стояли потопени до праговете в океана по една година.

        В България са рядкост тия техники, но въпреки това не съм виждал изгнила или лошо гниеща Секвоя 2 без значение дали нов внос или вече карана 10 години тук. Може би всеки гледа да внесе от южен щат и затова така. Секвоя 1 пък е съвсем екзотична, мой познат имаше преди фейслифтова (от скапалежите) и беше чиста до момента, в който я продаде преди 5 години.

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Мойта я взех от Аризона,оригинален собственик,сега е на 2 преки от океана,гнило още няма за разлика от коя да е Канадка,Чикаго или където мятат сол по улиците зимата.

        С това си внимава при тия,че са много зле

    • #4
      Значи гледаме след 2005 секвоя.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X