Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пикап в планината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пикап в планината

    Привет Колеги,

    Провокиран от една поредица на Donut Media в Щатите се замислих и започнах да обсъждам с приятели комбинацията Пикап-Планина.
    Разбираемо е, че има много лимитиращи фактори спрямо “истинските офроуди”, но има големия плюс за пренос на всевъзможни истори в коритото + 4 човека вътре в същото време.
    За момента по-подробно разгледах два противоположни модела:
    Тойота Такома I (до 2004)
    Митсубиши L200

    Какво бихте препоръчали да се разгледа в бюджет до 15 000лв-17 000лв за покупка, автомат, по възможност голям бензин, но има и много добри дизели?
    Не говоря за основна кола, само за качване в планината и за прекарване на глупости нагоре-надолу.
    Ще се радвам и на коментари общо погледнато
    Последно редактирано от smirnofster; 19-05-23, 21:47.

  • #2
    Щом ще трябва да носи 4 човека вътре трябва да е или crew cab (4 врати) или extended cab. Extended cab в повечето случаи задните седалки стават повече за деца или за аварийни ситуации. Като гледам какво се предлага в бг- такомата е рядкост и често е без 4х4. Л200 май са предимно 4х4 и 80% са с 4ри врати и v6, автоматик и често десен волан.
    В Гърция пикапи бол, може там по-лесно да намериш нещо.
    Иначе има Nissan Navara, което е европейския Frontier, споделя някои части със Терано 1 и 2, но съм чувал че дизелите са малко по чупливи от терановите.
    Терано 1 или Nissan Hardbody също има пикап версия, много ги карат в САЩ и не само, но тук са малко по-редки. Виждал съм ги в гърция често. Ако не е проблем старостта на машината, и това е вариянт- има с 4 врати и 3.0 V6, много здрав двигател, ходовата част,дифовете, и скоростите (мисля) са съвместими с Терано 2. Проходима и безпроблемна машина.

    Американски пикапи (Ford/Chevy)също има вече ама май всичко е V8 и над 4л. Части не знам как се намират.
    Последно редактирано от nuclear944; 19-05-23, 22:38.

    Коментар


    • #3
      ^^^^^^^ пишем заедно

      Виж ме от къде пиша ако прецениш,че са глупости, 20+ години Долна Калифорния.

      Такомата след десетата си годинка държи по-висока цена от Тундра,Такото реално тук / че за тук е мислено / държи цена като нищо друго не само в класа си,няма друго нещо което така да си пази цената.

      Тако с голям мотор няма / казах ти аз да видиш от къде пиша нали / за разлика от Тундрата която има един какъв мотор 4.0 с ръчни скорости / Бяла лястовица, 1 на 5000 примерно / и до там,следващия мотор е милионника 4.7,а ако уцелиш и VVT-I моторетката пък съвсем.
      Ако забравим митото / че аз от където пиша все го забравям / то спокойно можеш да видиш и следващия модел Тундра с 4.7 моторетка или истинския с 5.7,моделите след 2008ма,спокойно се намират под цената на запазена Такома.

      Минуси при модела - трудно го събира подемник,4.7 харчи спокойно 30 на 100,на Европейски път е малко като слонче,а и в гората дебела идва,тежи та като се уровиш трудно те дърпа Витарка,дизели няма.

      Аз съм мощно за Такома ма няма пипане това,300 000 километра за 15 бона усмукано с чергите вътре къса база,че и минимален шанс да е 4Х4,това в долари.

      УСПЕХ желая,виж Л200 или някое Нисанче
      Последно редактирано от BENZBOSS; 19-05-23, 22:27.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        Макар да съм фен на голямото и Секвоя да е в списъка за следваш семеен детевоз, Тундрата идва голяма за планината. Някак си, затваряйки очи, си представям тундрата баш в тундрата. Отдавна искам един голям (над 2,5-3) бензин.
        Тако рано или късно ще се намери, но какво друго може да се види?

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Е не знам какво ще правиш в гората,за пикник се е утепала ма баш за в гората си е дебела,тежка,голям радиус на завоя / това сравнително де /, малък и резервоара и ше харчи като виетнамка

        • smirnofster
          smirnofster коментира
          Редактиране на коментар
          По-скоро планината вместо гората, тоест не съм първият минаващ от там, говорим за горски черни пътища

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Е за там става,не вярвам тия преди тебе да са били всичките със Самураи

      • #5
        Първоначално публикуван от nuclear944 Преглед на мнение
        Щом ще трябва да носи 4 човека вътре трябва да е или crew cab (4 врати) или extended cab. Extended cab в повечето случаи задните седалки стават повече за деца или за аварийни ситуации. Като гледам какво се предлага в бг- такомата е рядкост и често е без 4х4. Л200 май са предимно 4х4 и 80% са с 4ри врати и v6, автоматик и често десен волан.
        В Гърция пикапи бол, може там по-лесно да намериш нещо.
        Иначе има Nissan Navara, което е европейския Frontier, споделя някои части със Терано 1 и 2, но съм чувал че дизелите са малко по чупливи от терановите.
        Терано 1 или Nissan Hardbody също има пикап версия, много ги карат в САЩ и не само, но тук са малко по-редки. Виждал съм ги в гърция често. Ако не е проблем старостта на машината, и това е вариянт- има с 4 врати и 3.0 V6, много здрав двигател, ходовата част,дифовете, и скоростите (мисля) са съвместими с Терано 2. Проходима и безпроблемна машина.

        Американски пикапи също има вече ама май всичко е V8 и над 4л.
        Определено за Crew cab говорим

        Коментар


        • #6
          Може да се намери 10-тина годишен китаец - Стийд 5 например, ще останат пари и за обслужването. Посочените ще са 20-тина годишни за тия пари или 15 с десен волан.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #7
            Кои екземпляри имат “бавни” скорости?

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от smirnofster Преглед на мнение
              Кои екземпляри имат “бавни” скорости?
              Ако питането е към мен, то всички пикапи Стийд-5 си имат бавни скорости. Просто превключването е с бутони на таблото а не с ръчка.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • smirnofster
                smirnofster коментира
                Редактиране на коментар
                Да, питам и по принцип, тоест от тези на пазара в този ценови диапазон и автоматик

              • коко келеша
                коко келеша коментира
                Редактиране на коментар
                Това с автоматика съм го пропуснал

            • #9
              Намерих още едно решение:

              Isuzu D-max автомат?

              Коментар


              • Dilyan Zagorchev
                Dilyan Zagorchev коментира
                Редактиране на коментар
                Стийд 5 май ползват ходовата част на Д-Макс. Чел съм добри отзиви за машините, автомата е чук, но с 4 скорости.

              • smirnofster
                smirnofster коментира
                Редактиране на коментар
                Имам съсед с такъв, но не автомат.
                Системата 4х4 каква е и с какви скорости при автомата?

              • Dilyan Zagorchev
                Dilyan Zagorchev коментира
                Редактиране на коментар
                Второ и трето поколение ползват Айсин, според Вики, предполагам първото също е с такава.

            • #10
              Здрасти колега, имам л200 пиши ми на лични ако те интересува нещо конкретно.

              Коментар


              • #11
                Защо е от изключителна важност, да е автоматик?
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • smirnofster
                  smirnofster коментира
                  Редактиране на коментар
                  Сложно, освен всичко друго, ще изпълнява и трета кола в семейството, тоест когато някоя от двете основни е на ремонт или липсва. Поради тази причина трябва членовете на семйството да могат да я карат на малки растояния - до 30-40 км, до магазина, ресторанта и тн. Та тези членове са скарани с ръчните скорости. Големината не е проблем, всекидневните ни коли са толкова големи
                  Последно редактирано от smirnofster; 23-05-23, 21:12.

              • #12
                Ford Ranger около 20008-2010 също имат автмоматик, компромисно ок ли е и какви детайли бихте споделили?

                Коментар


                • Двигателист
                  Двигателист коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това е близнак с Мазда бт50, та виж и тях.

                • smirnofster
                  smirnofster коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не беше ли по-малко проходимо и по-малко да се поддава на модификации от останалите изброени?

              • #13
                Обърни внимание какво се кара по-масово! Нито маздата ,нито рейнджъра. Освен това съм почти убеден ,че разхода на гориво също влияе в масовката.

                Коментар


                • #14
                  Това става ли?
                  https://www.facebook.com/10004207686...AKwNl/?app=fbl
                  "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
                  Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

                  Коментар


                  • #15
                    Зависи какво разбираш под "пикап в планината"!?!

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1-1.jpg
Прегледи:285
Размер:714.1 КБ
ID:6926442

                    Те ти пикап в планината примерно. Там до де стигнах да стрелям път няма, има в началото 50 метра черен и после само терасовидни поляни. Не става за офроудските пътища дето колегите са ухилени до уши, кални до носа, и с някоя я откъртена броня я калниче нещо ама там съчмата е друга. Та тъй....
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                    0888854582
                    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X