Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои джипове се крадат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кои джипове се крадат

    Кои джипове (и кои години) най-много се крадат?
    И какви са вариантите за противодействие

  • #2
    Противодействието е каско или гараж, няма друго. Иначе според пича от бричка, това са сув от премиум марките, след тях всичко което е след 2015-та е апетитно.

    Коментар


    • #3
      Да вметна - всичко се краде според зависи на кого какви части му трябват и нищо не те спасява от самата кражба. Колкото до каското, никой не е в състояние да ти каже какви перипетии ще имаш със застрахователите и каква сума най-накрая ще благоволят да ти изплатят. Има вагон примери за откраднати от дворове и гаражи застраховани джипове и автомобили. При това дори с пребъркване на жилището на "клиента" за документи и ключове. Вземи си уазка, нея и да поискат да откраднат ще трябва да го направят с репатрак
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • krassitch
        krassitch коментира
        Редактиране на коментар
        Ако нощем в УАЗ-ката спят кокошки,зъл петел може да е достатъчна защита...

    • #4
      Преди години , когато Алкайда беше в силата си , на приятел и комшия , му изчезнаха две чисто нови Крузър 200 . Крадат едната , взима друга ...крадат и нея , в рамките на месеци . Решението на грижите му си седи на улицата , все още - Дикавъри (чисто ново бе и то ) . Може и съвпадение да е .
      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

      Коментар


      • #5
        Решението е да се купуват неатрактивни джипове за крадене-китайски,френски,скоро и виетнамски.Ако има много пари,и го сърби човек,взима си каквото го кефи,Каско си прави с разсъждение.Най-добре е да си купиш такъв джип,за такива пари,че лесно да извадиш пари за друг от джоба,ако го откраднат

        Коментар


        • mishomishev
          mishomishev коментира
          Редактиране на коментар
          Какво точно е неатрактивен китайски джип??
          Питам понеже аз късно видях новите китайски джипове (динго - бяха паркирали при нас) и трябва да ти кажа че съм възхитен. И превъзхождат доста "маркови"...По пари( 55к беше) и качество

      • #6

        krassitch коментира
        Днес, 12:16



        Ако нощем в УАЗ-ката спят кокошки,зъл петел може да е достатъчна защита...

        В моя УАЗ обикновено този спи и охранява Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-536a0a787e2905ed5ca6de7bd4a36b3d5a13f4b18f7c1a5c93dee6b76a6d18fa-V.jpg
Прегледи:1078
Размер:215.8 КБ
ID:6911632
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • Никола
          Никола коментира
          Редактиране на коментар
          Шкодови седалки плюш, лошо ли му е на Песчо. : )

      • #7
        Коле седалките са си оригинални уазови
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • Никола
          Никола коментира
          Редактиране на коментар
          Брей! Само мушамени и платнени бях виждал.

      • #8
        Пред нас вече няколко години стои УАЗ Патриот, който никой за нищо на света, не ще да открадне.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • icerunner
          icerunner коментира
          Редактиране на коментар
          Ще поседи, поседи и ще изчезне… и без никой да го пипне…

      • #9
        Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
        .......Най-добре е да си купиш такъв джип,за такива пари,че лесно да извадиш пари за друг от джоба,ако го откраднат
        Ами това ми се струва много добър подход.

        Между другото. Бастун за защита на волан и педали как ви се струва като намаляване вероятността от кражба?

        Коментар


        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Ако колата е от премиум марките няма грам да ти помогне. За кражбата на такава кола няма да дойдат кварталните кокошкари.

      • #10
        Ето , - тук си пише какво се краде....https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B0%D0%BB%D0%B0 , лично на мои познати са им крали Фероца , Паджеро , Гега , Лендровър , Фронтера
        . За нищо няма гаранция , дали ще е някоя дърта кошница или нещо скъпо и лъскаво. За Уазка и аз не съм чувал да е открадната.
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • #11
          Всичко се краде ! Въпрос на късмет и съдба. Каското помага само донякъде.
          Обаче имам клиенти които наистина правят колите си трудни за крадене.И крадците стават пишман.
          Към стандартните защити (аларма каско) те добавят тяхна си - и само те си я знаят...Като някои са наистина шокиращи - например наличие на пиропатрон
          монтиране на димка - хора звучи като виц но това го видях с очите си лично - той човека си каза ама не му повярвахме хванахме се на бас и направи демонстрация - (собственика преценява кога да активира деактивира димката-не винаги го прави) .
          Като се активира - изпод жабката някъде започва да бълва един много много гъст бял дим - буквално за 2 секунди цялата кола се изпълва с много гъст дим - невъзможно е да се кара...шока е пълен...
          Бъзикаха го че някой път той ще забрави да деактивира - "абсурд" още като се качиш на колата имало светодиод на видимо място - и само той си знае за какво е! Собственика си е достатъчно умен и грамотен.
          п.п
          Замислих се... дима е много шокираш(поне за мен) но пък изглежда евтино за изпълнение, изключително ефектно, и не на последно място - не бърникаш системите на колата, и няма никаква вреда - буквално след минута всичко е проветрено.. има остатъчна миризма ама и това отминавало...

          Коментар


          • bogilloff
            bogilloff коментира
            Редактиране на коментар
            Тоя дим може да ти излезе златен, с подходящи адвокати. Особенно ако я подкарат и строшат нещо. Недай боже пешеходец.

        • #12
          Мишев отново разказва приказки под шипковия храст...

          А за любителите на подобни състеми - те не са застраховани от фалшиво сработване.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #13
            Ееее,голяма работа...Както си караш по завоите например на Петрохан,изведнъж цялата кабина се изпълва с пушек,като в лисичарникИмах познат,като му се повреди алармената система на кошницата,не можа да запали.После майстор за аларми с друга кола на 20 км,и я деактивира.Аз почти се бях навил за заключващ механизъм на скоростния лост,май беше към 800-1000 лв.Обаче,като ги попитах,ако се повреди някъде в страната,ще дойдат ли да го оправят-не се повреждалиОбаче,трябвало да закарам колата при тях...

            Коментар


            • #14
              Привет !
              Метни един поглед на пандора , нашето Гранд Чероки 2015 е с такава система , въпреки че се записва час , чакаш и т.н .
              Но пък добре си свършиха работата момчетата , въпреки че според мен ако са решили ще я гепят с пандора и без пандора.
              Пример , колегата взима на баща му Лексуса , някаква лимузина беше не помня , но нова в 21:00 го мързи да я вкара в гаража пред офиса за 15 минути , 21:20 колата я няма ..
              След месец и половина се появява в Албания , взимане до ден днешен няма , миналата година се случи случката.
              Та няма застраховка от нищо ..
              Димитров!

              Коментар


              • #15
                Застрахователна сума по каско за ТЛК 120 над 15 год е под 15 к лв, а пазарната цена е около 30 к лв средно....
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • krassitch
                  krassitch коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аааа,застрахователният агент ще се престори на глупав,и едва ли не,ще те пита колко искаш да я пише.Ти ще надуеш оценката,с надеждата,че ако стане нещо,ще вземеш повече пари.А,ако я откраднат,изведнъж ще се окаже надценена,и например за ТЛК-то ще се смилят и дадат 12000.Щото са ларж,затова...Иди ги съди,ако не ти харесва...

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X