Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закъсняла смяна масло Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Закъсняла смяна масло Freelander

    Здравейте,

    Гледам аз един Freelander 2 дизел.
    От това, което ми обясняват, на два пъти маслото на двигателя е сменяно на 40 000 км, вместо на препоръчваните 24 000

    Дали от това може да има последствия за двигателя, които да искат скъпи ремонти в близко бъдеще?!

  • #2
    Може да очаквате проблеми според мен.
    Не че в Италия на другите им го сменят на 10 000км, ама 40 000 са доста.
    Може да му премерите една компресия.
    Или ако няма как, сега е подходящо време за закупуване на дизел.
    Зависи и къде е колата де, но сутрин ако не е палена и е -10 градуса и запали от раз е добър знак.
    Въпреки че -10 не е кой знае колко студено, но пак е нещо.
    Стига да не е палена преди това.

    Коментар


    • #3
      Проблема е, че трудно може да се намери смислено обяснение за тази забава на поддържана кола, т.е. сигурно не само за маслото се отнася безхаберието...

      Иначе това масло, ако е карало 40 000 спокойно междуградско за година е работило по-малко отколкото, ако е карало градско 20 000 за 3-4 години... или 10 000, ако е бичило магистрали със 160 през цялото време.... Разбира се, важи и обратното... може да са бичили 40 000 км със 160
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #4
        Нищо и няма, 90% от горублянските са сменяни по два пъти за 150 х.км. Ако е имало масло на необходимото ниво всичко е ОК. На моята е сменяно един път на 35 и един на 32, това гаранционно. Има смени и на по 27 хиляди. Интервала е 30. Колата е вече на 250 х.км. и си е ОК. На приятел жена му и отпадна гаранцията, забравила да смени маслото на волвото на 30 и се сетила на 40 х.км. Вече е сигурно на 300 х.км. и си върви. Сега ще ти обяснят, че това с удължения интервал е световна завера срещу БГ потребителя на найста употреба коли, и как няма масло за 30 х.км. Най-добре да го сменяш на 10, даже на 7-8............
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          Freelander II - това е кола на 12-15 години, нормално е да има някакви проблеми.
          Мерѝ компресия и ако те кефи скачай. Обикновено продавачите не споделят, че са сменяли маслото на 40 хиляди, явно си попаднал на на горе-долу съвестен.

          Как му се включва 4х4то на това нещо? Доколкото съм чел е с Халдекс съединител, т.е колата преценява сама кога и колко въртящ момент да предаде на задните колела. Предполагам няма и бавни.
          Последно редактирано от m_markovski; 09-02-23, 13:00.

          Коментар


          • #6
            С Халдекс, бавни няма

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X