Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поредното търсене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поредното търсене

    Привет.
    В момента се оглеждам да взема автомобил втора ръка. От новите сякаш само Дъстъра си заслъжава парите, а останалите над 50-60,000 лв... не искам да ги коментирам колко са надценени и пластмасови (не всички).
    Без значение дизел/бензин. Няма да се ползва за лов и риболов, ще бъде 60% градско, 40% магистрала и междуградски пътища. От съществено значение е здравината/рентабилността, адекватна поддръжка и ако изглежда добре интериорно/екстериорно, супер. С две думи издръжлив и надежден, пък нека е грозен.
    Тип Land Cruiser ми идва голям за града, освен ако не е двуврата версия.

    В момента карам F11 535d xDrive без никакви проблеми, вози меко, вътре ми е тихо, но сув-а ми липсва малко.
    Карах Х5 3.0д година+ и се чудя дали да не се върна на него отново, но сякаш беше малко твърдо возенето и усещането на всяка неравност им идваха в повече (каран само на 17ки).

    Благодаря.
    Последно редактирано от bootstrap; 09-11-22, 15:41.

  • #2
    Може би JEEP WK2.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      Карал си двата посочени модела на БМВ, доволен си от тях и считаш, че "Дъстър" "..си заслужава парите..."?

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
        Карал си двата посочени модела на БМВ, доволен си от тях и считаш, че "Дъстър" "..си заслужава парите..."?
        Тествах новия Дъстър и спрямо цената си за чисто нова кола, за мен лично си заслужава. За сравнение с тестван RAV4, отново модел 2021-22, също толкова пластмасов вътрешно, също толкова евтин салон и цената повече от двойна. Издръжливостта клони към румънеца също

        Нека да спомена отново, че това е само през моя поглед и може тотално да греша.

        Коментар


        • #5
          40/60 по хасвалт...Защо не си вземете комфортна лека кола ?
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #6
            То така без бюджет и някои подробности, темата си е ала-бала.
            Не става ясно що трябва да е джип, има достатъчно повдигнати комбита... Не става ясно и след над 300 коня дизел BMW, колко вървящо трябва да е новото возило...
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              То така без бюджет и някои подробности, темата си е ала-бала.
              Не става ясно що трябва да е джип, има достатъчно повдигнати комбита... Не става ясно и след над 300 коня дизел BMW, колко вървящо трябва да е новото возило...
              С две думи издръжлив и надежден. Предположих щом не съм споменал друго, то значи е без значение
              Бюджет: 40к

              Коментар


            • #8
              нищо повече няма да ти даде СУВ-а освен малко по-висока позиция при шофиране, ако бавареца не те занимава със себе си и ти е удобен, си го карай
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                нищо повече няма да ти даде СУВ-а освен малко по-висока позиция при шофиране, ...
                Лично за мен, това предимство, особено на софийско градско в пиковите часове, е напълно достатъчно, за да съжалявам за липсата му при сегашната ми лека кола. И тя е тиха, удобна и безпроблемна, но във всеки един момент имам чувството, че някой ще ме настъпи по ухото. Друже, ако ти е писнала марката БМВ и просто искаш нещо по-различно, особено при този огромен бюджет, разгледай японските алтернативи от Лексус и Инфинити.

                П.П. А ако просто ти е писнал модела Х5, вземи си Х6
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #10
                  Явно случаят е точно такъв.Когато си карал и свикнал на по-висока позизия на седене,после,ако пак мине човек на ниска кола,му е много несгодно и необичайно.Отнася се и за мен.Как преди съм могъл да шофирам полулегнал,без да заспя?

                  Коментар


                  • #11
                    Здравей колега,

                    Има огромна разлика между Дъстъра и всичко споменато по горе - X5/6, LandCruiser и т.н.
                    Според мен Дъстъра си заслужава от гледна точка на икономия на гориво, възможност за взимане на лизинг при добри условия, по-евтина поддръжка, някава сигурност от това, че е гаранционен. Тази кола е доста семпла и въпреки че може би точно там може би е големия и успех, то определено има едно нещо, което на мен лично ми липсва и това е автоматичната скоростна кутия. Не съм ги гледал, но дори и да има автоматик, то цената ще надхвърли 40к. Някой може да каже, че не го бърка, но моя опит, че съвременния автоматик е нещо уникално като комфорт, а с годините (хич не съм остарял) почнах да усещам тежест в кръста при дълго шофиране, та че го помисли от тази гледна точка!
                    Нямам опит с Х5 и производни, но определено съм фен на Тойотите поради една единствена причина и тя е надеждността - това от личен опит. Е тия дето ти предлага колегата в мобилето са много яки, въпреки това аз лично не бих дал толкова пари за нещо, което е на толкова години, особенно ако не се ползват по предназначение. Парадоксално е, че бих дал три-четири пъти повече пари, но за нещо от магазина - 150-ка например.
                    Не мога да разбера каво не ти харесва в RAV4-ката освен цената, това е A-Б кола и освен, че съм поръчал такава съм изгледал и доста ревюта (след като я поръчах) и дори и най-негативните, всъщност не могат да изкарат някакъв голям недостатък.
                    Щом приоритет са ти здравината и рентабилността, то тогава може да гледаш RAV4, CX5, CR-V, но задължително бензин. Вариант е да отидеш към ВАГ групата - дизел, но освен Тигуан поне на мен нищо не ми хваща окото. Туарега не е лош, но обслужването няма да има нищо общо, като с тези в ниския клас.
                    Абе общо взето надценени макар и запазени стари бараки или надценени нови все тая. Нищо чудно, че си стигнал до избора за Дъстъра, поне така с намалянето на покупната цена се намаля и загубата!

                    Коментар


                    • IvanIvanovi
                      IvanIvanovi коментира
                      Редактиране на коментар
                      Май има и вариаторна вече

                    • noname12
                      noname12 коментира
                      Редактиране на коментар
                      От ценовата листа е видно, че се предлага автоматична скоростна кутия с два съединителя за 45к лв с ДДС, във вариант 2x4.

                    • bootstrap
                      bootstrap коментира
                      Редактиране на коментар
                      Благодаря ти за изчерпателният коментар.
                      Може би съм се изразил малко неясно. RAV4-ката ми харесва и то много, но единствения ми проблем е цената и, за това, което предлага интериорно. Отново може да съм попаднал на грешна бройка и за това да съм останал с неприятно впечатление. Бих и дал втори шанс със сигурност. CR-V е добър избор също.

                      CX5 вътрешно е ок, но купето и ходовата част изгниват ужасно бързо и то на 4-5-6 годишните коли (бях на оглед на 3 такива).

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X