Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land cruiser 120 Prado

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Land cruiser 120 Prado

    Здравейте, престой ми покупка на Toyota Land cruiser 120 3.0 D4d.
    Конкретния екземпляр който съм харесал е 2007 година на реални 220 000км с един собственик и пълна сервизна история в Тойота на цена 31 000лв.
    Джипа работи добре и салона е като нов. Дори се продава с 1 година гаранция.
    Единственото нещо което ме притеснява е, че рамата и цялото окачване са доста ръждясали. Има и започнала ръжда по десния праг и от вътрешната страна на задните врати. Може да се изшкури и запечата с битум но въпроса е дали това е нормално за този модел и особено 2007ма на такива километри?
    Джипа е повдигнат и има метална защита на картера което ме навежда на мисълта, че може да е топен.

    Дали да го взема или ще се вкарам във филм с тази ръжда?

  • #2
    Не знам дали си заслужава или не, но имай на предвид, че ръждата която виждаш при огледа винаги е по-малко от реалното положение със същата. Това от личен опит.
    Другото което е, казват всичко се прави ръжда не, прави се - има достатъчно примери във форума, въпроса е струва ли си ?
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      Продаваните в тези години в Бг тойоти страдат от ръжда. Личен опит. За мен км са готини, но ръждата и цената-твърдо не!
      Предполагам, че за цената ще ме заядат колегите, но за 15 г кола, с неясно точно колко дълбоко разпространена ръжда не е Ок. Поне за мен.
      Peugeot 4007
      ex Nissan X-Trail 2.2 Di

      Коментар


      • Mitkorusev04
        Mitkorusev04 коментира
        Редактиране на коментар
        Джипа се продава от представителство на Тойота в Германия. Иначе това, че е минал тюф този месец и представителя се навива да даде гаранция за него ме навежда на мисълта, че още всичко е повърхностно и поправимо.

    • #4
      Ако можеш дай снимки на шасито и купето отдолу.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #5
        Има ли ръжда - бягай далече!
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #6
          Да добавя, че по такива "именити" автомобили майсторите работят "с кожа на клиента"
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #7
            Щом ръждата по конкретни елементи е видима, това ме навежда да заключение, че не им се е налагало да я 'освежат' за продажба и може би е ще е само повърхностна. Но все пак, ако можеш да пуснеш някоя конкретна снимка?

            Във форума има и няколко теми за TLC, виж ги с търсачката информативно, за да придобиеш идея какво те чака. Иначе са много яки, не случайно държат такава цена... Успех с покупката!

            Коментар


            • #8
              Абе яки, ама...скъпички... Хубаво е човек да помисли и върху алтернативите...
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • коко келеша
                коко келеша коментира
                Редактиране на коментар
                Е сега те убиха с камъни )))))))))))))))))))))))))

            • #9
              Знаем , че от Санд чмунг по-добро няма !
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                Нямах това предвид... Просто си спомних, че Русев, който има много по-добра представа от мен, в една тема преди време, се чудеше защо например един Теракан е толкова по-евтин от 120-ка при сходни параметри и оборудване... Ясно е, че има разлики, ама дали са чак толкова големи, колкото в цената... Сигурно има и други нямам нещо конкретно предвид.

            • #10
              Тойота ЛК120 с изгнило шаси и купе аз лично не съм виждал а имам доста познати и клиенти . Проблема е повърхностен и се лекува лесно (темите на Спарки са доста изчерпателни за корозията) , но трябва време или пари(някой друг да дила мизерията) да се свърши. Проблема на тези коли с рама/купе е че са изгнили втулките на тампоните рама/купе и усещането е за каруца. Комплекта тампони за дълга база оригинални преди година ги купих за 1050 лева , та и това си е допълнителен разход .
              Голямата драма с изгнили рами на Тойота имат моделите 4рънар, Такома, Секвоя от 2005 до 2010 година ,коита са със рами на фирма Дана , след това братско Мексико решава проблема.
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #11
                120-ката си е супер концепция и откъм широка степен на универсалност. Покрива ми изцяло всички шосейни нужди, теглителни такива, зимни петрохански, широко, комфортно.... Допуска и леки криввания по горски път според степента на прежалване. Аз предпочитам бензин. Е... предпочитам и да е Тойота 200, вместо 120, ама... не съм дорасъл.
                Понеже по-горе цитирахте Русев, наскоро ми за 120-ската: "ако не смяташ тойота 200, то какъв по-хубав джип да си вземеш..."
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • edoors
                  edoors коментира
                  Редактиране на коментар
                  Опитах да кача снимка, ама.... не знам как

                • cecoa1
                  cecoa1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Двигателя де... С такъв няма евтини алтернативи...
                  Като е дизел, остава раздатката с диференциал, някои други опции(ако са поръчани), и качество и ергономия... Ама спрямо нужди, вкус, и начин на ползване...дали е оправдана разликата в цената?!

                • edoors
                  edoors коментира
                  Редактиране на коментар
                  Може и да си прав. Но... има си предначертана съдба в житейско-форумния път. Когато започнах да чета тук, защото вече си бях купил едно Либърти, често попадах на фразата "накрая всеки си купува тойота". И то от утвърдени участници, част от тях създали повече раздели тук и за марки различни от тойота. Та така....

              • #12
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • noname12
                  noname12 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това е хубава кола!

                • edoors
                  edoors коментира
                  Редактиране на коментар
                  Благодаря!

              • #13
                Не знам ама аз не бих я взел. Ръждата все пак не може да се оправи. Според мен ако имаш и други избори тази я остави.

                Коментар


                • #14
                  Имам надблюдения върху не една 120ка ,на които можеш да си пъхнеш отверката на много места в ръждивото шаси .При това ,купетата им са ок . Тая , щом е минала ТЮФ ,сигурно ,не е тъй чак .
                  За мен (имам в предвид и търсените пари ) ,тоя двигател е несериозен , за иначе доброто возило . Искай кръгче на Едорса , или поне с някоя 6 цилиндрова и ще забравиш за сякви малолитражни печки .
                  П.п. ей ся ме убиха с камъни
                  TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                  Коментар


                  • edoors
                    edoors коментира
                    Редактиране на коментар
                    То и да я тества, проблемът е че не се продават много от тия. Аз търсих над 6 месеца...

                  • genadi.tsvetkov
                    genadi.tsvetkov коментира
                    Редактиране на коментар
                    В Щатите има колкото щеш.

                • #15
                  Първоначално публикуван от Mitkorusev04 Преглед на мнение
                  Здравейте, престой ми покупка на Toyota Land cruiser 120 3.0 D4d.
                  Конкретния екземпляр който съм харесал е 2007 година на реални 220 000км с един собственик и пълна сервизна история в Тойота на цена 31 000лв.
                  Джипа работи добре и салона е като нов. Дори се продава с 1 година гаранция.
                  Единственото нещо което ме притеснява е, че рамата и цялото окачване са доста ръждясали. Има и започнала ръжда по десния праг и от вътрешната страна на задните врати. Може да се изшкури и запечата с битум но въпроса е дали това е нормално за този модел и особено 2007ма на такива километри?
                  Джипа е повдигнат и има метална защита на картера което ме навежда на мисълта, че може да е топен.

                  Дали да го взема или ще се вкарам във филм с тази ръжда?
                  За нормално, според мен и от това което съм виждал - по-скоро е нормално.
                  Може да се направи обстоен преглед на канал, като най-важното е корозията да е повърхностна. Независимо дали вземеш този автомобил или друг по-запазен те съветвам да се погрижиш за консервацията на шаси и купе отдолу, тъй като това е основния недостатък на тези иначе изключително надеждни автомобили.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X