Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за покупка на Jeep Grand cherokee 4.0 автомат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за покупка на Jeep Grand cherokee 4.0 автомат

    Колеги, утре трябва да годя да гледам един Гранд, а не съм наясно какво е най важното да му се гледа. Сина е харесал някакъв и дава зор да го гледаме. Дайте съвети кои са най важните точки за преглед,че не съм се качвал в такъв и да не си докарам много излишни проблеми. Джипа е в Тетевен, по обява от Мобилето.


  • #2
    Единственото хубаво на такъв Гранд спрямо V8, е че ги има с раздатка NV242. Т.е. имаш избор от само задно, 4х4 фултайм с диф в раздатката, 4х4 с блокиран диф в раздатката, и бавни с блокиран диф. Ако не е с тая раздатка, трябва да е иначе много хубав или много евтин, за да е добра оферта.
    Освен това, не пишеш кой точно Гранд е, щото 4,0 с автомат го има в две последователни поколения на Гранд Чероки.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • Mitkoztd
      Mitkoztd коментира
      Редактиране на коментар
      Много полезна информация, благодаря!

  • #3
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:21643805249281296_Mo.jpg Прегледи:0 Размер:78.5 КБ ID:6893287 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Без име.png Прегледи:0 Размер:379.3 КБ ID:6893283 Това е обявата от мобилето, не знам подробности за съжаление.
    Е това ми извади при руснаците :

    VIN-код: 1J4GW68S9XC562231
    Производитель: Jeep (США)
    Модель: Grand Cherokee(WJ) - полноприводный
    Модификация: Limited
    Кузов: 4-дверный
    Двигатель: 4,0 литра, рядный, 6-цилиндровый, HO
    Сборочный завод: Detroit (Jefferson North)
    Страна: США
    Модельный год: 1999
    Производственный номер: 562231
    Контрольная цифра: прошла проверку

    Последно редактирано от piron45; 06-10-22, 19:58.

    Коментар


    • #4
      Лично мнение ама за 6-так цената не ми е ок!Разхода с осмака от колеги е същия!Аз осем години ползвах осмак и бях изключително доволен.Продадох го и с купувача имаме приятелски отношения.................Отплеснах се.Ако можете търсете осмак.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
      0888854582
      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

      Коментар


      • #5
        В Тетевен нещо много рано е дошъл снегът ... Май е ланския сняг.

        На снимката с мотора отдолу, точно над двата фара това капки вода ли да или надигнала ръжда? Не че това е проблем, но как ли е с ръждите отдолу? Германка е все пак.

        Ватата (шумоизолацията) на капака, защо е с цвят ръжда? И капака на клапаните ми ръждавее. Да не би да е имало гейзер от горещ ръждив антифриз?

        Лостът на раздатката ми се вижда, че е с 3 позиции. Т.е Не е NV-242

        Снимките са лоши и това са мои догадки. Но е добре да се проверят нещата. Самия факт, че не е продадена толкова време говори много.

        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #6
          Гледам, на същото място се продава и същия модел с 4,7-V8, за същите пари, че и по-нов с две години. Тъмно син, но с по-светъл салон.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #7
            Ако може да се вярва на обявите, същата автокъща предлага осмак за същата цена. По-добре гледайте него. 4-ката не е с правилната раздатка, заради която единствено би си струвала покупката.

            П.П. Цецо е писал по-бързо от мен .
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • piron45
              piron45 коментира
              Редактиране на коментар
              Ще ги огледаме, така и така ще ходим до там

          • #8
            Попаднах и на този отговор по WIN


            General Information

            MFR Model CodeWJJL74
            Body Type Sport Utility
            Pass Doors 4
            Alternative Name
            Alternative Body Sport Utility
            DrivetrainFour Wheel Drive


            Original Pricing

            MSRP $34,190.00
            Invoice $30,817.00
            Destination Charge $525.00


            Engine & Powertrain

            TypeStraight 6 Cylinder Engine
            Displacement L/CI4.0/242
            Fuel Type Gasoline Fuel
            Horsepower 195.0 @ 4600
            Fuel Economy 16.0 City / 21.0 Highway MPG
            Fuel Capacity 20.0 gal
            Net Torque 230.0 @ 3000


            Tech Specs

            Manufactured ByUnited States Jeep MPV
            Suspension Type FrontSolid Axle
            Suspension Type - RearSolid Axle
            Front Tire Size P245/70R16
            Rear Tire Size P245/70R16
            Brake ABS System4-Wheel
            Wheelbase 105.9 in 105.9 min 105.9 max

            Коментар


            • #9
              В OLX-a има един Гранд от Луковит за 7800 лв с 4000 кубика двигател с газ, но е Ларедо. И той е с неправилната раздатка обаче. Не пречи да го погледнете. Ама, пък е скъсметлииски номер .
              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
              SSang Yong Kyron 2.0xdi
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

              Коментар


              • коко келеша
                коко келеша коментира
                Редактиране на коментар
                Късметлийски ще е най-вероятно за продавача ))))))))

            • #10
              Е, за днес току що приключихме с огледите.За съжаление не се върнахме с Джип. Тетевенските се оказаха в доста различен вид от снимките, ръждата ги ядеше навсякъде, личаха си следи от интервенции както отвън така и в двигателния отсек.Интериора мръсен, седалките скъсани, волана грозно изпълнен с някакъв заместител на кожа и то на части. Това ни отказа окончателно, та дори не поисках да чуя двигател или да поискам да се возя в това нещо. Нямаше смисъл на каквато и да е цена.Раздатката беше с три положения на лоста Quadra trac.После минахме през една Софийска автокъща с два броя 4.7 Quadra trac и Quadra drive. Външно изглеждаха добре като се изключи надрана боя на няколко места на едната,без ръжди. Явно са Италианки, но интериора също беше отчайващ.Сина започна да се колебае между 4.0 и 4.7, макар че още му се иска ако намерим 4.0 с раздатка 242 с блокажи. Завършихме с обиколка на Дупнишките, но нямаше за гледане. Имаше един по нов 3.0 дизел за 14к и нещо, но той ни е извън обзора. Искахме да видим и един регистриран Софийски 4.7 с газ, но собственика се оказа зает , та не стана. Това е за сега, търсенето ще продължи.
              Благодаря на отзовалите се, имаше полезна информация в мненията.

              Коментар


              • bullet_pk
                bullet_pk коментира
                Редактиране на коментар
                Ама винаги дребните и трудно забележими неща от снимките се оказват нещо по-голямо.

                Търпение! Ще излезне подходящата бройка. Който бърза, допуска грешки.

                Аз от Дупница си взех моето Терано. Напук на всички, дето казват от там да не се взима кола. Беше в най-доброто състояние и на най-добрата цена след 6 месеца обикаляне

              • коко келеша
                коко келеша коментира
                Редактиране на коментар
                Е, айде сега обикновено има ЛСД в задния мост, когато е с 242, та не е само блокажа на централния диф.

              • piron45
                piron45 коментира
                Редактиране на коментар
                В момента с жената караме две коли купени от Дупница и не можем да се оплачем. Моята вече стана на 6г, а на жената от 2г и не са създавали проблеми.

            • #11
              Quadra drive всъщност означава, че раздатката е NV247, и освен това диференциалите на мостовете са самоблокиращи се. Малко е адреналинесто за каране зимно време, но иначе е с прилична проходимост и в стоков вариант.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • piron45
                piron45 коментира
                Редактиране на коментар
                Явно ще трябва да се образовам по отношение на Джип - двигатели, раздатки, диференциали, че не бях спирал вниманието си върху него. Поне да сме наясно какво да купим, пък и как да се поддържа след това. Добре че след една година ще се пенсионирам та ще имам достатъчно време да се ровя в техниката като се наложи.

              • traun
                traun коментира
                Редактиране на коментар
                Абе чуеш и усетиш ли един път осмака, влиза ти в кръвта!След 4 месеца стамат 10 години се осмаци...

            • #12
              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Quadra drive всъщност означава, че раздатката е NV247, и освен това диференциалите на мостовете са самоблокиращи се. Малко е адреналинесто за каране зимно време, но иначе е с прилична проходимост и в стоков вариант.
              Абе чуеш и усетиш ли един път осмака, влиза ти в кръвта!След 4 месеца стамат 10 години се осмаци...


              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X