Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виладжийски джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виладжийски джип

    Здравейте,

    Току що си направих регистрация, защото се обърках тотално😂
    Изчетох почти всички теми и директно ви казвам, какво търся.
    Имам вила в село Игнатица, но не точно в самото село, а в балкана , в махалите, 3-4км яко разбит чакълесто-земен път с големи наклони и дупки.
    Иначе до селото се стига през Искърското дефиле, ще пътувам предимно от Враца, въпреки, че живея в София.
    Трябва ми джипка да ме кара до горе и съответно сваля, около макс 10 пъти годишно, т.е. 700км прекосили. Бюджет 5К лева, може и по евтина.
    Разход не ме интересува, предпочитам да няма газ, важното е да е надеждна и да не създава проблем.
    Ще пътуваме максимум трима човека и багаж.

    До горе съм виждал да се качват Руските машини, виждал съм и няколко Ферози и Тероис.

    Моля за кратки съвети, бях се насочил към CRV 128к.с., но намерих мнения, че не стават, същото и с Мазда Трибют, Паджеро Пинин и още няколко, за това казвам, че от както започнах да чета се обърках тотално.
    Не държа на марка и модел, бензин или дизел, разход, автоматик или ръчка, държа да ме закара и върне.
    Последно да уточня става въпрос за 40км. асфалт и 4км път с дупки, наклони, изкачвания, чакъл, пясък и земя.
    Зимно време май казваха, че само старите Виетнамки се качвали.

    Поздрави,

  • #2
    Първоначално публикуван от Vppetrov Преглед на мнение
    ......Бюджет 5К лева, може и по евтина.
    ....... важното е да е надеждна и да не създава проблем.
    Фронтера КБ 2.0 спорт, C20NE двигател, има бавни скорости, с възможност за ръчни хъбове, много лесно се прави "сиромашко" повдигане и слагаш без проблем 31-32 ки гуми, ето ти идеалната виладжийска джипка, предишната ми ОФА беше такава и знам че ще ти свърши идеална работа, тези фронтери са и фабрично поцинковани купета и нямат ръжди за годините си, освен ако не са удряни, успех.


    Ето как направих тогава бившата ми ОФА:

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:5.jpg Прегледи:0 Размер:628.3 КБ ID:6880441

    Коментар


    • #3
      Притеснява ме, че с този бюджет при конкретните цени няма да намериш нищо читаво. Имаш ли възможност да го увеличиш?

      От друга страна - казваш '10 пъти годишно' - не съм сигурен дали си заслужава да си купиш автомобил 4х4 само за това. Има ли някой в околностите, който да предлага транспорт срещу заплащане и зимата?

      Иначе като препоръка - в подобни теми често се появява Nissan Terrano - бих ги погледнал на твое място. Успех!

      Коментар


      • #4
        За тия пари на днешно време кола не можеш да си купиш, камо ли джип. Желателно е въпросният да е с бавни, но то си зависи от самия път. Преди имах Паджеро 2, по черните пътища си карах 2-ра бърза. Бавни много рядко, по-скоро за сигурност. Но не съм се и врял, където нямам работа. Сегашното ми 4х4 няма бавни, но не съм го пробвал по черно. ЦРВ си става, но е малко ниско и 4х4 е с муфа. Другите не знам защо са ти казали, че не стават. Пинина си е истински джип, но по-малък. Вземи прочети има 100 теми по въпроса. Сега всеки ще ти похвали своето, накрая ще те накарат да си купиш 30 годишна Тойота за 30 бона.
        ПП ОФА си е много добро предложение.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          Здравейте,

          Не ми се иска да увеличавам бюджета, предвид ползването. Факт е, че пазара е свит и всичко е на шесторни цени, но е факт, че и самите продавачи го знаят за цените.
          Ще ви кажа, какво направих, отидих на Горубляне за едно CRV, беше обявено на 7900.
          Викам му на продавача, давам ти 4500, нямам повече и му ги извадих, а той вика айде.
          Не я взех, защото прочетох лошите отзиви, но идеята ми е, че трябва да се пазари човек.
          Имам чувство, че има много автомобили купени още преди пандемията и сега ги продават с 500-600% печалба.

          Относно Фронтерата, какъв двигател да търся- бензин или дизел и, коя година е модела, не ги разбирам модификацийте, за това така питам.

          Поздрави,

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Фронтера А бензин спорт, 2.0 се произвежда между 1992-1998 г., двигателя е C20NE, и е доказано като идиотоустойчив, въпросния двигател ги има слагани главно при Вектра, Калибра, Омега, Кадет, този двигател търпи и безпроблемно газифициране и е лесен за обслужване и ремонти при нужда.

          • cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            Ето тая не е за изпускане - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...8&slink=p3x4kc
            ....
            Ще ти върши идеално работа. Поддръжката може и да я забравиш, особено за такъв пробег. Аз имам Мусо със същия мотор, което е същото но с по-голямо купе.
            Истински джипки са, на шаси, бързи/бавни, не гният много, и са максимално опростени. Тоя мотор е лиценз от Мерцедес, дори ток не му трябва за да работи, пали във всякакъв студ, и няма какво да му се обслужва(масло и филтри при мерак). Харчи от 8 до 10 литра на 100км, нафта. Моя от години го карам така - от дъжд на вятър, и няма никакви проблеми, даже акумулатора не му свалям, качвам се, пали и си върша работа.
            А конкретно тая бройка, ми се вижда, че не е за изпускане.
            ...
            ПП: За разлика от всички останали предложения, Корандото е просто и надеждно като стар руски трактор. Почти няма електроника в тоя джип.
            И не гледай същия модел с другите мотори, този 2,9 дизел без турбо е най-здравия.
            Последно редактирано от cecoa1; 28-07-22, 17:41.

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            То на никой не му се иска да увеличава бюджта, ама ако не ги дадеш добровлно преди това, ще ги дадеш доброзорно след това.

        • #6
          Нещо такова ли да търся, мисля, че 3,5К заслужават
          https://m.mobile.bg/details/21632919854746134
          https://m.mobile.bg/details/21638981303287465 тази ми допада повече

          Коментар


          • bullet_pk
            bullet_pk коментира
            Редактиране на коментар
            Първо уточни къса или дълга база ти трябва. Ако сте двама - буташ седалките на КБ и имаш приличен багажник. Ако сте 4-ма особено ОФКБ няма никакъв багажник. А щом е за вилата ... най-малкото всеки път мъкнеш храна и туй-онуй. Да не говорим ако правиш ремонти, какво трябва да превозваш...

        • #7
          Зависи какъв е пътя.

          Offroad е до-о-оста разтегливо понятие. На тези, които до сега са карали само по асфалт, всеки черен път им се вижда тежък офроуд. А местите го минават с жигулки и москвичи само на задно.

          Най-добре виж с какво идват комшиите, за да добиеш представа какво ти трябва.

          Имам приятел, който всяка седмица е по язовирите с ЦРВ 1. Обул го е с АТ гуми и не се спира. Често тегли колесар с лодка. Разправям му, че му трябва джип с бавни, а той ми отговаря "За какво ми е? Аз преди и с Темпрата (Фиат) се оправях ..."

          Относно Пинин - той пък най-много става от изброените. Няма шаси, но е лек и има бавни!!! Не ги харесват, защото повечето са GDI и не стават на газ (по-точно вече стават, но е скъпа уредбата). Ти пишеш, че не ти трябва газ ...

          Основният проблем на всички джипки е РЪЖДАТА. Гледаш го отвън лъскав, но отдолу е гъбясал от ръжда. А джамбазите много обичат за го изпръскат с 2 спея шагре отдолу и да пишат "Обработен против корозия". А под шагрето - майка плаче, не е останала здрава ламарина. Специално Пинин-а гние много гадно по ботушите на амортисьорите!!!

          И колегите са много прави. Бюджетът ти е малък, а пазара в момента е ненормален. Всичко е с много надути цени. Предвиди поне още 1000 лв за елементарно обслужване (ако имаш късмет) и още толкова за гуми.

          Абе виж комшиите с какво идват. Всеки черен път днес може да не е лош, но утре като завали или натрупа метър сняг до стане много екстремен


          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • Vppetrov
            Vppetrov коментира
            Редактиране на коментар
            Като бях по млад(не че съм престарял, на 43 съм) карах едно B6 1.8TQ, къде ли не съм го завирал на коч сбирките по язовирите влизаше навсякъде, но пътя към вилата е тегав повярвай ми, както казах в първия пост виждал съм само Фероза, Тероис и руските класики.

        • #8
          Правилно се ориентираш да търсиш регистрирана.
          Ако фронтерата е дизел гледай да е 116кс. Има и 115, но там нафтовата помпа май беше кодирана към компютъра на колата или имобилайзера, т.е ремонтът е сложен и скъп. На 116кс модела помпата е небезизвестната Бош ВП44 - ремонтът не е евтин, но е ясно кое как става.

          Както казва Кушлев по-горе - всеки си хвали своето. Аз търкалям към вилата къса фронтера Б, дизел 116кс и съм доволен. Пряко сили правя по 2500км годишно.

          Можеш да потърсиш тук във форума Лозан - всепризнат спец по феонтерите, подвизава се като isuzu.

          А може да помислиш и за някой Монтерей или вехта витара, ако все още има неизгнили.
          Успех!

          Коментар


          • #9
            Разгледай и Ленд Ровър Дискавъри ( без 2000 бензин). Има доста в този ценови диапазон и е в пъти повече джип от Фронтерата.
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • Vppetrov
              Vppetrov коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря, но ми идва малко, като камион😂

          • #10
            Май се навих за Фронтерата, просто точно толкова ми трябваше- убедителни сте👍. Иска ми се да е бензин, лекия ми автомобил е бензин, а и честно казано, никога не съм карал дизел(освен първия ми автомобил едно Волво 340, скъса ми нервите).
            Може би дълга база е по добър вариант, но ме притеснява дали ще се събере в гаража във Враца, Ауди А6 опира във вратата.
            Започвам пазарлъка за Фронтера бензин, ще се похваля.
            Благодаря на всички Ви за насоките.

            Коментар


            • #11
              Всяка висока кола става.

              А когато с нея Не става ще ти трябва доста по-сериозна техника от такава за 5000 лв
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • Vppetrov
                Vppetrov коментира
                Редактиране на коментар
                Не съм съгласен за моя случай, може да са 3-4км. но има изкачвания с огромни дупки и са със страничен наклон.

              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Може да се хванем на бас?

            • #12
              Както предложи Цецо не отписвай корейците, там Санг Йонг, Рекстън, ДЕУ. Много джип за малко пари и доста по-нови като години. Ако нямаш комплекси, че не караш яката джипка за пред кафето. За къса/ дълга база не е лошо да помислиш, махнах Паджерото че беше късо, а стегнах една къща на 50 км от мен и липсата на багажник и височината му(майка ми трудно се катери в него) му разписаха пътния лист. Сега минах на по-цивилен вариант, доооста повече багажник и 5 врати. Голям кеф, а и 9 години напред, това без да вадя допълнителни пари. За Фронтерата те съветвам да е бензин, дизел на 25 години не ти трябва, а и няма кой да ги прави. Бензина е прост и идиотоустойчив, имах Вектра А с С20NE, карах я като чужда.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • Vppetrov
                Vppetrov коментира
                Редактиране на коментар
                Това, което Цецо ми предложи го харесвам, но ме притеснява дизела, и аз знам, че стар дизел не се купува. Иска ми се атмосферен бензин.
                Честно казано в търсачката съм дал филтър бензин и ръчка👍
                А Цецо с послеписа си, направо ме дообърка😀
                Последно редактирано от Vppetrov; 28-07-22, 18:24.

              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                Само че тоя дизел няма какво да му се счупи. На 3-4 месеца само му показвам ключа, и пали дори на минус 15 градуса. Отделно, че след като запали, няма нужда от ток, и да ти откаже алтернатор, все тая, бръмчи си докато има гориво.
                Тоя дизел се е слагал на бусовете на Мерцедес преди Спринтер, и е невероятно желязо.
                Отделно от всичко, аз гледам състоянието, и че е частна обявата, което прави минимум допълнителни разходи за да почне да върши работа. Плюс, че има и почти нови гуми и работещ климатик.
                Фронтера в сравнимо състояние, не ми се вижда лесно да се намери, бензина ще харчи повече от дизела, и има хиляда причини да те остави на пътя...

            • #13
              Доста добри доводи даваш….

              Коментар


              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                То има и Корандо бензин, което също е със здрав мотор на Мерцедес, но просто за мен дизела е по-добре за далеч от цивилизацията. Няма какво да му стане, нито ангренаж ще сменяш(верига от старата школа), нито има компютър, бобина, помпа в резервоара, кабели и свещи и пр. А и си личи, че колицата е гледана мераклийски.
                Тоя дизел е като в Мерцедес 124, но с леко увеличен обем, какъвто е бил за бусовете. Загрява доста бързо, защото е предкамерен, но понеже няма турбо и е преоразмерен във всяко отношение, температурата практически почти не мърда от оптималната(не може да прегрее). Е, не е много динамичен, но за описаните цели, мисля е напълно ОК.
                ...
                Пиши в Ютюб OM662, и гледай на какви извращения го подлагат. Иначе е лиценз от OM602. Т.е. на мястото му става директно и мотор от Мерцедес, аз моя се надявах да се счупи, та да му сложа доста по-мощен от Мерцедес(OM605), но той е просто неубиваем, а и няма 200 хиляди километра, което за тия е нищо.
                Последно редактирано от cecoa1; 28-07-22, 18:59.

            • #14
              Даам, наистина този двигател е звяр, прегледах клипчета и останах изненадан.
              Влиза в полезрението ми, благодаря ти!!
              Чисто информативно, ако гледам бензин, кой двигател да търся?
              Последно редактирано от Vppetrov; 28-07-22, 21:05.

              Коментар


              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                2.3

            • #15
              Гледам, че има модификация 2.9 с турбина.
              Става ли за нещо или да бягам?
              Запалих се по това корейско чудо, гледам клипчета в нета, предимно са с мотор 2.9D или 2.9TD.
              Направо ми обърна представите за проходимост👍

              Коментар


              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                Има и 3,2 бензин, над 200 коня, редови шестцилиндров. Но той винаги с автомат май. Върви доста.
                Всичките мотори са относително здрави, но фаворит за липса на проблеми при минимум поддръжка, е 2,9 дизел без турбо. При 2,3 td пука глави. Донякъде го има и при 2,9 с турбо, макар и много по-рядко.
                Корандото си го ползват в армията на Южна Корея, и си е сериозна машинка.
                Аз моето Мусо, нарочно съм го избрал с този тракторен мотор, защото и моята експлоатация е такава. Е, смених му масла и филтри (мотора събира около 10л масло), но тоя от обявата едва ли ще е нужно... А 700 км на година, тъкмо ще ти стигне един пълен резервоар нафта, че и ще остане (около 80л събира).
                Ако си добре с руския, потърси руски клипове за модела, има доста, и доста я уважават машинката, а това е показателно за качествата и.
                ...
                ПП: У нас модела е доста подценен, затова се намират изгодни оферти.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X