Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за съвет при покупка на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Молба за съвет при покупка на джип

    Здравейте, изчетох половината форум, има страхотни теми, та и аз се запалих по джиповете. Предстои ми закупуване на такъв. До сега опитът ми е със сувчета, тоест нямам никакъв с истински джип. Да започна от там, местя се на място, което ми предлага страхотни възможности за риболов, доста излети из околностите, градско каране в малък град и пътувания по 150-300км. Съответно искам да закупя унивелсална "евридейка" така да се каже. Бюджета ми е около 17000лв. От джипа очаквам да е "повдигнат" не за тежък офроуд разбира се, но да не се притеснявам да минавам през калта до язовира и зимата по преспите.
    Та, спрял съм се на Дискавъри 2, там чета, че 2.5 дизела бил (неубиваем), но повече ме вълнува как седи въпроса с останалото от него, като поддръжка, електроника и проблеми като цяло, няма да бъде на въздух 100%. Следващият ми избор е Чероки XJ 4.0 ръчни скорости, отново повдигнат, тук за двигателя знам, че е железен, ръчната кутия е доста здрава уж, чел съм и за раздатките като цяло, но не знам как седи въпроса с майсторите и частите за тях тук. Спрял съм се и на Патрол Y61 3.0 дизел, тук не знам нищо като цяло. Другият ми избор е Тойота Ленд Круизер 90 или 4 рънър, тук също ме интересува мнение за намиране на части особено за 4рънъра, като гледам 95-96 година от тях за добри пари.
    ще Ви бъда много благодарен за полезни коментари и насоки.

  • #2
    Първоначално публикуван от Мануел Преглед на мнение
    ...Та, спрял съм се на Дискавъри 2, там чета, че 2.5 дизела бил (неубиваем),
    Куйо туй? TD5 ? Кой ги разправя тези хуморески?

    Прочее, LR-истите са секта и сега ще налазят. Но-о-о-о, което си е, си е. Калпав двигател, проблеми с "ACS" системата, вечно запалени "Tres amigos", вкл. и автоматиците на прехваления ZF дават проблеми. Всяко проблемче е решимо, да - срещу 800 лв. стартово вложение Та като станат лесните, дребни и отстраними проблеми 30-40-50-60 бр. се замисляш за какво ти е бил този "неубиваем" ... (цензурирано)...
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Мой служител се мъчѝ 10 години с такова и то на пружини, не на въздух. Първо се наложи да смени "мозък" на АСК, после започнаха някакви протичания на нафта, смучене на въздух от "неубиваемия" TD5, проблеми с турбото, с дюзите, накрая му се прецака ACS-системата и то в чужбина и се наложи да я влачи с репатрак до КМБ, за да му я демонтират тука - иначе нещо се "клюфнала" и задрала колела в калниците ли, нещо с управлението ли беше направила. А я взе 2010 г. за 11 000 лв. - т.е. не някаква изначална гробница според цените навремето.

    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      Да-а-а, 1 (един) случай на .... служител. Напълно достатъчно за генерални заключения, по български...

    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      А-а-а, мога да те залея с примери. Но форумите на "LR-enthusiasts" говорят сами по себе си. Даже тукашния раздел.

  • #3
    Щом си вкарал в уравнението Чероки XJ, вкарай и Гранд Чероки ZJ/WJ със същия двигател и 242 РК. Няма сила, която да ме накара да се кача на американски бензинов джип с ръчни скорости
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #4
      Да, ZJ ми допада, но WJ никак, искам да избягам от "електрониката" в автомобилите, за това търся нещо по-старо. Което да си карам без да мисля за глупости. До сега съм карал все коли "нашити" с електроника и ми писна да се занимавам.

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от Мануел Преглед на мнение
        Здравейте, изчетох половината форум, има страхотни теми, та и аз се запалих по джиповете. Предстои ми закупуване на такъв. До сега опитът ми е със сувчета, тоест нямам никакъв с истински джип. Да започна от там, местя се на място, което ми предлага страхотни възможности за риболов, доста излети из околностите, градско каране в малък град и пътувания по 150-300км. Съответно искам да закупя унивелсална "евридейка" така да се каже. Бюджета ми е около 17000лв. От джипа очаквам да е "повдигнат" не за тежък офроуд разбира се, но да не се притеснявам да минавам през калта до язовира и зимата по преспите.
        Та, спрял съм се на Дискавъри 2, там чета, че 2.5 дизела бил (неубиваем), но повече ме вълнува как седи въпроса с останалото от него, като поддръжка, електроника и проблеми като цяло, няма да бъде на въздух 100%. Следващият ми избор е Чероки XJ 4.0 ръчни скорости, отново повдигнат, тук за двигателя знам, че е железен, ръчната кутия е доста здрава уж, чел съм и за раздатките като цяло, но не знам как седи въпроса с майсторите и частите за тях тук. Спрял съм се и на Патрол Y61 3.0 дизел, тук не знам нищо като цяло. Другият ми избор е Тойота Ленд Круизер 90 или 4 рънър, тук също ме интересува мнение за намиране на части особено за 4рънъра, като гледам 95-96 година от тях за добри пари.
        ще Ви бъда много благодарен за полезни коментари и насоки.
        На кратко: Имаш добър бюджет и поне за сега нямаш нереалистични изисквания.
        Бих ти предложил да погледнеш LC 90/95 и Нисан Терано 2.7. По-голямо внимание трябва да се обърне за ръжда по купето и рамата.
        4-рънър ако намериш някой-по нов и да не е изгнил също!

        За WJ от първа ръка мога да ти кажа, че като джип доста го бива, но иначе има редица дребни проблеми, въобще няма нищо общо с надеждността на Тойота например.
        Патрол също трудно ще намериш на прилична цена и да не е изгнил, а щом няма да се ползва за тежък офф, то тогава няма много смисъл от него.
        За хубав пикап бюджета по-скоро е нисък, но пък може да изпадне нещо.

        Коментар


        • #6
          Май има на пазара 2-3 неизгнили Паджеро 2 с 2,8 дизел и Супер Селект... До посочения бюджет, ще стигне и за профилактика, повдигане, гуми.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X