Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СУВ 2012-2017

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СУВ 2012-2017

    Мисля да купя СУВ 2012-2017 год., да има 4х4 фултайм, среден размер (задължително), 4 врати, автоматик, бензин (не е задължително). Ще се кара предимно на градско и шосе, но и лек офф. Харесват ми (външно) Сузуки гранд Витара и Тойота Рав-4, но не знам нищо за тези марки.
    Какво ще препоръчате?
    Последно редактирано от trapper; 15-01-22, 17:33.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    Рав 4 не е баш фултайм, включва задния мост с ел.съединител при определени условия.
    Гранд Витарата си е с диференциал, който се блокира твърдо, а има и бавни. Там автомата си е само с бензинови мотори. От тия години(модела до 2015г) с автомат има само 2,4, а около 2011 спират 3,2 V6(той май само до Евро 4 е бил). На големия автомата е с пет степени, на малкия с четири, което за тези години не е много актуално.
    Няма много истински фултайм от тези години на смислени пари. Може би моделите на Мерцедес, ML, GL, и предвид размера който посочваш, GLK.
    ...
    Е, има и Дайхатсу Териос с истински фултайм от тези години, ама е друг клас кола. За градско става, има и 4-степенен автомат, ама са с 1,5 бензин 100к.с. не е много динамична, но за спокоен шофьор става.
    ...
    Вече ако се откажеш от истински фултайм, има доста модели. Или пък да гледаш и малко по-стари от описаните години.

    ПП: Ауди Q5 също е с диф.
    Последно редактирано от cecoa1; 15-01-22, 19:22.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      Субару не са ли фул тайм? Щото много избор по тоя параграф няма.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • cecoa1
        cecoa1 коментира
        Редактиране на коментар
        Там малко са мътни нещата, зависи баш кой модел, щото до нЕкои години автомата не е с диференциал(ползват налягането на маслото от автомата да включват задния мост). После пък автомата става CVT. Има и модели с нормален автомат и диференциал, ама редки. Но за тая марка се намира първо сервиз преди покупка, та там сигурно могат да ориентират кандидат-купувачите.

    • #4
      Не държа да е постоянно 4х4, може и нещо като Мицубиши супер селект.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • cecoa1
        cecoa1 коментира
        Редактиране на коментар
        От корейците истински фултайм е само Санта Фе първо поколение, което е далеч от исканите години.
        Вече ако включим всички наподобяващи фултайм, но всъщност основно на предно или задно предаване, включващи втория мост автоматично при определени условия, тогава вече е друго, щото болшинството модели са така.

      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        Цецко, пак не си си написал домашното И Куадра трак 2 и Куадра драйв 2 са с централни диференциали.

      • cecoa1
        cecoa1 коментира
        Редактиране на коментар
        Във WK2 няма централен диференциал, а многодисков съединител.
        Диференциал е във WK/WH, но той се прави до 2010г.

        ПП: Всъщност има и с диф във WK2 но без бавни и само при Ларедо (явно рядко се среща)- https://jeepspecs.com/wk2-generation...d-4wd-systems/
        Последно редактирано от cecoa1; 15-01-22, 23:57.

    • #5
      Мнения за джип-подобни Пежо 2008, 3008 или Мазда?
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • Иван Жоров
        Иван Жоров коментира
        Редактиране на коментар
        За 2008 и 3008 не знам, но 4008 се прави в Япония, близнак на Митсубиши ASX и Ситроен C4 Aircross. Там въпроса е дали няма да ти е малко малък.

      • cecoa1
        cecoa1 коментира
        Редактиране на коментар
        Пежо 2008 и 3008 са само на предно предаване. Имат един хибрид 3008, който задвижва и задния мост.

    • #6
      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Мнения за джип-подобни Пежо 2008, 3008 или Мазда?
      По добре Фиат 500/джиип ренегат
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        само да не е 2,4 бензин, когато проучвах за мен, имаше много лоши отзиви за този двигател

      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        Този мотор е издънка още от времето на Фиат Стило.

    • #7
      Ако беше само за шосе и градско идеално се вписва Infinti QX50, но изобщо не става за какъвто и да е офроуд.

      Коментар


      • #8
        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Мисля да купя СУВ 2012-2017 год., да има 4х4 фултайм, среден размер (задължително), 4 врати, автоматик, бензин (не е задължително). Ще се кара предимно на градско и шосе, но и лек офф. Харесват ми (външно) Сузуки гранд Витара и Тойота Рав-4, но не знам нищо за тези марки.
        Какво ще препоръчате?
        1. Rav4 - бензин
        2. CR-V - бензин
        3. Mazda CX5 - бензин
        4. VW Tiguan - дизел
        5. Mazda CX3 - бензин, ако се търсиш нещо по-малко

        Според мен всеки един от тези си срува. Естествено има много условности, но при добър бюджет ще се намери бройка. Единственото нещо, което аз лично бих дрържал е да не е нов внос.

        Коментар


        • #9
          Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение

          1. Rav4 - бензин
          2. CR-V - бензин
          3. Mazda CX5 - бензин
          4. VW Tiguan - дизел
          5. Mazda CX3 - бензин, ако се търсиш нещо по-малко

          Според мен всеки един от тези си срува. Естествено има много условности, но при добър бюджет ще се намери бройка. Единственото нещо, което аз лично бих дрържал е да не е нов внос.
          6.Субару Форестер-Бензин,турбо
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #10
            а какъв е бюджета, щото 5 години са дълъг срок, цените може да стигнат и 2 към 1 /специално гледам субита XV/
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #11
              Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение

              1. Rav4 - бензин
              2. CR-V - бензин
              3. Mazda CX5 - бензин
              4. VW Tiguan - дизел
              5. Mazda CX3 - бензин, ако се търсиш нещо по-малко

              Според мен всеки един от тези си срува. Естествено има много условности, но при добър бюджет ще се намери бройка. Единственото нещо, което аз лично бих дрържал е да не е нов внос.
              Tiguan-a в тези години е много приятен. Моите наблюдения са върху 2013 2.0 140кс дизел ръчка, но не е фул тайм. Много функционален за размера си, относително здрав. Отговаря и на още едно условие - може да се намери читава бройка от време на време. В семейството имаме един такъв повече от 130 хил. км (взехме го на 70) и се доказа в годините.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X