Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв 4х4 да избера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв 4х4 да избера?

    Здравейте,колеги! Да направя и аз едно запитване.
    Напоследък се оглеждам за нещо 4х4.
    Няма да го подлагам на тежък офроуд,но да не се затруднява като види малко по-стръмен черен път!
    Да е надежден в зимни условия.
    Ще се кара 80% извънградско.
    Критериите са следните.Голям багажник,нормален разход,не скъп за подръжка и обслужване.Много важно е да има тяга при изпреварване!
    Предпочитам автоматик на бензин,но съм отворен и за други варианти...
    Бюджет до 15-17к и да е след 2010г.
    Модели които съм харесал; Honda Cr-v ,Subaru outback,Volvo xc70, Hyundai santa fe.-2ра генерацияJeep grand Cherokee. Peugeot 4007.
    ​​​Благодаря предварително на отзовалите се с компетентно мнение!

  • #2
    Колко тяга ти трябва? Отговори си на този въпрос и почвай да им гледаш моторите и кой колко коня е. От изброените, черокито е малко по-кораво другото са си леки автомобили ама дигнати с някой сантиметър.

    Коментар


    • #3
      Само при Гранд Черокито няма да видиш зор със стръмен черен път заради бавните скорости, и то не при всички версии. Оообаче, бюджета не стига за ГЧ от тези години. В същото време, може би твоите и нашите виждания за по-стръмен път, лееко се разминават.

      П.П. При джипките, събирането в едно изречение на голям багажник, нормален разход и евтина поддръжка е нещо като оксиморон.
      Последно редактирано от коко келеша; 25-08-21, 15:22.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • large
        large коментира
        Редактиране на коментар
        Пропусна най-отличителната черта в описанието на оксиморона- добавката: "Много важно е да има тяга при изпреварване!"
        Човека не е определил колко е тоя "нормалния разход" 8-10-12-15 дизел, 15-20-30 газ...

        А и Черока, WK, хваща съвсем на опашката 2010 година.
        Другото са по-паркетници, ама може би в неговия случай ще са напълно достатъчни.

        Нали основния съвет беше: "Виж с какво идват комшиите."

    • #4
      Първоначално публикуван от lafrontera Преглед на мнение
      Здравейте,колеги! Да направя и аз едно запитване.
      Напоследък се оглеждам за нещо 4х4.
      Няма да го подлагам на тежък офроуд,но да не се затруднява като види малко по-стръмен черен път!
      Да е надежден в зимни условия.
      Ще се кара 80% извънградско.
      Критериите са следните.Голям багажник,нормален разход,не скъп за подръжка и обслужване.Много важно е да има тяга при изпреварване!
      Предпочитам автоматик на бензин,но съм отворен и за други варианти...
      Бюджет до 15-17к и да е след 2010г.
      Модели които съм харесал; Honda Cr-v ,Subaru outback,Volvo xc70, Hyundai santa fe.-2ра генерацияJeep grand Cherokee. Peugeot 4007.
      ​​​Благодаря предварително на отзовалите се с компетентно мнение!
      Поясни "нормален разход" , щото аз претръпнах вече на 25-30/100 , ама брат ми вика , че било много. Вметни и за "тягата " , поне колко да е . И май само Чирока ще остане
      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

      Коментар


      • lafrontera
        lafrontera коментира
        Редактиране на коментар
        Разход максимум 15 градско,10 извън градско+/-
        Тяга,когато му дам газ да не побива муцуната,а да мога да изпреваря някой дето не знае защо е на пътя ...

    • #5
      Имам Ситроен ЦКросър 2.2 хди което е същото като 4007.
      За офроуд не става,става за извън пътя, но без супер тежки терени,на сняг и лед е доста добре когато е на 4х4,но не и за тежки изпълнения-крехък е в тва отношение.Плюс на Кросъра е ,че си го караш на хубав път само на предно,а двойно и блокаж,уж де-когато ти потрябва и оттам имаш по нисък разход,което не е за пренебрегване.Иначе чипнат си върви доволно,разхода е много приятен-навън между 6 и 7 ,ако го караш с качествена нафта(то пък къде ли има у нас такава) разхода пада още половин до литър надолу при нормално каране,разбирай скорости в порядъка на 100-110км/ч.
      Забелязах ,че с лукска нафта гори най малко,обикновената и в града ми пада на тръгни-спри и гаси пали под 9/100 лятото.Това лято ми падна разхода до 6.1 навън с климатик,трима възрастни и пълен багажник при леко спортно каране,от което съм супер доволен.Не бих го сменил ,но единственото което не ми харесва в него е ,че е ръчка,а искам автомат.
      Имах за кратко и гранд Чероки 3.0 литра дизел-с чип,мнооого върви,на самолет,ама и как харчи...Не е за всекидневна кола.Иначе е кораво,но не можах да му свикна с люлеенето на задния мост,тук Кросъра спи на пътя.Сравнени като качество на салон и не само Кросъра(то си е Аутлендър с френски мотор)е доста напред от Черито,японска работа!
      След Черокито Кросъра не върви ,ама хич( все пак ситроена е само 190 коня срещу 270 някъде на черито).Черито в града не можах да го сваля под 13/100 лятото,а навън под 8-9.
      ЦРВ съм имал за много малко,паркетник си е ,но е с верига мотора,а аз смятам,че е къде по лесно да смениш един каиш от колкото да разглобиш половин мотор за верига.
      ХС90 съм чел,че много "обичали"да се возят на платформи-така ли е не знам,да кажат каращите ги.
      За другите автомобили не мога да кажа ,понеже не съм имал каране на такива.
      Сега съм си харесал Нисан Мурано,фейса,2.5 нисанския дизел,че пак ми се кара автоматик.

      Коментар


      • #6
        Даниел,благодаря за изчерпателният отговор!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X