Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X6 или ML320-350

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW X6 или ML320-350

    Здравейте!
    Моля за помощ в избора на един от двата джипа.

    Дойде време да мина от лека кола на джип. Искам да карам нещо просторно, комфортно, децата да са спокойни отзад, когато ги водя на екскурзии, когато обикаляме страната и т.н. Нямам претенции за разхода. Четох че дизел е по-добрата опция. Леките ми коли до момента са също дизелови.
    ​​​​​​

    Вдовица съм, и в момента няма как да взема съвет от съпруга си, затова ще се радвам на мнение от всеки, който ми помогне в избора на една от двете марки.

    Защо се спрях на тях - като всяка жена и аз ги харесах на външен вид и нямам идея много от техническите им характеристики. Чета, че те са най-сигурни като здравина, достъпни са за обслужване и някакви ремонти. Как е комфорта с тях?

    Благодаря!

  • #2
    Разгледайте по-добре ТОВА А и ТОВА също
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Бедна вдовица, както пише по-горе, а?
      От УАЗ-а дърварка на "Владо М" през майстора с отношение към УАЗ на "милирадиан" стигнахме до Х6. Е, па време е да антиципираме малко политиката по активиране на форума и направо да скочим в киреча То не, че и тука няма да се генерират 1001 мнения от специалистори, виждали Х6 на паркинга в мола, но ако ще е гарга - да е рошава

    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Цецо срамежливо наднича. След малко, че се изока по въпроса

    • beast_hd
      beast_hd коментира
      Редактиране на коментар
      Баровец,да не би да са твои колите???🤣🤣😂

  • #3
    Първоначално публикуван от nina_staneva Преглед на мнение
    Здравейте!
    Чета, че те са най-сигурни като здравина, достъпни са за обслужване и някакви ремонти.!

    Ролс-Ройс се хвалят, че във всяко кътче на планетата пращат с хеликоптер екип техници, ако се случи невъзможното - да спре колата.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #4
      Не разбрах, с какво заслужих подигравки. Питам сериозно. И не виждам нищо смешно във въпроса ми.

      Коментар


      • Пенчо
        Пенчо коментира
        Редактиране на коментар
        Спокойно колежке.
        Просто форумния шут днес не е на кеф.

      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Явно Гагич знае нещо, което ние не знаем.

      • artefekt
        artefekt коментира
        Редактиране на коментар
        Гаче ли не само той

    • #5
      Пенчо коментира
      Днес, 19:05
      Спокойно колежке.
      Просто форумния шут днес не е на кеф.
      Не си на кеф, Пенчо, щом още не си предложил "Кията"
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #6
        Х6 и W164 не са в една лига, едното купе другото дигнато комби.

        В купе как се събира семейния багаж?

        По скоро да се гледа Х5 или Х3

        Важно е също колко пари има за харчене.....
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • turtey
          turtey коментира
          Редактиране на коментар
          Ти не си фен на марката

        • Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          Одма ѝ ставам лют фен !!!
          Е ? Даваш или не даваш мЪльон еврака за новото Г с четРи-четРи-две ?
          Споко, бе, и само 900 000 € ще стигнат ?

        • turtey
          turtey коментира
          Редактиране на коментар
          Както казах на препъра в другата тема - първо трябва да се докажеш ))))

      • #7
        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Х6 и W164 не са в една лига, едното купе другото дигнато комби.
        Те не са и едно поколение май?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • rosen_offroad
          rosen_offroad коментира
          Редактиране на коментар
          E71; 2008–2014
          W164: 2006–2011

      • #8
        Без да упоменете сума срещу която търсите кола, няма как да Ви се даде съвет.
        Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
        Стефан Арзатов

        Коментар


        • Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          Mobile-то по едно време откъм джипки се беше препълнило с такива. На цени доста под тези за Jeep... Питах Еди, той ми каза да бягам надалече от AMG и да не се обръщам

        • turtey
          turtey коментира
          Редактиране на коментар
          Както е добре известно, няма нищо по скъпо от евтин Мерцедес.
          А вече по евтин от джип просто не знам ))))))

        • Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          По 30-на хил. лв. 10-годишни ML-и АMG беше пълно. Бензинови гледах. Бензиновите "Гранд Черокита" бяха по-скъпи - преди около две години.

      • #9
        Като гледам и пари да спомене все тая,нормален съвет едва ли ще получи,лигнята се почна
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #10
          А защо просто не изчистите нанужните мнения?
          Под ник-а ви е изписано модератор! Или това незначи нищо...
          [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Това за мен ли е?

            Ако ДА......поинтересувай се още,ще стигнеш до истината

        • #11
          Очаквах да ми отговорят хора, които карат Х6 или МЛ, и да споделят лични впечатления.

          И не смятам, че трябва да се оказва една тема по такъв начин. Ако няма какво да напишете, Ами подминете. Уж сте мъже, а някои се държат несериозно.

          Коментар


          • Asteri
            Asteri коментира
            Редактиране на коментар
            Първо, не са автомобили за офроуд. Второ, несериозно е да не напишеш бюджет, тези модели могат да варират примерно между 4000 и 140,000лв да речем. Хора които плащат сто хиляди лева за кола не питат по форумите дали друса, та затова. Иначе Мерцедесът е по-тромавата от двете коли, като цяло.

          • nissan_1978
            nissan_1978 коментира
            Редактиране на коментар
            Кой във офроуд форум кара Х6, тук караме предимно горски джипове подчертавам джипове. Х6 е гъзарска кола, нищо общо с офроуда. Пиши в bmwpower-bg.net там ги карат Х6ци

        • #12
          Първоначално публикуван от nina_staneva Преглед на мнение
          Очаквах да ми отговорят хора, които карат Х6 или МЛ, .
          Ами ако сме честни, тук няма много такива. Тук карат други "джипове" основно.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #13
            Х6 и МЛ не бих ги нарекъл просторни автомобили. Аз съм с две деца и като тръгнем на палатки пълним моя джип Гранд Чероки(голям колкото МЛ) до тавана и багаж има и в краката на децата и в краката на жената. Отговора на Х6 на Мерцедес е GLE. И двата са скосени доста от задната страна за да изглеждад спортни. Качеатвата им извън пътя са съмнителни, тъй като са проектирани за шосе и за пред кафенето. Ако търсите просторен автомобил 4х4, ви съветвам да гледате по-квадратни джипове от сорта на Mercedes GL и LandRover Discovery 4 и следващите им версии. Най-добре на живо да се качите в автомобила, да направите няколко кръгчета и да прецените кой ви приляга най-добре. Всеки човек има персонално усещане за простор и комфорт, така че тук може да получите само персоналните ни усещания за автомобилите и най-вече опита ни с тях извън пътя, все пак е офроуд форум​​​​​​.

            Коментар


            • #14
              За основно возило ГЛа е голям за БГто,става за разходки с него и става за товарене,но в града с това аз поне не бих се мотал,просторен е иначе.

              Г класа ако бюджета го позволява,ако ли не МЛ дизелче ще свърши работа ако протворим окото за просторен автомобил
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #15
                Първоначално публикуван от nina_staneva Преглед на мнение
                Здравейте!
                Моля за помощ в избора на един от двата джипа.

                Дойде време да мина от лека кола на джип. Искам да карам нещо просторно, комфортно, децата да са спокойни отзад, когато ги водя на екскурзии, когато обикаляме страната и т.н. Нямам претенции за разхода. Четох че дизел е по-добрата опция. Леките ми коли до момента са също дизелови.
                ​​​​​​

                Вдовица съм, и в момента няма как да взема съвет от съпруга си, затова ще се радвам на мнение от всеки, който ми помогне в избора на една от двете марки.

                Защо се спрях на тях - като всяка жена и аз ги харесах на външен вид и нямам идея много от техническите им характеристики. Чета, че те са най-сигурни като здравина, достъпни са за обслужване и някакви ремонти. Как е комфорта с тях?

                Благодаря!
                X6-цата е много скосена в задната си част. Не знам дали може да се нарече некомфортна, но със сигурност отстъпва по комфорт от ML-a, ако говортим за мдели от едно поколение (едни и същи години).
                За мен обаче BMW е за предпочитане пред Мерцедес, но това си е мое мнение, което е за отделна тема. Основното в случая, че дизела на BMW с което се оборудват X6-тиците е много сполучлив мотор, което не е никаква гаранция когато говорим за автомобил втора ръка. Х6-цата според мен не е най-подходящата кола за разходки и багаж, но според мен ако на човек му харесва и може да си я позволи, що не! Друг е въпроса, че Х6 и Х5 почти еднакви и Х5-цата ще е много по-комфортна, е малко имиджа ще страда ама се преживява !

                Както колегите споменаха, трябва да има бюджет за да може да се даде по-изчерпателен отговор. Има и други марки и модели, които могат да осигурят комфорт и са съпоставими като надеждност - например Туарег.

                Ще допълня без излишна ирония: Не смятам че точно тези двата са достъпни за обслужване и някави ремонти. Говорим за премиум SUV-та, които губят стойност много бързо точно заради потенциални скъпи ремонти. Само ако ги сравняваме с Порше или някакви екзотики, които се появиха в последните години - може да кажем, че спрямо тях са достъпни. От към здравина може да кажем, че превъзхождат други елитни марки с безупречна репутация от близкото минало, кото Волво и Ленд Роувър! Иначе другото име на надеждност е Тойота, ама пак има някои особености!
                Последно редактирано от noname12; 17-09-20, 09:58.

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Пращи от надеждност Туарега,пък и евтин да го ремонтираш,кекавия Мерцедес ще ти се стори ЧУК.
                  Трябва да изясним и под ‘’просторен’’ какво се разбира,че на едно приятелче с Х6 аз му нося багажа нищо,че е без деца за разлика от мен - сравнен с багажника на един ГЛ.........да де,кое е просторно да се изясни

                • noname12
                  noname12 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ммм да, говоря за втора генерация.
                  Босе имам TLC95 и в сравнение с X6-цата е просторна, а в сравнение с твоята е тясна.
                  Имам приятели, които ходят на почивка за по една седмица с по един среден сак...и ние така, като изключм един голям куфар със сешоари, преса за коса, епилатори, печка за маникюр, четки за коса, ел. кана за вода и други неща от първа необходимост. Отделно детска количка гърне - това минимум. За лятото педълборд, оборудване за гмуркане-1 сак, поне една чанта: пояси, възглавнички, надуваема топка, гумена топка, тази година и възможно най-голямото фламинго от Джъмбо, поне една чанта със суха храна, 5 стека вода по половин литър и един стек 4х2.5л. И всичко това при положение, че сме на хотел и не взимаме храна.
                  Та Х6-цата с багажник на покрива ще ми е като за втора кола да може с жената да спираме пред кафета и ресторанти.

                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Точно

                  За това искам да уточним в питанката с кое сравняваме простора,че аз си мисля,че съм голям докато не спре до мен приятелчето с Мерцедес Спринтер от високите,багажа ми носи в някои случаи.В други аз му влача чеиза,че има и Х3 та зимно време не си събира и на половината.

                  И уточнението ти е много правилно,аз по тая причина минах от Мерник на Тойота,просто не ми побираше акьла как това ще е на канала всеки 6 месеца.Мойто е дърво в сравнение даже с М класа,но не съм го взел да ми повдига реномето или да бе се излагам пред кафето

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X