Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобил 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автомобил 4х4

    Дайте акъл - заради 500 м улица със завой и наклон, която зимата се чисти неприоритетно, се замислям за ежедневна кола 4х4. Бюджет 5000 лв. , без претенции за марка, бензин или дизел, изискване - климатик. Ограничение - дължина до 4.50м.
    Последно редактирано от assendus; 08-09-20, 22:28.

  • #2
    Акъл да искаш,поне 3 теми за последните 20 дни има,порови малко

    МЛ с рошави гуми,добра лопата и телефона на селския тракторист,стърчи десетина см над търсенето

    https://offroad-bulgaria.com/forum/о...-зимата


    https://offroad-bulgaria.com/forum/основни-форуми/автомобили-4x4/какъв-джип-да-си-купя/6624932-високопроходим-автомобил-за-зимно-време
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Идеята за връзка с тракториста не отпада никога.
      Иначе, изчетох последните теми, но винаги се стига до джипове. В случая си представям лека кола - А4, Октавия, Голф, Форестър, Сузуки, вие кажете.

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Форестьр или Аутбак

    • #4
      Споко, тия джипове до които се стига са си леки коли
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Споко, тия джипове до които се стига са си леки коли
        И са по-добрият вариант от А4, Октавия и Голф.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #6
          ​​​​​​Както някой беше казал за колите на комшиите в темата за чакълестия път, комшиите карат Санта Фе, Киа Туксон и KJ.

          Иначе, с какво паркетите идват по- добър вариант от кола 4х4?
          ​​​​​Не ми се иска да търкалям СУВ целогодишно заради двете седмици в годината, в които трябва 4x4.

          Коментар


          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Обикновено просвета им е по-голям и имат някакво заключване на двойното до определена скорост. Става дума за проходимост, не за устойчивост на хлъзгав път. Най-вече ти трябват агресивни зимни гуми, които пък не са най-комфортните по асфалт. Накратко - купи си това, което ти е легнало на душата, намери си прилични зимни гуми, хубава лопата, чувалче с пясък, дебели ръкавици, комплект хубави вериги, прилично въже за теглене и телефона на тракториста Както е казал един народен мъдрец - спасяването на давещите се е в ръцете на самите давещи се

            П.П. Пропуснах високите и топли ботуши...
            П.П.2. И не, нищо от изброеното не е майтап

        • #7
          Субару Форестър, Киа Спортидж, Хюндай Санта Фе, Хюндай Тусон. Другите са над 4.50м
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #8
            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Субару Форестър, Киа Спортидж, Хюндай Санта Фе, Хюндай Тусон. Другите са над 4.50м
            Кола, за кола да говорим, не за паркет.

            Коментар


            • #9
              Ауди с торсен диференциал. Някъде бях попадал, че има варианти за 2 и за 3 такива. Централен и заден или всичките да са такива. Не съм карал такова, но на база на спецификите на системата би трябвало да е много добър вариант за сняг. И задължително читави зимни гуми - такива с висока оценка за сняг.

              Коментар


              • #10
                Suzuki SX4
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                  Suzuki SX4
                  Знам го, имаше някакъв Фиат близнак. С какво е по- добро от другите варианти?

                  Коментар


                  • krasi-mir
                    krasi-mir коментира
                    Редактиране на коментар
                    FIAT Sedici

                • #12
                  Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                  Suzuki SX4
                  Е, аз имам почти същото за продаване, като цената е като в #1, но в €.

                  Къса Grand Vitara 1.6 fulltime.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #13
                    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                    Ауди с торсен диференциал. Някъде бях попадал, че има варианти за 2 и за 3 такива. Централен и заден или всичките да са такива. Не съм карал такова, но на база на спецификите на системата би трябвало да е много добър вариант за сняг. И задължително читави зимни гуми - такива с висока оценка за сняг.
                    Теорията я знаем, търся мнение от практици.

                    Преди 25 години на същото място едно Субару Джъсти вършеше отлична работа.
                    Сега търся нещо малко по- едро.
                    Като ми е все едно дали ще е Субару или друго.

                    Коментар


                    • #14
                      Всъщност, току що си направих труда да проверя колко е дълга Витарата.

                      Grand Vitara JT, модела след '05, с 3 врати е точно 4m.
                      Само късата е фултайм без бавни, демек е това което търсиш. Дългите са само парт-тайм с бавни.
                      Има по-евтини печки от модела, ако ще те заинтересува.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • Джоу (x3mrjoe)
                        Джоу (x3mrjoe) коментира
                        Редактиране на коментар
                        Сà ме фкарà у размисли !
                        Много добре знам какво имам, но ще се чудя на мен си кво съм гледал по дългата ако си прав !

                      • cecoa1
                        cecoa1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ето какво трябва да си гледАл...Те тая врътка- https://youtu.be/zNoBhYSquJU
                        ПП: Ето ти и неутрална в раздатката как се включва - https://youtu.be/Nc-P40pI8ks
                        Последно редактирано от cecoa1; 09-09-20, 14:36.

                      • Джоу (x3mrjoe)
                        Джоу (x3mrjoe) коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ама това са дълги Витари.
                        Мойта нèма кюрава врътка, качваш се и караш, пък другото тя си го прави сама.
                        Перфектно градско офройдерче за руса мома с кученце, че в кожата космите не могат да се набият.

                    • #15
                      За този бюджет по-скоро Субару Аутбек. Ауди А4 за 5 к ще дадеш още 5 за да стане кола. А4 трябва на е 3.0 за да е с куатро.

                      Коментар


                      • cecoa1
                        cecoa1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ауди А4 има от около 1995г, а куатро е имало винаги и с четирицилиндрови мотори.

                      • v_0
                        v_0 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Напречните мотори мисля са Халдекс. 2.5 и 3.0 tdi са quattro. За този бюджет няма много избор.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X