Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee XJ 4.0 или Grand Cherokee WK 4.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от teao Преглед на мнение
    Да, като собственик и на двете пиша.
    А това което Кинекса е написал е вярно, ама трябва да проследиш мисълта- сравняваме XJ и WK.
    Ми "по-непроходим" е WK, щото не е прежален като XJ. Иначе през майските дъждове в калта ходих до тук:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200522_142201.jpg
Прегледи:501
Размер:176.1 КБ
ID:6635103

    С китайски шосейни "Унигрип" по 100 лв. парчето. Който е ходил - знае какво представлява пътят. Нищо особено, НО ако не е валяло няколко дена. С "Либъртито" може би щях да стигна, ама ме съмнява. А на "Хемито" съвсем осезаемо му усещах блокажите как работят.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Двигателист
      Двигателист коментира
      Редактиране на коментар
      Gagic, къде е снимано ?

    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Пещера "Стълбицата". Кален (след дъжд) път през гора и през ниви.

  • #17
    Bogoljub Gagic прочетох темата за твоя проблем с KJ и наистина много кофти ситуация, но не разбрах в крайна сметка как си реши проблема?

    Коментар


    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Сигурно сам ще си каже, но понеже сме го дискутирали...
      Сложил е носачи от следващия модел. Но не стават съвсем лесно, той ще припомни какво беше, основно съм запомнил, че сметката с части и работа, мисля около 3000лв казваше...

  • #18
    Това и аз го прочетох, че над 3000 лева са му излязли опитите, но крайния резултат не е опоменат в темата. Вместо това повечето пишат да се купят качествени шарнири и нямало проблеми 20-30000км. Проблема изглежда доста досаден и изобщо не е за подценяване.

    Коментар


    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Споменат е и снимки на сменените носачи, и общ изглед на джипката има. Пуснал съм и снимки на поръчките - какво съм купил и сменил в колата. Резултатът е, че по едно време понечих (не особено насериозно) да си продавам WH джипката, а KJ да си оставя. Но очертаващото се бъдеще на Европа с коли с моторчета от сенокосачка ме разубеди.

  • #19
    Нов въпрос възникна в мен На колко километра или време се сменя маслото на двигатели 3.7, 4.7, 5.7 и с какво (5w20 или?) Направи ми впечатление, че се пише на 3 или 6 месеца и 5к или 10к км според това в какви условия се кара. Някак странно ми се струва на всеки 3 или 6 месеца да се сменя масло ако нямаш 10к км.

    Коментар


    • #20
      Първоначално публикуван от Asgard Преглед на мнение
      Нов въпрос възникна в мен На колко километра или време се сменя маслото на двигатели 3.7, 4.7, 5.7 и с какво (5w20 или?) Направи ми впечатление, че се пише на 3 или 6 месеца и 5к или 10к км според това в какви условия се кара. Някак странно ми се струва на всеки 3 или 6 месеца да се сменя масло ако нямаш 10к км.
      Различни са двигателите, различни видове масло. 5w20 е само за "Хеми" двигателя.
      Интервалът е 5000 - 8000 км. според начина на експлоатация, но това е график за смяна на американските МИНЕРАЛНИ масла. С пълна синтетика може и повече.
      Интервалите са коментирани на много места във форума. Смешното е, че тези, които се възмущават колко малък бил пробегът за смяна на маслата на "Jeep", са споделяли, че на своите японски или немски дизелови бангиЙ ФРъгат мАслото на 3000 - 5000 километра Бях си правил труда да вадя такива мнения в една тема, която с възмущение бе заключена, а може би и изтрита.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • mikivt
        mikivt коментира
        Редактиране на коментар
        Единствените немски бангиЙ, за които си спомням, че производителят им препоръчва смяна на масло на 4-5000 км, са оборудваните с М21 2,4тд мотор бмв-та. И то от по първите. За други не съм чувАл. Като говорим за времена, когато маслата са основно минерални - преди 30 и повече години.

    • #21
        • mikivt коментира
          Днес, 14:12
          Единствените немски бангиЙ, за които си спомням, че производителят им препоръчва смяна на масло на 4-5000 км, са оборудваните с М21 2,4тд мотор бмв-та. И то от по първите. За други не съм чувАл. Като говорим за времена, когато маслата са основно минерални - преди 30 и повече години.
          • Уведоми

      Имаше тема. Не мога да я намеря сега. Там има опелджиЙ с "Фронтери" и т.н., сменят на 3000 км. ХондаджиЙ заклеват - не повече от 7000. А хора с разни нови служебни коли в гаранция пишат, че сменят на не повече от 10 хил. км. Ама като стане дума за "Jeep" всички реват "Ау-у-у-у-у, ма много начесто требе да се сменя мАслото?!".

      На тротинетката на сина ми (Megane 1.5 dCi) пишеше да се сменя на 25 000 ли, 30 000 ли км. и ми се видя странно как kikiT тука ми заяви, че трябва да се сменя на не повече от 6500... Но като ми гръмнА двигателят на път за л@йноморието, да видиш сега синът ми как чинно (на сменения двигател) сменя на 6500 в ...ъ-ъ-ъ... "Нидерландия" в един сервиз на "Нисан", държан от румънци, които го похвалили, че "много правилно, щото така трябва да се прави на тия двигатели"

      По принцип има стар дискусиЙ из интернета, че може(ло) и да не се сменя масло изобщо, всичко било консТиПация на производителите. Друг версиЙ пък има, че дългата смяна на масла била диктувана от евробюрократите по съмнителни еко-подбуди. Трети версиЙ споделят (и има тема във форумЪт), че в Клета Майка интервалите даже при официалните дилъри не били като "на Запад", а наполовина, щото улиците и пътищата ни мръсни, прашни, горивата некачествени...

      Аз в тези дискусиЙ не искам да се впускам. На 5,7 литровото ми "Хеми" сменям напълно синтетичното 5w20 на 10 000 км. веднъж годишно, на 3,7 литровото "Либърти" - 5w30 на 8 000 км., а ако е напълно синтетично - също на 10 000 км.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • mikivt
        mikivt коментира
        Редактиране на коментар
        Далече съм от желание за заяждане/дискусиЙ. Идеше реч за препоръките на производителите. Такива с по на 5-6000, европейски и японски, няма, със символични изключения. А кой как и на колко сменя на неговата си бангия е съвсем отделно.

      • Bogoljub Gagic
        Bogoljub Gagic коментира
        Редактиране на коментар
        Аз казах какво пише във форума - участници, които "се учудват" на краткия интервал на смяна при "Jeep" сменят на собствените си коли маслото по-начесто

    • #22
      АМС 242 4.0 - един път годишно. Обикновено през октомвриЙ
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X