Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет относно електрически SUV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    СУВ елвктрически с приличен пробег и цена засега не е измислен....Ако ще я вземате за семейна кола няма да стане. Иначе подкрепям колегата с i3. От две години съм с такава и просто няма с каква друга кола да я сравня... НО градска. Пъргава, удобна, проста, надеждна, без подръжка за момента. Ще му мислим след 8- та година когато батерията излиза извън гаранция.
    Последно редактирано от shaterhand; 02-08-20, 19:20.
    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
    LZ2РSD

    Коментар


    • #17
      Градска много става еле ако не ти се занимава с нормална кола и ползваш преференциите на електриката

      В момента съм в Северна Калифорния,малко на разходка с децата,мисля да обръщам обратно след като видя 1500мили на километража,до момента съм на 1200 в едната посока, среден разход 22 литра на 100 като карам съвсем бавно,на ден средно мммммм София - Бургас спокойно се минава.

      Е това като го направи кое да е СУВче,да може да ми носи 6те сака,да драска по камъни и пясък,да струва под 30 бона ново,айде 40 да е ма не и 110........да ми се обадят и ще си взема едно.

      До момента стават за градско,за семеен СУВ ммммммАЗ поне бих заложил на 5-6 цилиндров дълъг дизел
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • artefekt
        artefekt коментира
        Редактиране на коментар
        Ще ти се обадят...само за цената не позна. В момента в който могат да произвеждат достатъчно електрички, просто ще забранят достъпа на коли с двигатели с вътрешно горене. Първо в големите градове и "белите" държави...накрая навсякъде...Казвам го със съжаление...но така е устроена икономиката, баницата трябва да расте...

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Е да,на сила трябва да стане,за сега по желание не им се получава

    • #18
      Преди години с влакове, "нормални" автомобили, компютри и мн. други е било същото, недоверие и подигравки.
      Но, техниката и икономиката се развиват и променят,толкова бързо че от първите съвременни електрокари до сегашните не мина много време.
      Аз също погледнах с насмешка BMW-то при покупката, ни след като вепе го пилзвам промених виждането.
      За да не оставате с грешно разбиране уточнявам отново, колата я ползвам за работа, не съм собсвенник.
      Преди няколко месеца се появи съобщение на екрана, което подканваше за посещение на сервиз за "визуална проверка". Така че темата с обслужването и неговата цена също е важна.

      Коментар


      • #19
        Добре - за моя стил на каране каква кола според Вас трябва да е?
        Примерно от 10 000 км - 8000 са градско --- което ще рече че категорично трябва да е градска кола.Един два пъти в годината може да се наложи да се мине повече от 500км извънградско.
        Обаче за градското - трябва да е голяма кола - защото целта на пътуването е превоз на стока товар и други.Сиреч електриците мъници не стават.Просто са малки.
        Защо всички толкова много защитават обикновенните коли че били икономични?
        Питам защото за чисто нова дизелова кола при моя режим на каране (1-5 км) но няколко пъти на ден последствията са ужасяващи според мен.
        Защото разхода е примерно 20/100. Просто колата не може да влезе в работен режим.Таман изстине двигателя и айде пак.
        Огромно износване реално при този начин на каране...
        Затова може би хибрид - ама дето има самостоятелен 40 км само на ток.Реално той ще ми стигне и остане даже...

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Значи плъг-ин хибрид-тези, които се зареждат в контакта.
          Хибрида /в случая на жена ми ЦХР/също има значително по-голям разход като се кара на къси разстояния, особено в най-студените и в най-топлите дни.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X