Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет от опит и знания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет от опит и знания

    Моля за мнения: 7 причини ЗА и 7 причини ПРОТИВ да си купим Range Rover? ...
    Цел на избора: почивка по планините без ползване на хижи, рядко палатка.
    Оообаче, къде ще го държим тоя звяр в лудата столица, след като вече пукат гуми, дерат коли и чупят чистачки за едно място пред блока!?

  • #2
    Напиши поне за кой модел питаш, кой мотор и от кои години, е такива дребни неща.
    Сподели и бюджет.

    Коментар


    • бат'Марто
      бат'Марто коментира
      Редактиране на коментар
      Sport излиза 2005, така че 2001 не е Спорт. Вог има от Класика , та до наши дни, най-вероятно става дума за L322. Поне Уикипедия ползвайте...Възглавниците държат много-при мен на Дискавърито (което механично е 1:1 със Спорта) над 200 000 км и 14 години , от цялото окачване баш за възглавници не бих се тревожил. И всяка седмица карам по черно.

      И още нещо, Спорта е РАМЕН автомобил. Другия не е. Изяснете какво ви трябва.

    • rusev
      rusev коментира
      Редактиране на коментар
      Босе не се изказвай непоготвен. Точно възглавниците са абсолютно безпроблемни- да не се бъркат с тези на БМВ или Мерцедес.

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Тук е друго мнението за тях пък не знам,не съм карал такова,механици и карачи са на друго мнение.
      Въобще с нищо не бьркам,от Мерцедес избягах ои ред причини,едната е точно тая

  • #3
    Става
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      Какво става? Страшно? Ако да-вярно е. Ебаси и темата.

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Страшно става или става страшно.

      Кое не му харесваш на първата генерация?Изброй 7 и стискай палци това да е въпроса.


      Става

  • #4
    Първоначално публикуван от iskri Преглед на мнение
    Моля за мнения: 7 причини ЗА и 7 причини ПРОТИВ да си купим Range Rover? ...
    Цел на избора: почивка по планините без ползване на хижи, рядко палатка.
    Оообаче, къде ще го държим тоя звяр в лудата столица, след като вече пукат гуми, дерат коли и чупят чистачки за едно място пред блока!?
    Така заданен въпроса е дали става Range Rover за почивка в планината без ползване на хижи и рядко на палатка- отговора е СТАВА за спане, съветвам да избирити по-голям и стар модел, за да е по удобен.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #5
      В сравнение със средностатистически автомобил, разходите са може би 1/3 повече, но след 7-та година има да се сменят големи неща които струват четирицифрени суми, ако се прави всичко по книга. Данъци и застраховки може да си ги провериш предварително, колко струва преглед в сервиза също може да питаш на място, доколкото знам Рейнджове се правят официялно на 2-3 места в България. Въздушното трябва да издържа 6-10г. Разходите са непредвидими по простата причина, че тази кола изисква висококвалифицирани майстори и съвестни собственици, а нямаш гаранция че точно такива са я поддържали преди теб. Заделяш си всяка година сума два пъти колкото за почивка на море и ако не се повреди колата, отиваш с нея на планина и пазиш другата половина за всеки случай. Колата е много голям кеф за каране и интериорът е високотехнологичен лукс, вътре като спиш е тихо, но има навика да изненадва с дребни неща, които могат да те оставят насред път в неудобни моменти.

      Коментар


      • #6
        10 години ма колко карана и къде?

        Това ако държи 10 години каране аз ще почерпя,по каране имам в предвид такова,а не из град по 4-5000 километра на година.

        Не споря,просто ми е интересно,че тук друго казват и то без да ги трьшкат по баирите
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • Asteri
          Asteri коментира
          Редактиране на коментар
          Може би климатът дава разлика, евентуално от жегите гумените части да заминават по-бързо, а на влажен климат не чак толкова 😁 За карането - в Англия са изключително популярни по селата, не толкова на градско. Вероятно ги карат хора които работят от вкъщи и не навъртат чак толкова много километри.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Днес покарах едно такова за 4 часа - друса бре,и ниско и се клати и седалката ме бие в левия бъбрек........ма пък върви много спортното комби

      • #7
        Снощи в бурята с град, силен вятър, обилен дъжд, бях с Мерцедес лимузина на софийски булевард с над 50 см. вода. В колата протече отдолу, ауспуха беше във водата и естествено ръмжеше. По чудо това животно ме докара до вкъщи! И без драскотина от градушката! Само Мерцедес! Ама тоя е стар. Чувам, че новите били асфалтови джипове.

        Коментар


        • #8
          Първоначално публикуван от iskri Преглед на мнение
          Снощи в бурята с град, силен вятър, обилен дъжд, бях с Мерцедес лимузина на софийски булевард с над 50 см. вода. В колата протече отдолу, ауспуха беше във водата и естествено ръмжеше. По чудо това животно ме докара до вкъщи! И без драскотина от градушката! Само Мерцедес! Ама тоя е стар. Чувам, че новите били асфалтови джипове.
          Значи си купете Г класа.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #9
            G класа са много скъпи, над бюджета 8000 лв.! Чух, че ML не са добри и не стават офроуд. Новите Мерцедеси ги правели с китайски и турски части. Кои други са с двигател на Мерцедес? GMC?
            Не се чупели и с евтини части корейските? А здрави ли са?
            И кои от японските? Бях навита на Honda CRV. Но чух лоши отзиви. За Хюндай - кой става офроуд, че и да не се троши и частите му да не са скъпи?
            Разпитвам подробно, защото тъкмо договорих изгодно Range Rover и ме отказаха заради скъпата поддръжка, а и много яде, даже и на газ.
            Казвайте, че закъснях, лятото няма да ме чака...

            Коментар


            • #10
              ЪЪЪЪ.... Трябва ти статистика за курсова работа ли? Да дадем седем плюсове и седем минуси за нещо дето не може да бъде сведено до "ДА" и "НЕ"...????.

              Коментар


              • iskri
                iskri коментира
                Редактиране на коментар
                Както се вижда от коментарите надолу, отказах се от Rover, затова сега питам за алтернатива. Все пак, жена съм, имайте милост!

            • #11
              МЛ щом става за виладжиите по дефилето значи става и за лек палаткарски офроуд.

              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • iskri
                iskri коментира
                Редактиране на коментар
                А за сериозна планина става ли?

              • rosen_offroad
                rosen_offroad коментира
                Редактиране на коментар
                Дайте определение за сериозна планина.

                Иначе ще се качи по нагоре от всички Кии и Хюндай препоръчани тук

            • #12
              8 хиляди лева на джип за извън пътя са гуми лебедка шнорхел и смяна на масла.
              демек, или си оправете бюджета или си измислете друго хоби.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • iskri
                iskri коментира
                Редактиране на коментар
                Ееее, видях джипове офроуд дето и 2000 няма да дам за тях. Изтърбушени от каране и простотии по оправянето им.

            • #13
              Здрави, здрави, колко да са здрави? Колкото са здрави всички коли, които преди 15-тина години са стрували 80 000 лева а сега искате да купите за 8000. Колкото по-малка е вилицата между цената в магазина и приготвената за покупка сума, толкова по-здрава ще е колата. Поддръжката никога няма да е като на Опел Корса. Апропо, тези 8000 лева само за покупка ли са приготвени или и за след това?
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • iskri
                iskri коментира
                Редактиране на коментар
                Ако след това ще е още 5х., няма да издържим.

            • #14

              #13.1
              iskri коментира
              Днес, 17:01
              Ако след това ще е още 5х., няма да издържим

              Значи си търсете друго хоби
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #15
                Аз само не разбрах по какви пътища точно ще се кара , ясно в планините , но в планините има и асфалтови ?
                Ако наистина е сериозен офроуда който мислите да практикувате , с този бюджет нещата ще се случат много трудно , да не кажа никак..
                Само за пример джипките от ниския клас като Самурай , Витара , Фероза , читавите са с цена над 5000 лв. От там нататък обслужване , гуми , постягане , да не говорим за подобрения...

                П.П. С две думи при Жипките нещата са коренно различни от леките коли , имам на предвид цените за закупуване и обслужване после..
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X