Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв джип ми е нужен ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв джип ми е нужен ?

    Привет, група.
    Реших да пусна тема във форума, понеже виждам, че има компетентни лица, които могат да ми помогнат при избора на джип.
    Накратко, търся си градски здрав джип, който ще се кара 80 % град и 20 % смесен терен.

    Държа да бензина, не ми се иска да е под 2002г., а като бюджет 6 000 лв.
    Ще очаквам насоките Ви.
    Поздрави,

  • #2
    Гранд Чероки.
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • brum
      brum коментира
      Редактиране на коментар
      За тия пари бензиново в добро здраве ще намери ли?

      И за колко пари ще го обслужи после ...

    • бат'Марто
      бат'Марто коментира
      Редактиране на коментар
      За добро здраве нищо не пише,може да е монтьор и да иска да си го прави...Кола на 18 години и в добро здраве е оксиромон...

  • #3
    и да харчи 6/100 в града...
    Hyundai Galloper 3.0 V6

    0885 44 60 16

    Коментар


    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      Сещам се за Фиат Панда 4х4

  • #4
    Не споменавате подбудите за тези мераци, колега.
    За какво Ви е джип, който ще карате 80% градско?
    Отделно, че съвременните дефиниции за " джип" са смехотворни, меко казано...
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #5
      Колега дайте ни повече информация, както са посочили колегите преди мен.

      Коментар


      • #6
        Зависи какво е "смесен терен". Но иначе RAV4, или ако трябва повечко място Хонда CRV първа генерация. Само да нямат ръжда, иначе са доста безпроблемни.
        Ако трябва по-сериозна проходимост, бързи/бавни, рама и пр...тогава има Витара, Киа Спортидж 1 и разни по-непопулярни но не лоши.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • krasi-mir
          krasi-mir коментира
          Редактиране на коментар
          "... ако трябва повечко място Хонда CR-V първа генерация. ..."
          А ако не трябва, може и HR-V. Малко по-градски е, при същите, към по-добри възможности на смесен терен.

      • #7
        Първоначално публикуван от 55555 Преглед на мнение
        ... градски здрав джип, който ще се кара 80 % град и 20 % смесен терен. ...
        ... бензина, не ми се иска да е под 2002г., а като бюджет 6 000 лв.
        Suzuki Jimny? Ама за тия пари ще да е десняк ...
        Последно редактирано от royce; 21-06-20, 00:59.

        Коментар


        • #8
          Ssang Yong Actyon/Korando/Kyron е нещото, което ще е най-ново като година за тия пари. Същото важи и за нашите китайчета - Great Wall Hover
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #9
            За 20% лек офроуд става и малко по-висока кола. Вчера с дъртото ауди обиколих цялото землище на селото, и само на едно място не посмях да се набутам, че бяха дълбоки коловози от тракторите, а бяха и пълни с вода. Ако е сухо-и от там минавам.

            Но, ако човека непременно иска джип(щото си е джип бе, няма за какво да спорим)-що да не си купи.
            Ама годините са доста нови, а бюджета твърде малък. Иначе за повече пари се намират РАВ4, разните Аутлендъри и X-trail-и дето не са джипове баш, ама за 20% лек офроуд си стават.
            Ама бюджета, бюджетаааа...

            За 6000 някоя гранд витара, ама и тя в какво състояние ще е не се знае.
            Може и някое терано.
            Подозирам обаче, че щом се държи да е бензин-това е заради слагането на газ. А щом е така-значи разхода е лимитиращ фактор.
            А щом е така-даже и на газ разхода ще е твърде висок за да се кара като ежедневна кола.

            Абе човекът с петиците да каже за какво му е джип, пък ще коментираме подробностите.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #10
              Именно, де. Аз затова питах, защо е нужен джип за 80% градско. Аз бих си остави градска и магистрална кола, бензин-газ или дизел, който както му е угодно. И за половината, или по-малко от посочения бюджет, бих си взел нещо за забавление. Пробвал съм да ползвам джипка за евридейка. Отказах се бързо. Експлоатационните разходи (поддръжка, гориво, амортизация), не оправдават подобен избор. Най-доброто си остава - кое, за каквото си е направено.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • krasi-mir
                krasi-mir коментира
                Редактиране на коментар
                " ... Най-доброто си остава - кое, за каквото си е направено."
                Ми така де, то CR-V-то за това си е направено. Паркетник отсекъде. Иначе казано Crossover SUV.
                На практика е Honda Civic Aerodeck с малко повече клирънс и нек'во AWD. Е, има към 1л масло за задния диф като екстра разходи.
                А пък HR-V си е Honda Logo.
                Не че го агитирам, просто споделям личното си мнение отнесено към неговата чуденка.

                А относно рентабилността на Хонда - факт, не само според мен.
                Последно редактирано от krasi-mir; 21-06-20, 09:36.

              • TigerHunter
                TigerHunter коментира
                Редактиране на коментар
                Да, Хондичките са прилични СУВ-чета за такива цели.

            • #11
              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Именно, де. Аз затова питах, защо е нужен джип за 80% градско. Аз бих си остави градска и магистрална кола, бензин-газ или дизел, който както му е угодно. И за половината, или по-малко от посочения бюджет, бих си взел нещо за забавление. Пробвал съм да ползвам джипка за евридейка. Отказах се бързо. Експлоатационните разходи (поддръжка, гориво, амортизация), не оправдават подобен избор. Най-доброто си остава - кое, за каквото си е направено.
              А ве, доста си зависи и от евридействането що се отнася до цената на километър придвижване, но шиваните данъци и застраховки яко надуват годишните разходи. Аз си ползвам Черокито и за евридейка, но го изкарвам 3-4 пъти седмично. Много по-удобно е за градско от Хондата (Англосивик). В нея имам чувството, че съм седнал на асфалта, като на всичкото отгоре и видимостта пада наполовина. Иначе пък тя ми доставя голямо удоволствие на извънградски път с повече завои - движи се като по релси с това директно управление.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • TigerHunter
                TigerHunter коментира
                Редактиране на коментар
                Ееее, а аз нямам ден под поне едни 30 км. Къде ги въртя и аз не знам, но е факт. Айде до там, до друго място, за материали, на пазар, до вилата... Преди час се върнах от полето, оставих джипа пред блока и си взех колата за пазар. Иначе, няма смогване. И понеже ги подкарвам и трите, айде на тая двайсетак, айде на другата, айде на третата... Данъци, застраховки са друго на ръка.

            • #12
              Мерцедес МL

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X