Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След Хонда cr-v първа генерация накъде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • След Хонда cr-v първа генерация накъде?

    Здравейте съфорумци!
    Продадох си Хондето след 12 години вярна служба и почти без съществени ремонти, но сега ситуацията е много сложна. Какво да си купя?
    Бюджет 12 -13к максимум .Отделно 2-3к за постягане
    Предпочитам бензиново 4х4, защото дизел никога не съм имал и за тия парици проблемите под капака може да са ми в повече.
    Голямото ровене и четене започна, НО мъглата става все по-гъста
    Многолемата расте ли расте.....та,
    Колата ще я ползвам предимно по асфалт, до вилата макар и доста поразбит,черни селски пътища ,къмпинг и скитня почти без забежки извън пътя.
    варианти:
    Мицубиши Аутлендър бензин ръчка след 2008
    Субару. ??? ...четем
    Хюндай ix 35 леко извън бюджетен
    Хонда Црв 3та генерация бензин - доста извън бюджета( като я купувах моята беше 10г 12000 лв. Сега за тези пари мога да купя запазена 2ра на 15г)
    ФОРД Куга
    приоритети - удобна,широка,с багажник,сигурна ,с повечко екстри,сравнително по-поносима поддръжка.
    Ван може би също ще е вариант
    ​​​​​​
    неварианти
    Бмв,мерцедес,Волво,Диско

    сериозно си търся читав автомобил, та помагайте
    благодаря
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

  • #2
    Не се стискай, CRV 3 е читава кола и вече ги има около бюджета ти.
    Не че и другите не стават. Само ако ще караш на газ, не трябва да е с директно впръскване на бензин, а ако автомат, да е класически.
    Форд Куга първа генерация, има само един бензин - петцилиндров 2,5 турбо. Мотора идва от Волво, и е добър и здрав, а и върви добре. Става и за газова уредба. Но дали се намира в бюджета?!
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      Заложи на CR-V 3-та генерация. Просто търси читав екземпляр , няма да е лесно , освен ако не си много голям късметлия ​​​​​​.
      Успех с търсенето !
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        Аз бях така, след 1 серия ЦРВ, взех 3та.
        Малко е да кажа че съм доволен, взех я на 72х км, сега е на 202 и само навременно обслужване. Моята е дизел, не съм занулявал от както съм я купил, и показва среден разход 7.3.

        Коментар


        • #5
          Аутбак,тук ги харесват,не знам защо,преди малко слязох от планината,на паркинг 20 коли 11 бяха Субарцета,2-3 ходнички,един объркал се с някой Форд и останалото Тойота 4 Рьньр,РАВ 4 и аз с комбито.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            След Хонда, само друга Хонда.

            Тази тема чете ли я?

            https://offroad-bulgaria.com/forum/о...к#post6611209

            Ако не си, прочети я.
            Няма значение, какво си е купил питащия в крайна сметка.

            Обърни внимание и на коментарите към постовете. Само суперлативи. А преди 10-на годинки, когато се регистрирах тук, самото споменаване на Хонда водеше до 8766567899865 поста, как това произведение не става и за чеп за каца. То все още не става за оффроуд ама ... очевадно, вече е ясно, че е в челните редици по рентабилност в сегмента си.

            п.п. Трета генерация CR-V вече е с новата R-серия i-vtec бензинови двигатели. Всеобщото мнение в Хонда средите е, че този двг е по-добър от К-серията. Дизелът е стария N22, но модифициран към по-добро. Ааа, и както пише в другата тема, вече има дизел автоматик.
            Последно редактирано от krasi-mir; 09-06-20, 10:33.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #7
              Колега, мен ако питаш недей да пренебрегваш дизела.
              Бензините държат необосновано високи цени(според мен).
              За тия пари може да намериш нещо доста по-наточено и по-ново дизелово.
              Хората са свикнали да скачат на най-евтиният дизел и е нормално да ядат дървото, просто трябва повече търсене и добър сервиз за проверка на състоянието на автомобила.
              РенеГАД
              VW Golf V Variant 1.9 TDI
              Honda HR-V 1.6i 4WD
              "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

              Коментар


              • #8
                На CRV отиват нещата
                благодаря за насоките
                [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

                Коментар


                • #9
                  За тези пари трета генерация 2.2 дизел е безпроблемен мотор. Имам клиент с такава купи я на 170хил.км. и е кара до 360 Хил.км. само с обслужване на масла и филтри. Но има особеност в смяната на горивния филтър малцина са тези дето го правят правилно и имат точния инструмент.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от vasilev Преглед на мнение
                    ....Но има особеност в смяната на горивния филтър малцина са тези дето го правят правилно и имат точния инструмент.
                    Може ли да дадеш подробности какво му е особенното , ще е от полза инфото ?
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #11
                      Без инструмент чупиш капака и после само оригинален и струва колкото половин кола.

                      Коментар


                      • krasi-mir
                        krasi-mir коментира
                        Редактиране на коментар
                        Само за капака на филтъра ли говорим?!
                        Ако да, какво означава "оригинален"?!
                        И, къде "оригинален" капак струва половин кола, във Бул***ко, или ...?!

                        Щото едни хора в Англия продават чисто нов капак за £78.21.
                        Не знам, колко оригинален е, ама на тия хора работата им е да продават части за Хонда. В Англия!!!

                        А едни други хора продават "специалния" инструмент за отвиване на "оригиналния" капак за £20.

                      • mokanina
                        mokanina коментира
                        Редактиране на коментар
                        Дишай Владо
                        £78.21 малко ли са ?

                    • #12
                      Моите 2 стотинки - баща ми взе преди година и нещо CR-V 3-та генерация, 2008 година, дизел. Вярно, че е била взета нова тук, но засега няма никакви проблеми. Колата си е читава, става за семейно, става и за града, като харчи и изненадващо малко за габаритите си, а двигателя работи доста фино и тихо. Иначе - ако ще взимам бензин, аз бих взел такава, която става за газифициране, но това си е строго индивидуално и зависи колко километра мислиш да минаваш, занимава ли ти се и прочие. До колкото знам, Субару с боксер двигателите са малко по-особени откъм майстори и трябва да си го караш на място, където разбират. Отделно, че държат и доста висока цена за годините си (за същите пари ще вземеш нещо по-ново и по-запазено). Корейските са със сравнително евтини части, като имам и преки наблюдения там, но пак зависи на какво попаднеш. Куга също е добър вариант (стига да не ти се наложи да опреш до услугите на Фото-Мое), като дизелите страдат от класиката - дюзи, маховик, ЕГР, върху бензиновите нямам впечатления. И да - колегата по-горе е прав, ако ще е автоматик гледай да е с хидротрансформатор, избягвай роботизираните кутии, особено на годинки и незнайни километри, че се влиза в едни филми, дето не е за разправяне...

                      EDIT - за тези пари или малко отгоре може да вземеш и grand vitara бензин, като там проблема като че ли е малкото вътрешно пространство, возията и това, че най-слабия бензин му малее, но предполагам нямаш състезателни наклонности.
                      Последно редактирано от as9993; 10-06-20, 09:22.

                      Коментар


                      • krasi-mir
                        krasi-mir коментира
                        Редактиране на коментар
                        Въпросът (моят личен) не опира до състезателни наклонности, а до практичност, комфорт и рентабилност.
                        Както е казал Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече!".

                        По прекия път от наше село до съседния град има два стръмни баира. Единият е 20%, другият 25%.
                        CR-V-то от подписа ми катери по-стръмния на 3-та директна и вика "мога още, мога още, мога още ...".
                        Гранд ВитарЪТ от подписа ми катери по-малкия на 2-ра и вика "не мога бе, не мога бе, не мога бе ...".

                        Ама тва на асфалт.
                        Извън роуда друга песен пеят.
                        Вътрешното пространство и возията ... без коментар. Щото Гранда все пак е къс и стар.

                    • #13
                      Ето това си взех....​​​​​​ дано не съм сбъркал
                      [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

                      Коментар


                      • BENZBOSS
                        BENZBOSS коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ми така де,няма да слушаш форума я,слушай ме МЕН и далече ше стигнеш с това Субару / ако не се заиграваш много с него /

                        Честитка,тия са добри

                      • royce
                        royce коментира
                        Редактиране на коментар
                        Честито и много безаварийни!

                    • #14
                      Честито ! Със здраве да си го караш и безаварийни километри ти желая !

                      П.П.Какъв е мотора и годината , че не съм запознат точно с тях ?
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • royce
                        royce коментира
                        Редактиране на коментар
                        Само предположение - 2.5 бензинов боксер с вариаторна кутия.

                    • #15
                      Точно! + хубав ГИ на 5000 км
                      [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X