Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип до 5лв.Suzuki Vitara или Suzuki Jimny или нещо друго?? За гора и асфалт проходим???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип до 5лв.Suzuki Vitara или Suzuki Jimny или нещо друго?? За гора и асфалт проходим???

    Здравейте! Искам да си купя джип до 5000лв. За гората и асфалт проходим и се чудя кой е по подходящ Suzuki Vitara или Jimny може и нещо друго.

  • #2
    В момента карам Витара, преди имах Самурай.
    Бих предпочел отново Самурай - /тире/ Джимни.

    Проходимостта е в главата и в краката.

    Коментар


    • #3
      Благодаря за отговора

      Коментар


      • #4
        Аз съм със Самурай, повдигнат е и със сравнително големи гуми за кал. Изключително проходима машина, лек и тесен, мушка се покрай коловозите без проблем. Много здрав по моите разбирания, трудно може нещо да му се счупи, камо ли да те остави. За асфалт е доста некомфортен заради твърдата возия и късо междуосие, комфортна скорост с оригиналния двигате, ако е 1.3, е до 90 км/ч, на баир по-малко. Порблем му е страничната устойчовост, лесно се обръщат, ако не внимаваш, особено ако е повдигнат. Моят е с фланци и минусови джанти и така бих казал става. Ако е Самурай, търси с широки мостове.
        Явор
        yavor.nikolov@gmail.com

        Коментар


        • #5
          Благодаря за отговора

          Коментар


          • #6
            Добавям Фероза. На комфорт на возене е на нивото на Самурая и Джимнито. Витарата вози една идея по-благо. За коравост, Ферозата е по-корава от Витарата. Самураят и Джимнито имат предимството на целите мостове, но пък Ферозата е по-добре с двойните носачи отпред, отколкото Витарата с макферсън.
            Лично аз, ако трябва да избера сега, бих избрал Бертоне Фрийклаймър 2, но вече трудно се намират, хеле пък в този бюджет.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              Пробвай с витара къса база след 2006г. Доста е проходима и може да се впише в бюджета ти. Тя е с постоянно 4х4. Успех.

              Коментар


              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                ......rosen_offroad коментира
                Е, с бавните скорости става доста по проходима от останалите Сувчета.

                Но за съжаление само дизелите къси бази имат бавни......

                Това не го знаех , благодаря за инфото !

              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                https://youtu.be/rgB68JbW3tk на 08:30 мин показва врътката за включване на блокаж и бавни. Нито е дизел, нито е къса база. Ама и май ги няма до бюджета в тая тема.

              • rosen_offroad
                rosen_offroad коментира
                Редактиране на коментар
                Дългите бази всички са с бавни.
                Но от късите само дизела.

            • #8
              Първоначално публикуван от Fipa Преглед на мнение
              Пробвай с витара къса база след 2006г. Доста е проходима и може да се впише в бюджета ти. Тя е с постоянно 4х4. Успех.
              Единствения шанс да се побере в бюджета е десняк...
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #9
                Разгледай Мицубиши пинин със супер селект - уникално проходима кола. На шосе е учудващо удобна за малките си размери. Тоя дребосък е 120 к.с. Единственият сериозен проблем е намирането на кола с малко ръжди, защото се произвежда да 2003 г.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #10
                  Аз съм имал JImny и съм много доволен!

                  Коментар


                  • #11
                    Витарите още ли ги има, не ги ли изяде ръждата
                    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X