Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee III за лов и шосе?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Търсачката не ми изплю по-подходяща тема, та да поразширя кръгозора на тази, понеже и ба мен ми се вкара в полезрението въпросното франкенщайнче:
    - колко големи гуми, без рязане, се побират след 2" лифт (и кой лифт - ОМЕ vs Dobinsons)?
    - доверен човек/сервиз (дядо Владо?) за първоначално обслужване с нужните точни консумативи (раздадтки, дифове, автомат, охл. течност , 3.0CRD)
    - този двг по-надежден ли е от 2,7 CRD от предното поколение чероци
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #17
      Нидьей, ва, чувьек, нъл знайш, чи всьеки си кОпува най-накрая Тоьота?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        Ми ОК, ама моя край още не е дошел
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Ми ОК, ама моя край още не е дошел
          Ако искаш да избегнеш края, слушай бае ти Цецо:
          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Вземи бензинов.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #20
            Взимаш джипа с Quadra-Drive II, без значение какъв е двигателя.
            Важното е джипа да е читав, като екземпляр. Ще мине навсякъде, където минава Нива и Витара.
            Задължително преглед и диагностика преди покупка, от разбиращо лице.
            Grand Cherokee WJ
            Dodge Caliber
            E 430 4-matic-T(S210)
            GLK

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
              Взимаш джипа с Quadra-Drive II, без значение какъв е двигателя.
              Явно този драйФ го блазни... Нещо стари теми е чел, май.
              Ще бъде доста неприятно изненадан от поведението на колата, докато свикне.
              И... между "драйФ 2" при WJ и "драйФ 2" при WK / WH има много голяма разлика, не само теоретична, но и в поведението.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                Абсолютно прав е Гагич. Има си я Quadra Drive II и във WJ, но там е с раздатка 247, която на практика си е TOD, реализиран с героторна помпа. Т.е. включва предния мост при пробоксуване на задния.
                Докато при WK/WH, раздатката е 245, и си е с диференциал (48/52).
                Съответно и мостовете са съвсем различни.

              • Go_BOOM
                Go_BOOM коментира
                Редактиране на коментар
                Раздатка NV247 и геротор помпите са при първо поколение Quadra-Drive. А Quadra-Drive II с раздатка NV245 и ELSDs започва да се монтира от 2005 с производството на WK.

              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                Длъжен съм да призная - да, грешката е моя. Всъщност това, което съм написал е за Quadra Trac II. Нея я има и при WJ и при WK/WH, но с различни раздатки, както написах.
                Но за Quadra Drive първо и второ поколение, е вярно написаното от Go_BOOM.

            • #22
              са един тъп въпрос, ма ше ми простите невежеството - бензиновите имат ли бавни? М/у другото излизат и някакви с 4.7 на прилични пари, а и къв е па тоя 3.7?!?...
              Последно редактирано от bushiDO; 01-06-20, 16:44. Причина: смисъл...
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • Пламен С
                Пламен С коментира
                Редактиране на коментар
                Голямо мазало...

              • bushiDO
                bushiDO коментира
                Редактиране на коментар
                Аз говоря само за WK/WH, а за раздатките съм попрочел това/онова (само това с бавните някъде бях мернал нещо, при хемито ли нямаше при бензиновите ли като цяло, аз ли се бъркам, но не помня и затова питам). Иначе по-прозаични неща питах...

              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                Имат. Без 6,1SRT, там няма.
                4,7 и 3,7...https://en.m.wikipedia.org/wiki/Chry...werTech_engine

            • #23
              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:lowrange.jpg Прегледи:0 Размер:66.3 КБ ID:6608786

              Гледаш дали има Т-образното лоШче и ПРОВЕРЯВАШ ДАЛИ РАБОТИ! Скоростната кОтия на "N", дърпаш лоШчето нагоре докато на таблото пред волана светне "ESP off" или нещо друго прилично, НО НЕ и надпис от типа "Check shifting procedures" или "Service 4x4 system"
              Като включи, определено се усеща, че е на бавни (гледай ако е някое "Хеми" или 4,7 да държиш натиснат здраво педала на спирачките ).
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #24
                Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                ...Ще мине навсякъде, където минава Нива и Витара...
                ахаха - това го бях пропуснал - Нивата и Витарата изобщо не са ми критерий за минаване

                Още един въпрос - джанти 16" предполагам, че ще могат да се сложат - оригиналните гледам ги дават 17"?

                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • atanas_93
                  atanas_93 коментира
                  Редактиране на коментар
                  За 16-ки никакъв шанс. Пробвано. Опират в супортите отпред. Оригинално е от 17" нагоре.

              • #25
                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Още един въпрос - джанти 16" предполагам, че ще могат да се сложат - оригиналните гледам ги дават 17"?
                Не е много ясно - отпред има бая дълъг шенкел, заради независимото окачване. Заради присаден такъв от КК на моето KJ "Либърти" (другата ми джипка), сложих джанти 18" (такива намерих). Димата Quadra казваше, че съм избързал и е трябвало да се пробва дали и оригиналните (за KJ) 16-ки няма да станат, но аз се презастраховах.

                PS. Също така междуболтовото разстояние е различно от другите Jeep-ки и не знам дали ще намериш 16-ки, които да станат.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X