Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за предложение за ежедневна семейна джипка ставаща за хоби (не за офроуд)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за предложение за ежедневна семейна джипка ставаща за хоби (не за офроуд)

    Здравейте! Търся да закупя джипка, която да мога да си обикалям за риба из България и да не се чудя дали някъде няма да затъна, но не търся нищо, което да е спартанско и друсащо! Изискванията ми са:
    -Да е след 2010
    -Да е автоматик
    -Да е keyless
    -Камера за паркиране
    -До 20 000лв

    За момента съм се ориентирал към Колеос 2013 и по- скоро ще бъде той, но все пак искам да попитам за още мнения!

  • #2
    Колеос джипка?!? И не, няма автомобил, с който не можеш да затънеш. Най-труднозатъващите са и най-спартански, и най-друсащи.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • Джоу (x3mrjoe)
      Джоу (x3mrjoe) коментира
      Редактиране на коментар
      Приятел си взе Коптор от магазина. И той, и колегите му в кантората му викат "джип".

  • #3
    Subaru.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #4
      Тук никой няма да те подбутне към Колеос - противоречи на форумните схващания за това що е то джип.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • v_0
        v_0 коментира
        Редактиране на коментар
        То противоречи и на концепцията за автомобил изобщо. Аз карах рент-а-кар в Германия такова. Няма по-тъп автомобил.

    • #5
      Добре, а освен Субару има ли предложения? Не искам да прозвучи зле или заядливо, защото не е, но кола с толкова голям разход на всичко що е течност в него и с безумна поддръжка е много далече от моите схващания. Не отричам качествата на Субару, но Субару не! Моля да не се превръща въпросът ми в за/против Субару.

      Коментар


      • novatech
        novatech коментира
        Редактиране на коментар
        Това от опит или защото една жена каза?

        Винаги съм се чудил на човек питащ каква кола да си купи. Абе вие не знаете ли какво искате или какво ви трябва?

    • #6
      Пусни си едно търсене с филтрите, които си изредил по-горе, по автосайтовете и виж какво излиза. След това си гледай коя от наличните опции ще ти допадне.
      Каквото и да си харесаш - все ще се чудиш дали няма да закъсаш ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #7
        Ясно, търсенето спира

        Коментар


        • #8
          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Тук никой няма да те подбутне към Колеос - противоречи на форумните схващания за това що е то джип.
          След 2010 джипките, които не противоречат на форумните схващания се броят на пръстите на едната ръка. И са или твърде скъпи, или твърде спартански.

          На Колеос нищо му няма. Ама нали щото е Рено ... трябва да се оплюе. Механиката и моторите му са същите, които са и в Нисан Х-Трейл, но е с различен дизайн.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Ама няма с автоматик и безключово палене и е далеч от престижните, щото явно жена ще го кара повече, а там престижа е над всичко. Иначе наистина ще е най-запазеното за такива пари, та може и с остатъчна гаранция да напипа.

          • titanium
            titanium коментира
            Редактиране на коментар
            коко келеша Говориш сякаш знаеш за какво става дума? Всъщност не ме познаваш нито мен, нито жена ми и нямаш представа колко си далеч от истината! Тези "екстри" ги искам аз и не е изобщо свързано с престиж или нещо подобно, а защото са удобни! Не знам в какъв стереотип живееш ти, но моя не е такъв! Със здраве!

          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            Няма автомобил с почти безплатно обслужване и разход, с който да не мислиш постоянно дали ти е зареден телефона и дали няма да избяга обхвата, когато се забиеш около рибарски гьол.

        • #9
          Приятелю, искаш да ходиш на риба с пълен пакет електронни глезории, но и да е безпроблемно, икономично и да не закъсваш. Предложих ти Дъстър, защото е икономичен, лесен и евтин за поддръжка и с приличен клиренс и 4х4. Щом безконтактното палене е най-важното за теб, желая ти успех в търсенето.
          Живи и здрави!
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • titanium
            titanium коментира
            Редактиране на коментар
            Извинявай, просто коментарът ти за момент се загуби от полезрението ми! Да, ще обмисля идеята ти! И пак казвам риболова, не е приоритет, а ежедневното! Но отново ще обмисля идеята за дъстъра! Благодаря! Жив и здрав също така

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            Дъстъра е ОК и аз го заглеждам, но чакам да пуснат бензинов автоматик

          • Juiced
            Juiced коментира
            Редактиране на коментар
            Автоматика им де не е безстепенният на нисан, че е малко неприятен като му дойде времето(а то идва по-скоро от очакваното винаги)

        • #10
          Първоначално публикуван от titanium Преглед на мнение
          Ясно, търсенето спира
          Като си си харесал Колеос - лошо няма. Само си имай предвид, че това не е "джипка", а лека кола с 4х4. Като го караш като лека кола, със сигурност ще върши повече работа от такава без 4х4.
          По принцип, проблемът с новите т.нар. в рекламите "всъдеходи" е най-вече в наличието на разни пластмасови красоти, важни части и датчици ниско до земята. При малко по крив терен разни работи започват да се чупят, защото са се изджаскали в някой камък, а на други калта не се отразява особено добре.
          Особено весело става когато (а не ако) закъсаш. Споменатите "всъдеходи", често имат някаква точка, на която може да се закачи въже за теглене без да се счупи нещо съществено, само отпред. И то обикновено е някаква халкичка, която се навива в отвор в бронята. Това чудо е предвидено колата да се дърпа на буксир на повече или по-малко твърда повърхност, където няма да вижда особено сериозно натоварване. Поради което е прекалено малко за да може за него да се закачи смислен инвентар за вадене на закъсали коли (по-миналата година ми се наложи доста да поровя в тулбокса, доде намеря едно малко шекелче, с което да мога да закача колан и да издърпам леко закъсала в кал лека кола). Ама при вадене на добре заровила се и залепнала в калта кола (примерно ако човек непредпазливо се навре прекалено близо до водата на някой язовир) са необходими доста по-сериозни усилия и въпросният възел може и да не издържи. Пази Боже, ако дърпането е възможно само отзад, а там няма предвидено място за кука.

          При по-сериозно окопаване ваденето определено започва да крие сериозни рискове за понасяне на скъпоструващи щети. Примерно, от типа на откъснати "с месо" брони, че и по-съществени неща ...

          Та, такива ми ти работи с новите "джипки".
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • titanium
            titanium коментира
            Редактиране на коментар
            Напълно съм съгласен, че е така и че са доста пластмасови и красивички и по- сериозния терен ще ги разпердушини! Аз не ходя на места, където трябва даже по- сериозен от лек към среден офроуд! Просто тази зима на сухо брах яд с едно изкачване с колата, защото се надцених като ми казаха, че не е закола (въпреки всички излязох сам без да ми помагат) и затова искам нещо с 4х4 и повечко клиренс, но и да е удобна за ежедневка, защото не е идеята да има 2-3-4 коли, а една, която да става за повечето евентуалности, които срещаме в ежедневието си. А тези екстри са, защото ежедневно минавам по доста километри (без значение колко) и искам малко повече удобства! Ще преразгледам все пак концепцията си! Благодаря на отзовалите се

        • #11
          https://youtu.be/DUFQp0PwEl0 Тука един шегаджия показва нещо подходящо. А тук едни хора нещо са объркали пътя и карат в калта: https://youtu.be/GNC1Bs72TdA . Но изглежда няма с ,,keyless"
          FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

          Коментар


          • #12
            Нещо на Крайслер няма ли за тези изисквания - зер и Дедо е човек..?
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • Джоу (x3mrjoe)
              Джоу (x3mrjoe) коментира
              Редактиране на коментар
              Не се сещам за нещо на Крайслер с обем на двигателя кварта, кварта и половина.

          • #13
            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Тук никой няма да те подбутне към Колеос - противоречи на форумните схващания за това що е то джип.
            Колеоса в основата e X-trail заедно с Кашкая. Произвеждани са в Самсунг , бензиновия2.5 е стар американски, голям ресурс и върви на газ. Дизела е класика ( дори и мерцедес и ивеко го ползват)
            Комфорта, тук вече са се престарали, Не знам кола , която да е в този ценови диапазон с токова екстри. 2010 завиващи фарове, ксенон, навигация и музика босе, Аеродинамиката е като на кола и на дълъг път е супер удобна.

            Всички популярни водоеми за рибарстване са с платени и с изключително удобен достъп, освен ако не ходиш на диво и се опиташ да паркираш във водата. Близък приятел е супер запален рибар и с SX4 никъде не е закъсвал,
            Последно редактирано от Sting; 05-04-20, 08:20.

            Коментар


            • Иван Жоров
              Иван Жоров коментира
              Редактиране на коментар
              Бензиновия 2,5 би трябвало да е QR25 който е Нисан. Слаган е първоначално предимно за американския пазар. Моя Х-Трейл е с такъв и съм много доволен.

          • #14
            Взимай каквото ти е на душа и сърце, тук всеки хвали неговото....... за риба може да отидеш и с жигула, а може да затънеш и с джуган
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #15
              Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
              Нещо на Крайслер няма ли за тези изисквания - зер и Дедо е човек..?
              Ще проима след кризата (ако изобщо свърши, де). Засега държат офертите на 30+ хил.лв. за произведени след 2010 г.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X