Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък джип за всеки ден, но и за разходки в природата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малък джип за всеки ден, но и за разходки в природата.

    Здравейте,

    Замислям се за покупката на джип който да ползвам ежедневно за ходене до работа (15-20км в посока градско/извънградско), а през останалото време да го ползвам за ходене за риба, къмпинг, разходки в природата и на по-късен етап лов. Имаме си друга кола за магистрали и извънградско, затова гледам с тази покупка хем да си начеша крастата, хем да ми е по-евтино ходенето на работа всеки ден.
    Единственият модел който съм гледал до сега е Сузуки Джимни, бюджетът ми е 8хил. лв като за начало.

    Поздрави.

  • #2
    40 километра на ден 5 пъти в седмицата с Джимни и събота няма да ти се ходи за риба вече.

    Това е малко,покрива втората част от изискванията / кьмпинга също ми е под въпрос как ще се съберете в това,но за начало поне ще стигнете /,всекидневно в това не знам,аз бих избрал нещо по-голямо,тежко и возещо
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Боса го е казал - малък джип за всичко няма. Най-малкото полуподходящо нещо е Дайхатсу Териос от второто поколение. То е почти в другата крайност - вози ама не катери щото няма бавни. Сега някой може да ме наплюва, но ще си похваля моето гардже - най-близо до съчетаването на двете изисквания е Джип Чероки Либърти от последните бройки, но там бюджета може и да не стигне. Естествено автоматик и бензин/газ с раздатка 242.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        Благодаря за мнениетията.
        Хонда ЦРВ 1 дали би се справила с нещо по-сериозно от ходене за риба ? Наясно съм, че там 4х4-то е по различно от на другите джипки, има ли какво да се подобри там или са пари на вятър, с бюджет 8к? Териос също е симпатична джипка, за Черокито ще трябва да се запозная с модела.

        Коментар


        • #5
          Териос 1 е истински фул-тайм с принудителен блокаж на междуосевия диф, бавни няма, но при неговите размери и тегло не му трябват. За 8К можеш да намериш добра Гранд Витара, не е много по-голяма от Териос, но е по-комфортна, има бавни и е малко по-вместима. Не споменаваш бензин или дизел, но ако мислиш да слагаш АГУ, и при двете багажника го отписваш.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            На Джимни ми казаха, че се слага бутилка отдолу като на Нива, за Джимни дизел какво ви е мнението - 86-те коня ? Четох че става много тежко отпред, при лифт и минусови джанти ще има ли драма ?

            П.С. Видях темата на колегата за Джимнито и затова съм се надъхал

            Коментар


            • bullet_pk
              bullet_pk коментира
              Редактиране на коментар
              Двигателят е 1.5 dCI на Рено. Един от здравите съвременни дизели. Джимнито е истинска машинка. Седни в едно такова. Ако не ти е твърде тясно, е идеално. Багажник напрактика няма, но ако сте двама души, задните седалки лягат и вече има място за багаж.

          • #7
            И щом започнахме обиколка на марките - КИА Спортидж I със супердългата база. Има дупка за резарвната гума под багажника и съответно при монтиране на тороидална бутилка, не губиш мястото за багажа.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1020
Размер:52.6 КБ
ID:6566539

            Познава се по подпорката на релсите на покрива.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #8
              Джип с два цели моста, лифт и минусови джанти не е за преобладаващо асфалтово каране...
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • коко келеша
                коко келеша коментира
                Редактиране на коментар
                И то ежедневно .

              • bullet_pk
                bullet_pk коментира
                Редактиране на коментар
                Е, нали казва, че има друга, удобна кола за извънградско. Какво му е на Джимнито за градско каране? Малко, пъргаво, икономично с нисък данък, лесно се паркира. За пресечен терен, няма какво да коментираме. Да, клати и люлее повече, но с това се свиква. Дори започва да кефи.

              • коко келеша
                коко келеша коментира
                Редактиране на коментар
                Е нали четеш, че ще ходи с него на работа по 20 километра дневно, вах това свикване с друсането! Аз след 5 години още не съм свикнал, и когато съм в Хондата се оглеждам от време на време дали колата се движи наистина . А слонска обувка с тунинг е още по-зле. Накратко, ако питащият е семеен, му предлагам да повози жена си на нещо такова за половин час, и после пак да пита за марка и модел...

                П.П. А зимно време с малко камионче само на задно !!!
                Последно редактирано от коко келеша; 01-03-20, 11:00.

            • #9
              Един познат след като смени Самурая с къса Витара каза, че все едно кара Ролс-Ройс...А Джимнито е Самурай, по-нов.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #10
                Извади "хем да ми е по-евтино ходенето на работа всеки ден"​ от условието, преосмисли още някои неща, и чак тогава ще има по-реалистични варианти.
                ... и както и по-горе ти споменаха, с джипче с което да ти е по-евтино отколкото с лек автомобил, ежедневни асфалтови 40km ще те рзбият, ако не във вторник, в петък със сигурност.
                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 01-03-20, 12:59.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #11
                  Ако не ти е толкова нежна и крехка снагата като на преждепишещите, вземи си Джимни. Карам го повече от 10 год. Минава отвсякъде, паркира се навсякъде, друсането е по-неприятно само на паваж, не се чупи лесно. Единственият му недостатък е малкият багажник. Други няма.
                  Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                  Коментар


                  • #12
                    Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                    ...Минава отвсякъде...
                    А-а-а-а, сѝги тА оплю`а дружно!
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • коко келеша
                      коко келеша коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ми не, само бих попитал колко километра е минала със злобно тунинговано Джимни

                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Минава отвсякъде по критериите на Дани. Няма за какво да я хокаме.
                      По моите критерии-нцъ, не минава отвсякъде, най малкото щото няма гуми и е ниско(фабричен вид)

                  • #13
                    За 8000 може да намери и почти идеално терано или добър теракан. Тераното има къса база обаче, а теракана е само дълга.

                    От 12 години домашното ни возило е късо терано, понапудрено, без да се прекалява.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #14
                      коко келеша коментира
                      Днес, 11:55
                      ...
                      П.П. А зимно време с малко камионче само на задно !!!
                      Това със "само на задно" за парт-тайм возилата през зимата е широко комИнтерНвано из форумЪт. Накратко - не е вярно, че парт-тайм 4х4 не може да се кара по заснежено / заледено шосе с включен преден мост. Много по-добре си се държи "на двойно" вместо само на задно. Ся, ако искаш на снега да Фърчиш със 140+ км/ч си търсиш нещо "Кайен", "Субару", "Ауди Куатро", "4-matic"
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • Bogoljub Gagic
                        Bogoljub Gagic коментира
                        Редактиране на коментар
                        Къде това "там". Савецките дрогаре на веуиките УАЗ-ове да не са с фул-тайм, бря? Мани, как каже Кольо в съседна тема, изпедер@сти се народо. Сака фул-тайм, ама после се оказва, че и автоматични блокажи му требват или поне ESP, че кат почне да врътка ту само едното, ту само другото кольольо... майце да пролази.

                      • коко келеша
                        коко келеша коментира
                        Редактиране на коментар
                        Това "там" е в рОдината на Урунгелите и Либитата

                        П.П. А савецките другари с уазовете никога не говорят за полет по релефа на местността а за шофиране "с умом", каквото и да значи това ))))))))))))))))))))))))))))) !!!

                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ааа, никъде не съм казвал, че се е изпедерастил народа. Друго казах, а всеки сам си решава как да го разбира.

                        Витрата я карах три зими като ежедневна градска кола за зимата. Хем с кални гуми.
                        Според форумните критерии с парт тайм и кални гуми-отдавна трябваше да съм се пребил някъде.
                        Ама както се каза-"с умом", и нещата се получават.

                    • #15
                      Авторът на темата да хвърли едно око и на Паджеро Пинин, повечето са със супер-селект раздатка, която е благина. По-голямата част обаче са с ГДИ двигатели и не стават за газ. Гният зловещо, а са самоносещи и това е основният проблем. Аз лично бих предпочел Пинин пред Териос без колебание.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X