Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Достъпна Overland платформа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Достъпна Overland платформа?

    Привет,

    Ще почна и аз като в съседната тема на ВАРВАРИНА - от известно време съм на пазара за 4х4 машина - да товаря жената, децата, кучетата (2х35кг) и да мога да стигна горе някъде и да разпъна кемпа (в последствие ще мисля и за ремарке). Американците му викат Overland-инг.
    Водя се от следните предположения:
    • За предпочитане да е каросерия върху шаси;
    • Да е високо проходима
    • Да е дълга база, заради многото пътници;
    • Да е надеждна;
    • Да е дуракоустойчива предвид множеството доработки/ъпгрейди, които ще й се случат през годините;
    • Да е евтина за поддръжка;
    • Да влиза в първоначален бюджет от 10к.
    Като анализирах горното, най-логичният избор е Toyota 4runner/Hilux surf 2/3 генерация. За съжаление, обаче, това което има на пазара са само 90 коньовите дизели, които смятам, че са твърде слаби. Има и няколко 3-та генерация, които дори на снимките в мобилето изглеждат зле.

    Докато гледам и чакам тойотите, реших да проуча и други джипки, които биха свършили работа:
    • Ленд Ровър Дисковери 1/2 - изглежда приличен джип, но ревютата за него са катастрофални относно надежността (?)
    • Чероки 4.0 XJ - доста корава машина, но се притеснявам как се сервизира това, и че е супер ниско/тясно в него (?)
    • Гранд Чероки - пак като горното
    • Исузу Трупер 3.0 ТД 2-ра генерация - най-малко информация имам за него, но изглежда бая корав (?)
    • Митсубиши Паджеро Спорт 1ва генерация 3.0 V6 - чета, че били проблемни с ръждата и скъпи за поддръжка (?)
    • Нисан Патрол - Y60 на пазара са предимно къси бази и слаби мотори, Y61 излиза извън бюджета (също като ТЛК, за съжаление или не)
    Бих Ви помолил да коментирате паджеротата и труперите Първите ми изглеждат леко изнежени за драскане в гората и с много електроники, а за вторите само снимки съм гледал и няколко видеа - с хубави отзиви. И, разбира се, всякакви други коментари са добре дошли.

    И само хубави моменти през новата 2020!

  • #2

    Иначе конкретно:
    1. Jeep са самоносещи комбита дето домакините си карат децата на училище т.е. отпадат
    2. Трупър 3.0 ТД е пословично чупещ се двигател с някаква измислена горивна система
    3. Патрол 60-ка дълъг става но трудно се намира нещо различно от старт от скрапа където 10к ще е 10% само за първоначална инвестиция
    4. Дискавъри добре си се сетил не случайно е на щанда при евтините (но не хубави) неща
    5. Пахерос неизяден от ръжда като 20 годишна Мазда у Австрийско е като бялата лястовица - хората казват че имало ама никой не го е видел

    За съжаление за тази мизерна сума само десняче по възможност подготвено - има тука у форума нелоши примери за подготвени деснячета за никакви пари.

    Успех
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      Имам един 4рънър, в добро здраве. Ела, виж, ще се разберем.
      На сърбела майката му е чесането.
      Борислав Борисов Русе О885 О37815

      Коментар


      • Darkrage
        Darkrage коментира
        Редактиране на коментар
        Русе е на другия край на държавата (от Сф). Кажи нещо повече, моля.

    • #4
      Мосли за увеличение на бюджета. С този бюджет и с тези изисквания си за никъде.

      Коментар


      • Darkrage
        Darkrage коментира
        Редактиране на коментар
        Какъв би трябвало да ми е бюджета? Да придобия представа.

    • #5
      Следя с интерес темата, щото и аз го мисля това от доста време.
      В момента киата ми върши работа, ама не е ясно до кога а и нямам много време за по-големи излети.
      Моите наблюдения на пазара са, че 4runner-ите са редки и златни. Аз бих гледал J95 Land Cruiser.
      Hyundai Galloper 3.0 V6

      0885 44 60 16

      Коментар


      • #6
        Пропуснал си Терано 2 - дълга база. Вземи си един такъв дизел и ти си човека. Има читави за 5К с останалите 5К ще му направиш страхотни ъпгрейди. На фона на това, което си изброил това най-доброто решение - цена/качество.

        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от Darkrage Преглед на мнение
          Привет,

          Ще почна и аз като в съседната тема на ВАРВАРИНА - от известно време съм на пазара за 4х4 машина - да товаря жената, децата, кучетата (2х35кг) и да мога да стигна горе някъде и да разпъна кемпа (в последствие ще мисля и за ремарке). Американците му викат Overland-инг.
          Водя се от следните предположения:
          • За предпочитане да е каросерия върху шаси;
          • Да е високо проходима
          • Да е дълга база, заради многото пътници;
          • Да е надеждна;
          • Да е дуракоустойчива предвид множеството доработки/ъпгрейди, които ще й се случат през годините;
          • Да е евтина за поддръжка;
          • Да влиза в първоначален бюджет от 10к.
          Като анализирах горното, най-логичният избор е Toyota 4runner/Hilux surf 2/3 генерация. За съжаление, обаче, това което има на пазара са само 90 коньовите дизели, които смятам, че са твърде слаби. Има и няколко 3-та генерация, които дори на снимките в мобилето изглеждат зле.

          Докато гледам и чакам тойотите, реших да проуча и други джипки, които биха свършили работа:
          • Ленд Ровър Дисковери 1/2 - изглежда приличен джип, но ревютата за него са катастрофални относно надежността (?)
          • Чероки 4.0 XJ - доста корава машина, но се притеснявам как се сервизира това, и че е супер ниско/тясно в него (?)
          • Гранд Чероки - пак като горното
          • Исузу Трупер 3.0 ТД 2-ра генерация - най-малко информация имам за него, но изглежда бая корав (?)
          • Митсубиши Паджеро Спорт 1ва генерация 3.0 V6 - чета, че били проблемни с ръждата и скъпи за поддръжка (?)
          • Нисан Патрол - Y60 на пазара са предимно къси бази и слаби мотори, Y61 излиза извън бюджета (също като ТЛК, за съжаление или не)
          Бих Ви помолил да коментирате паджеротата и труперите Първите ми изглеждат леко изнежени за драскане в гората и с много електроники, а за вторите само снимки съм гледал и няколко видеа - с хубави отзиви. И, разбира се, всякакви други коментари са добре дошли.

          И само хубави моменти през новата 2020!
          Защо не добавиш Хюндай теракан фейслифт. След 2004-а г. може да се намери в прилично състояние до към 8к. Лифта му е лесен, подръжката е стотинки, мотора е здрав, проходим купето е просторно. Може да му се сложи блокаж и отпред и отзад , мост и диференциали са от паджеро 2. Автомата е здрав и е на айсин. А ръчката може да се куплира лесно с маховик от пре-фейслифтовият модел и да се махне един консуматив от уравнението. За оувърлендинг се е утрепал, австралийците ги пребиват от каране.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #8
            Има няколко 4рънера над 100 коня вписващи се в изискванията ... Разгледай мобилето. Има и лендкрузъри с 3.4 и ляв волан в бюджет 10-12к. Не знам какъв ти е джоба, но имай в предвид, че бензинов мотор на газ винаги ще е по-икономичен от който и да е дизелов аналог. Терано не е лош избор, за 5к ще му сложиш истински блокажи но там имаш само дизел, който би ти свършил работа.

            Коментар


            • #9
              Отрежи от бюджета за играчки едни 5 бона и ги добави за джипката,гледай да е възможно най-голямото и носещо за тия пари,ванове четворка няма ли?
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #10
                Тук се появиха няколко неща за размисъл. Тераканът изглежда като 3 тона кораб но здрав. Ванове четворка? Гледах, но не задълбочено, ще.

                Коментар


                • #11
                  Добра база са Нисан, Тойота, Мерцедес (патрул,тлк,г)
                  В какъвто ред искаш.
                  Останалото е майтап на квадрат.

                  Разбира се, може да се окаже че майтапа те устройства. В този ред на мисли, виладжиите много кълват на мл.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #12
                    Патрул,ТЛК и Гто идва малко или поне като го мерих на педи на мен малко ми идва ма подьржам с двете ръце.

                    Тия дни гледам много ползват 120ки или нашенския Лексус,на мен това малко ми се вижда,но пък за Европейските пътища става,носи на доработки за нормални пари,но цената няма да е тая както и мотора слабичък,тук са османци по 260 коня та за това става.

                    Овьрленд предполага товарене,без да е овъглени изпълнение мойто комби носи половин тон,ако тръгна за седмица в планинката мммммм имам багаж ПОМЕ още толкова.

                    Всеки за него си,аз бих търсил нещо което да носи товар,не е задължително да драска в 2 педи кал.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #13
                      Г-то има най много разрешен товар на покрива да качиш на багажник.
                      Отделно рамата е примерно 10 пъти по здрава.
                      Също така вътре не е проектирано за японци
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • cecoa1
                        cecoa1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        ПропуснАл си бюджета .

                      • turtey
                        turtey коментира
                        Редактиране на коментар
                        Не съм.
                        Писах по горе какво карат виладжиите.

                        Иначе това е поредната тема от типа искам най доброто за без пари. Еми не става. Отделно, вероятно и нещо друго ще свърши работа.

                        Та затова съм дал малко факти, пък всеки да си преценява.

                    • #14
                      Говорим за достъпни неща. 20—50к само за джипа са ми далеч. Ясно ми е, че г, тлк, вранглер са топ, ама са и топ цени

                      Според мен или трябва да пионерствам с непопулярен джип и да компенсирам ниската цена после, някак — теракан, трупер; Да си изчакам 4рънър или да събера още 5к и да гледам патроли.

                      Ще видя и с импорта как седят нещата. форд имат як стар ван/бус в щатите, както и други Жипки

                      Коментар


                      • Juiced
                        Juiced коментира
                        Редактиране на коментар
                        Теракана е непопулярен джип само в Бг, навсякъде където хората са водени от практичност, функционалност, здравина и не на последно място цена карат теракана. Пример са Австралия, Русия а и в Южна Америка е доста популярен. Там не са водени от ЕГО.

                      • cecoa1
                        cecoa1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        А на Рънара какво му чакаш, има 13 бройки, над 100 коня, поне по-близките иди ги виж. Ама гледай с акъл - това драскотини, мърсотия, някоя счупена пластмаса, не са болка за умиране, ясно е, че изпънат и чист на тия години няма...или поне в тоя бюджет. Виж и другите, само Трупер с 3,0 дизел не си губи времето - мотора не е читав(от по-старите има 2,8 - той е легенда, има го и във Фронтера А).

                    • #15
                      A 100% ли си убеден, че ти трябва джип ? За тези пари, трябва да си доста сръчен с електрожена. Да караш офроуд, не е като да се возиш..
                      Има голяма вероятност след 2-3 разходки женати и децата да не искат да се качат повече.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X