Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

    Новото Паджеро НЕ Е на цял мост дори от зад. Ако не броим СуперСелекта е като МЛ или Х5... е не точно, но...
    Ако се търси нещо наистина кораво и голямо Патрол, Гкласа, Ровер или Тойота..не знам точно коя...не ги научих пусто.

    ПП Преди три дни ходих да спасявам едни закопали се колеги с Патрола, че Гегата няма още кой да и монтира радиатора и единствения проблем беше психологически...как драаааскат клонките боята..
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #17
      До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

      Моля колеги не обръщайте и тази тема в спорове независимо/цели моставе и т.н.

      Има достатъчно написано във форума по всички въпроси.
      Ето линк към основните положения http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=55414

      Ако искате да реферирате нещо обсъждано вече - давайте линкове!
      Зима иде

      Коментар


      • #18
        До: Владо

        Първоначално публикуван от hri.100 Преглед на мнение
        Владо, благодаря ти!
        Бе много изчерпателен. Благодаря за отделеното време.
        Определено ще се ходи в Балкан стар да видя Паджерото.
        Колега имай в предвид, че сервиза и обслужването в БС са много зле и почти нямаш гаранция.

        Последно редактирано от kinex; 25-06-09, 23:36. Причина: неразрешен линк

        Коментар


        • #19
          До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

          Drukman, кой точно Rover визираш или това важи за всичките им модели? Защото DISCO 3 е един от възможните варианти за мен. В TOYOTA в момента предлагат само 2 подходящи варианта: LK120 и HILUX. TLK V8 ми е над бюджета.

          Dusesun, това което ми каза е много важно. А имате ли идея къде сервиза и обслужването са прилични. Бях чул/чел че при Toyota са добре, но това май беше за английския пазар.

          Красимир Начев, проверих за TLK 105. Изглежда много подходящ, но не се произвежда след 2004.

          Благодаря ви!

          Коментар


          • #20
            До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

            Аз от Ровери не разбирам. Не знам от новите кое как е. В твоя случай май по важно е сервиза. Дри и добра кола с лош сервиз е лоща кола. Напиши от къде си и внимавай със сервиза да не стане като това.
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=52544
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #21
              До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

              Първоначално публикуван от hri.100 Преглед на мнение
              Drukman, кой точно Rover визираш или това важи за всичките им модели?
              От новите Роувъри най-истинския за гората е Дифендъра. Той всъщност е и една от малкото все още произвеждани такива. Отговаря на абсолютно всичките ти изисквания и би трябвало да ти се вмести в бюджета. Стига наистина да търсиш нещо за гората, а не за асвалта, защото комфорта и магистралните способности, не са му най-силната страна.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #22
                До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                , кой точно Rover визираш или това важи за всичките им модели? Защото DISCO 3 е един от възможните варианти за мен.
                Колеги моля не бъркайте Ровер с Ленд Ровер !!!
                В този Форум много често е ставало въпрос за тези неща. Това са просто две различни бири.
                Когато става реч за офроуд марката е Ленд Ровер със всичките си модели: Дефендър, Дискавъри 1, 2 и 3, Рейндж и т.н.
                Ровърът не е лоша кола, но си е за асфалта и няма нищо общо с преживяванията извън пътя.
                Благодаря !
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • #23
                  До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                  Тодоре, специално за Дефенфъра ще ходя пак да го огледам. В интерес на истината като чу за какво искам да го ползвам момчето в Мото Фое първо него ми препоръча, ама аз нали искам возилото да играе ролята и на семеен автомобил, та затова се насочих към Диското.
                  Ако успеем да се убедим вкъщи, че ъгловатите форми не са грозни може и да стане нещо.

                  drukman, прав си че приличния сервиз е много важен фактор за избора ми. Това, което прочетох оше повече ме убеди, че съм на прав път. Ситуацията понякога е драматична.
                  Но някой ден убеден съм и при нас клиента ще стане цар.

                  Благодаря ви!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                    В лутането си за нов оффроуд който да използвам 60/40 на цивилни и черни пътища пуснах подобна тема преди седмица.Там коментирахме повече пикапите от колкото джипове.В крайна сметка се насочих на 100% към един от тези модели които се обсъждат в темата.

                    Лично аз имам наблюдение към Дискавърито.Много комфортен на пътя, има достатъчно място в него,задната седалка е напълно използваема,доста богато серийно и допълнително оборудване и не на последно място добра проходимост.На първата ми разходка с новото Дискавъри преход от около 800км основно извънградско шофиране впечатление ми направи именно добрия комфорт,високата скорост с която може да се носи по пътя сравнително ниските нива на шум в купето.

                    В БГ нямам идея как са цените но тук на острова започват от £25 000.
                    Аз лично вече се ориентирах към търсенето на Дискавъри втора ръка за £15 000 се намира доста сносна две годишна мъшина все още в гаранция.
                    Кой двигател бихте препоръчали от гамата им?

                    И каква скоростна трансмисия? До колкото ми е извстно автоматика мисля,че има режим и на ръчна смяна.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                      Първоначално публикуван от saabfen Преглед на мнение
                      В лутането си за нов оффроуд който да използвам 60/40 на цивилни и черни пътища пуснах подобна тема преди седмица.Там коментирахме повече пикапите от колкото джипове.В крайна сметка се насочих на 100% към един от тези модели които се обсъждат в темата.

                      Лично аз имам наблюдение към Дискавърито.Много комфортен на пътя, има достатъчно място в него,задната седалка е напълно използваема,доста богато серийно и допълнително оборудване и не на последно място добра проходимост.На първата ми разходка с новото Дискавъри преход от около 800км основно извънградско шофиране впечатление ми направи именно добрия комфорт,високата скорост с която може да се носи по пътя сравнително ниските нива на шум в купето.

                      В БГ нямам идея как са цените но тук на острова започват от £25 000.
                      Аз лично вече се ориентирах към търсенето на Дискавъри втора ръка за £15 000 се намира доста сносна две годишна мъшина все още в гаранция.
                      Кой двигател бихте препоръчали от гамата им?
                      И каква скоростна трансмисия? До колкото ми е извстно автоматика мисля,че има режим и на ръчна смяна.
                      Ако не ти е проблем разхода вземи 4.0 бензин, който го предлагат на Острова и в Щатите. Ако искаш обаче по разумен, 2.7 дизела е много ок. Автоматика е за предпочитане според мен, едно, че има бързи и бавни, а ми си е много по ю-удобно. Ръчната смяна, в буквалния смисъл е реално на бавни, защото тогава държи на който скорот си задал докато ти не я смениш. При бързите в ръчен режим при достигане на гранични обороти сама минава на по-горна за да се пази.
                      ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                      lre-bulgaria.org

                      Коментар


                      • #26
                        До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                        Подобни теми обикновено са ми крайно смешни и не взимам отношение защото авторите са вече обсебени и не може да се спори с факти НО:

                        50% оф и он роуд е нереално. Ако всеки от нас помисли ще си обясни защо. Когато е реално ( а това е с колесар до гората и от там газ по чукарите ) то това е невъзможно с който и да е от изброените първоначално вседеходи. Защото:
                        1. Никой от тях не е пригоден да носи големи кални гуми без тунинг. Ако това се направи се губи гаранцията.
                        2. Големите кални гуми изискват и друг тунинг ( на трансмисия ) което пак води до загуба на гаранция.
                        3. Лъскавината на новите изброени джипки се преживява много трудно от застрахователите след 1-вото пребоядисване
                        4. Части като мигачи и огледала стават консуматив. А цените са невероятни

                        Всичко това го говоря от опит със служебна 120-ка за която някъде имаше тема. С две думи за 105 000 лв. можеш да си туниговаш дори и лада самара да е 7 местна и да минава от всякъде но не и да караш лъскав джип който минава от всякъде и е нов. Всичко друго е въпрос на запознаване с материята и поне известен опит в гората с превозно средство.
                        Моля не приемайте поста ми като заяждане, това е лично мнение.

                        П.С.
                        ето темата за да не съм голословен: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...%E0+120-%EA%E0
                        след тая забежка разхода по разходката по фактура е 4600 лв. а фронтерата ми мина от 3-тия път с пълна газ без нито една щета и без кални гуми. Ходи карай 120-ка в гората.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #27
                          До fanatic

                          fanatic, благодаря ти за коментара.
                          Погледнах темата ти и да ти кажа аз май не смятам чак така да се закопавам в калта, макар че не се знае.
                          По-скоро имам нужда от 4х4 дето да може да навлезе в гората по горски път и да не ме е страх, че ще застана на кантар на някой по-голям камък.
                          Както при колелетата, така и при 4х4, би следвало да има ясно разграничени различни стилове на каране. Е, аз не смятам да го давам чак толкоз хард.

                          fanatic, да разбирам ли, че фронтерата е по-добра от TLC 120 в гората?

                          Коментар


                          • #28
                            До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            С две думи за 105 000 лв. можеш да си....
                            разходката по фактура е 4600 лв. а фронтерата ми мина от 3-тия път с пълна газ без нито една щета и без кални гуми. Ходи карай 120-ка в гората.


                            На мене ми се наложи да помогна на едни колеги и взех Патрола на жената, че мойта беше в бокса. Само да ги дръпна малко....
                            Ще мине само с пастиране и тук там по яки дерюги. Добре, че колата не струва чак100 000лв., аз съм малко недоскиф а на Женя и е се тая.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #29
                              До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                              В последните 3 години съм се обаждал няколко пъти аз или приятели да питаме за нов Патрул и отговора е точно същия - "ще има обновяване до 2-3 месеца сега го няма". Е обновяване голямо още няма - пълни глупости, те просто не го вкарват този модел. Може обаче да има някой дилър/автокъща, които вкарват независимо може да провериш. От това, което чета Патрула е наистина най-добрият варинат за теб.

                              50/50 наистина е супер много, реално дори не вярвам, че ще го постигнеш, ако ще го караш и като семеен автомобил. Ако наистина ще е така, то тогава Дифендъра е добър вариант, макар и на много лошо съотношение цена/какво получваш насреща. Всичко е екстра и всичко се доплаща.

                              Отделно това спане в колата е мит, с палатка на покрива да, но вътре отначало изглежда хитро, но всъщност на практика не е чудо на чудесата. И определено става, ако колата я направиш само с две седалки отпред. Иначе не го виждам.....да се случва често.

                              Иначе, дали Паджеро, дали 120ка, дали някой Гранд все тая. Аз лично бих взел Паджерото......

                              Коментар


                              • #30
                                До: До fanatic

                                Първоначално публикуван от hri.100 Преглед на мнение
                                fanatic, да разбирам ли, че фронтерата е по-добра от TLC 120 в гората?
                                В заводски вид 120-ката е гола вода, ниска с лоши гуми, цялата е в пластмаси, прекалено стърчащи прагове. В гората изобщо не бих припарил. Ще има много щети. А фронтерата ми е орязана повдигната все пак е с АТ гуми пък и не я жаля. Така поставени нещата фронтерата определено е по-добра от 120-ката в тази ситуация. Ако ще взимаш нов джип трябва сериозна модификация от някой който знае какво прави. Такива има доста във форума. Като за начало махане на всички стърчащи пластмаси и заменянето на броните с истински... но за това май ще трябва друга тема.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X