Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един въпрос за избор на СУВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още един въпрос за избор на СУВ

    Здравейте,

    предварително се извинявам, че задавам отново въпрос, на който в една или друга форма вече е отговаряно тук, но след дълго четене все още имам колебания и реших да помоля за мнение.

    Имам къща на село и докато ходих там само през лятото не се и замислях за СУВ (разход, поддръжка, и т.н.). Но следващата зима ще живея там и обикновена кола няма да може да качи 2-та стръмни баира до къщата, дори и при малко сняг.

    Та търся нещо, с което да нямам проблеми на сняг и баир. Нямам намериние да го карам по чукарите. Освен това с тази кола ще се пътува и около 50 км. всеки ден междуградско по хубав асфалт.

    Колебая се между няколко марки:
    - Santa Fe / Tucson
    - RAV 4
    - HV-R
    - Forester (нещо не прилича много на СУБ, но..)
    - Grand Vitara

    Не знам защо но май предпочитам азиатски автомобили - след дълъг опит с Форд, Рено и Ситроен.

    Моля ви за мнение, главно за показатели като надеждност, проходимост и не на последно място поддръжка в Б-я. Последното е доста важно, защото имам много горчив опит с Мото Пфое и искам доколкото е възможно да избягвам фирмени сервизи.

    Също, кое според вас е по-важно - годината на производство или километража? Тоест дали 2005/150000 км е по-добро от 2002/80000?

    Много благодаря предварително.

    Поздрави!

    Кирил.
    Последно редактирано от kirilstankov; 18-04-09, 23:16.

  • #2
    До: Още един въпрос за избор на СУВ

    По предпоследният ти ред,разбирам че искаш кола втора употреба. В такъв случай санта фе-то отпада,защото старото макар и много надеждна нещо не ми харесва(лично мнение). Туксона се слави като надежден с изключение на съединителя,който при телгене на тежки ремаркета се скапва доста бързо. Иначе ДОРИ аутобилд го оценяват много добре- добри спирачки,есп,4х4 и тн. Рав 4-няма нужда от коментар(в положителен смисъл). HR-V- хондите не са с добро 4х4 а и изглежда странно. Всеки си има вкус. Форестър- много добро 4х4 и по приказките н собствениците(нямам опит с автомобила) е добре. Прилича повече на ван и там му е силата-стабилен е. Гранд Витара-повече е за офф-роуд. Няма да ти е толкова комфортно да джъткаш по пътищата. Казвам го с риск да разгневя някой,но е точно така.

    Аз съм за РАВ,Туксон и Форестър. Най-добър и бърз е на корееца сервиза,а и не се налага да го ползваш често. Тойотата също е надеждна,но опреш ли до сервиза ще си изгниеш там. За Форестъра чакай мнение от собствениците.
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

    Коментар


    • #3
      До: Още един въпрос за избор на СУВ

      При тези изисквания по-скоро потърси информация кое е най-изгодно и лесно като поддръжка. Мисля, че Хюндай най-добре се вписва там....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: Още един въпрос за избор на СУВ

        Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
        По предпоследният ти ред,разбирам че искаш кола втора употреба. В такъв случай санта фе-то отпада,защото старото макар и много надеждна нещо не ми харесва(лично мнение). Туксона се слави като надежден с изключение на съединителя,който при телгене на тежки ремаркета се скапва доста бързо. Иначе ДОРИ аутобилд го оценяват много добре- добри спирачки,есп,4х4 и тн. Рав 4-няма нужда от коментар(в положителен смисъл). HR-V- хондите не са с добро 4х4 а и изглежда странно. Всеки си има вкус. Форестър- много добро 4х4 и по приказките н собствениците(нямам опит с автомобила) е добре. Прилича повече на ван и там му е силата-стабилен е. Гранд Витара-повече е за офф-роуд. Няма да ти е толкова комфортно да джъткаш по пътищата. Казвам го с риск да разгневя някой,но е точно така.

        Аз съм за РАВ,Туксон и Форестър. Най-добър и бърз е на корееца сервиза,а и не се налага да го ползваш често. Тойотата също е надеждна,но опреш ли до сервиза ще си изгниеш там. За Форестъра чакай мнение от собствениците.

        Мерси много.
        За съжаление не намирам много обяви за Тъксон (в Германия), повечето са за Санта Фе. Видях няколко изгодни от 2004/2005. Карал съм го и много ми харесва че има много пространство, вози стабилно.
        Субаруто постоянно 4х4 ли е или може да става 2х4?

        Аз сега карам един Ярис, който е малка количка, но е прекрасна от гледна точка на качество и надежност (е, щото е 2007 ). Та може би ще се ориентирам към РАВ.

        Поздрави и весели празници!

        Коментар


        • #5
          До: Още един въпрос за избор на СУВ

          От изброените за мен лично най-проходимо е изненадващо HR-V, но е и най-грозно. Проходимоста на тази машинка идва от съотношението тегло/мощност и предното предаване. Отзад е на ресьори. Не бих го взел, тъй като е и най-тясно.

          Санта Фе/Туксон - сравнително екзотични за БГ пазара и имат много слаби продажби в щатите. Тоест не можеш да разчиташ на Ибей за части. Неприятни на външен вид (мое субективно мнение).

          Рав 4 - фултайм система с блокировка на средния диференциал, сравнително проходимо. Обаче, клиърънсът нещо не ми допада, а и визията.

          Форестър - не е лош избор, ама пък тоя боксер ... Звучи много куул, обаче, какво всъщност ти дава толкова боксера в сравнение с тривиален четирицилиндров редови двигател? Доста майстори се мръщят като трябва да обслужват такова. В същото време за разлика от Мото Пфое, сервизирането в Субару предполагам не е толкова лесен процес. И аз имам негативни впечатления от МП, но имай предвид, че повечето фирмени сервизи са даже по-зле от тях. Тия поне имат много оборудване и могат да диагностицират ел. проблеми (ако попаднеш на читав майстор).

          Витара - Дино е прав. Доста проходимо, ама за нормален път е зле.

          С риск да ме обвинят в пристрастност, бих ти препоръчал за целите ЦР-В. Доста добра возия за дълъг път, а за 4х4 на тая кола, аз мога да кажа добри неща. От изброените това ЦР-В е най-вероятно най-надеждното с най-евтиното обслужване. Направено е от Хонда - просто и надеждно. Ако вземеш Витара, трябва да се молиш, че предният собственик не е бил кретен да кара на 4L на сух асфалт.

          Изборът си е твой, аз преди година трябваше да избирам като теб и мога да ти кажа, че тая Хонда е най-доброто решение за нормален път и лек офроуд. Тъй като ги има много и е лесно да попаднеш на читав екземпляр за добри пари. Определено не съжалявам.
          Vitara 2.0 V6
          Honda CRV (Gen 1)
          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
          ВАЗ 2131

          Коментар


          • #6
            До: Още един въпрос за избор на СУВ

            Скачай на Санта Фе,щом има добри обяви. А и немците имат хубави пътища и не са такива „кретени“ като нас. Това което не ми харесва е визията,но двигателп и 4х4-то са на ниво. Сигурността също не е лоша. 4 звезди на краш тестовете, 40м спирачен път от 100км. ixeos от 4х4 на Хондата съм много разочарован. Знам за постиженията ти,но съм гледал с очите си как едно такова с чисто нови зимни гуми мишлен алпин 3 не можа да качи леко заснежено баирче.
            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
            Volkswagen Bora AKL

            Коментар


            • #7
              До: Още един въпрос за избор на СУВ

              Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
              От изброените за мен лично най-проходимо е изненадващо HR-V, но е и най-грозно. Проходимоста на тази машинка идва от съотношението тегло/мощност и предното предаване. Отзад е на ресьори. Не бих го взел, тъй като е и най-тясно...
              Кое е на ресьори?
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                До: Още един въпрос за избор на СУВ

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                Кое е на ресьори?
                Абе и аз се шашнах! То и цел мост требва да има.

                Коментар


                • #9
                  До: Още един въпрос за избор на СУВ

                  И блокаж и блокаж...
                  Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                  Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                  Volkswagen Bora AKL

                  Коментар


                  • #10
                    До: Още един въпрос за избор на СУВ

                    Блокаж няма. Задното окачване е Ди Дион . Ей тук може да се образовате:

                    http://en.wikipedia.org/wiki/De_Dion_tube

                    Почти като "цел мост" е всъщност. Ей, тук пише за ресьорите в секцията шаси:

                    http://www.carfolio.com/specificatio...car/?car=79387

                    Пък и имам спомен, че съм виждал на ХРВ. И аз се изненадах. Няма двайсет листа, мисля, че е само един или два.


                    Дино, за това, че ЦР-В закъсват и най-лекия баир със сняг, виж това:
                    http://www.youtube.com/watch?v=KzZDjf-EtUQ

                    Не е нищо особено, но те опровергава.
                    Vitara 2.0 V6
                    Honda CRV (Gen 1)
                    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                    ВАЗ 2131

                    Коментар


                    • #11
                      До: Още един въпрос за избор на СУВ

                      Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                      Блокаж няма. Задното окачване е Ди Дион . Ей тук може да се образовате:

                      http://en.wikipedia.org/wiki/De_Dion_tube...
                      Супер е това "Ди Дион", обаче си е независимо окачване. И ако това окачване е с ресьори, ще бъде интересно някой да каже за какво става въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Още един въпрос за избор на СУВ

                        Moже и шофьорът да е бил проблем,но аз това съм виждал. И ТЛК 120 засяда,ако си прозззззз.
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар


                        • #13
                          До: Още един въпрос за избор на СУВ

                          Не е на ресьори.Дайте снимка...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #14
                            До: Още един въпрос за избор на СУВ

                            Супер е това "Ди Дион", обаче си е независимо окачване.
                            От статията:

                            It is a sophisticated form of non-independent suspension ...
                            и още

                            In suspension geometry it is close to the trailing beam suspension ...
                            А ей тука можеш да видиш какво е trailing beam suspension или по нашему "цел мост". За това и съм ти писал, че е почти като цял мост.

                            http://en.wikipedia.org/wiki/Beam_axle

                            Не е на ресьори.Дайте снимка...
                            Vitara 2.0 V6
                            Honda CRV (Gen 1)
                            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                            ВАЗ 2131

                            Коментар


                            • #15
                              До: Още един въпрос за избор на СУВ

                              Ето, една много интересна Suspension Bible.
                              http://www.carbibles.com/suspension_bible.html

                              Описано е много добре какво представлява задното окачване на HRV. Наистина не е с ресьори, с пружини е. Начинът, по-който е хванато в предната част на задното окачване, наподобява ресьор, ако не се вгледа човек внимателно. Има и доста други интересни неща в статията. Определено си заслужава да се прочете.
                              Vitara 2.0 V6
                              Honda CRV (Gen 1)
                              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                              ВАЗ 2131

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X