Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джипка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на джипка

    Здравейте на всички от доста време чета теми из форума пък от още повече време имам мераци за 4Х4 кола и това ми е първата тема която пускам в момента имам омега б 2.5тд но ми идва нисичка като ходя за риба. Молбата ми е да ме насочите към каква джипка да се насоча трябва ми да ходя за риба и по хижи до които има рядко асфалтиран път, попринцип искам да е дълга база няма значение бензин/дизел също така да е пъргава спрямо теглото си. Цена най-много до 8000лв. Бях се насочил към Honda CR-v но във форума прочетох че тя не е истинско 4Х4 така че предложения приемам всякакви

  • #2
    До: Избор на джипка

    "Тойота" RAV 4, 94-98г. Колата е фултайм, 2000см3 бензин.
    Коефициента и мощност/тегло е 0,1177.Приличен разход на гориво.

    Коментар


    • #3
      До: Избор на джипка

      Това единствен автомобил ли ще е или само за риба и разходки. Бъдете малко по-многословен в определяне на "изискванията" към автомобила, защото само така ще получите истински съвети и препоръки. Ако сте чели наистина сериозно форума, сигурно Ви е до болка позната фразата "всяка джипка си има предимства и недостатъци" и "зависи от условията". С цели мостове или независимо окачване, с голям или малък двигател, по-стар или по-нов модел, ще правите ли допълнителни подобрения (лебедки, окачване, блокажи) и т.н. Тук наистина има много опитни хора които могат да дадат много съвети, при това с удоволствие, но не обичат да "вадят думите с ченгел" - както ми казваха учителките във втори клас
      Поздрави
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #4
        До: Избор на джипка

        Ще бъде единствен автомобил няма да има подобрения по него единственият му офф ще бъде когато ходя за риба и на хижи няма да го карам из гората , предпочитам да е с независимо окачване щото все пак ще се возя постоянно

        Коментар


        • #5
          До: Избор на джипка

          Мисля, че Land Rover Discovery отговаря на написаното дотук.
          Поздрави

          Коментар


          • #6
            До: Избор на джипка

            Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
            Мисля, че Land Rover Discovery отговаря на написаното дотук.
            Поздрави
            наистина като размери е идеален само нещо много грубовата визия има аз си падам по големи автомобили ама за нещо от този клас съм се ориентирал към Pajero III 3.2DID само че за сега не достига сумата затова съм склонен на нещо от рода на витара , рав4 или црв. Но най-много предпочитам витарата защото имам наблюдения само че на къса база съседа има такава даже лятото я боядисвах с нея ходим за риба и се оказа много здрава преди нея за 5 години смени 4 коли и едно паджеро 1ва генерация а витарата е в яка експлоатация вече 3 години само притесненията ми са че за дълга база 1.6 ще бъде малко особено като съм свикнал на 2.5 , склонен съм за витара 2.0 само че 4 цилиндра ама до колкото знам тези мотори ги има само на къса база

            Коментар


            • #7
              До: Избор на джипка

              Ако ще го караш на дълго, евентуално със семейство, багаж и пр. диското е по добро като возия. Витарата трябва да е дълга за да вози като диското. Големите коли са по приятни за дълго и багаж. За късо, без деца и багаж Витарата е определено по добра. Кое е по здраво е въпрос с два отговора. Най вече на шанс и търсене. Грубовата кола няма, има такава с която не си свикнал. Хубаво е да прецениш предварително дали наистина ти трябва джип. Джипа винаги харчи повече от подобна по големина лека кола,по скъп е, с по тежка поддръжка, по тромав на старта, по бавен на магистралата. Кефа почва чак като слезеш от пътя. Само тогава.
              Последно редактирано от drukman; 28-01-09, 21:19.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #8
                До: Избор на джипка

                малко още яснота да внеса в темата попринцип съм се ориентирал към витара , рав4 и цр-в става дума само за дългите бази ако може да ме светнете за двигатели кой е най добър за съответния модел какви са ходовата част и задвижването , какви са цените за подръжка на съответния модел , разход на гориво , предимства и недостатъци и естествено ако имате други предложения обаче в същия калс да бъдат

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на джипка

                  Здравей ,колега! Както пишеш, ще слизаш от голяма и сравнително мощна кола, много удобна за повечко багаж и за дълъг път.
                  Във връзка с това, мисля че от изброените от теб 3 модела ще останеш малко разочарован за тези показатели (Не че не са добри автомобили). Подкрепям колегата Drukman, че трябва да се спреш на по-голям джип. Диското наистина е добър избор. Аз лично бих добавил Паджеро 2.8ТД дълга база и Нисан Терано2 дълга база.
                  Ти караш дизел и тези мотори мисля че ще ти паснат. Вероятно разхода ще ти бъде с 2-3 литра отгоре, но комфорта, мощността , ускорението и возията според мен са сходни с тези на твоя автомобил.
                  Освен това пишеш , че ще ти бъде кола за всичко и няма да наблягаш на сериозен офроуд.
                  Аз си взех Фероза, но си оставих Ксантията. Ако трябваше да я заменя с джип за всичко, бих си търсил от гореспоменатите.
                  Освен това, да скоча от дизел на бензин, лично на мен ми беше малко смотано (разбирай пак като субективно мнение), има разлика в карането когато си свикнал...
                  Пожелавам ти успешно търсене и да си намериш жипка , дето теб лично да те кефи!
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на джипка

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Здравей ,колега! Както пишеш, ще слизаш от голяма и сравнително мощна кола, много удобна за повечко багаж и за дълъг път.
                    Във връзка с това, мисля че от изброените от теб 3 модела ще останеш малко разочарован за тези показатели (Не че не са добри автомобили). Подкрепям колегата Drukman, че трябва да се спреш на по-голям джип. Диското наистина е добър избор. Аз лично бих добавил Паджеро 2.8ТД дълга база и Нисан Терано2 дълга база.
                    Ти караш дизел и тези мотори мисля че ще ти паснат. Вероятно разхода ще ти бъде с 2-3 литра отгоре, но комфорта, мощността , ускорението и возията според мен са сходни с тези на твоя автомобил.
                    Освен това пишеш , че ще ти бъде кола за всичко и няма да наблягаш на сериозен офроуд.
                    Аз си взех Фероза, но си оставих Ксантията. Ако трябваше да я заменя с джип за всичко, бих си търсил от гореспоменатите.
                    Освен това, да скоча от дизел на бензин, лично на мен ми беше малко смотано (разбирай пак като субективно мнение), има разлика в карането когато си свикнал...
                    Пожелавам ти успешно търсене и да си намериш жипка , дето теб лично да те кефи!
                    еми и аз се бях засилил към паджеро2 дълга база с 2.8 тд ама колкото и да се рових този двигател го видях само на десни волани , иначе за паджерото съм съгласен

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на джипка

                      Колега,от тези които ти си изброил ти препоръчвам Витарата с двигател 2.0 V6. Двигателя е здрав и върви доста.А иначе аз също бих те насочил към Диското-по голямо е,по икономично и доста по комфортно вътре. Успех в търсенето.
                      Последно редактирано от CarTest™; 30-01-09, 13:48.
                      [SIZE=4][COLOR=black][SIGPIC][/SIGPIC]БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО![/COLOR][/SIZE]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор на джипка

                        Тука http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...110#post617110 не става ли дума точно за 2.8 TD? Колегата точно казва, че си го е купил...
                        Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор на джипка

                          Първоначално публикуван от stefanb Преглед на мнение
                          Тука http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...110#post617110 не става ли дума точно за 2.8 TD? Колегата точно казва, че си го е купил...
                          да за такова става въпрос и съм много учуден защото до сега с тоя мотор съм виждал само десни воланив крайна сметка може да се ориентирам и към паджеро но за сега клоня най много към витара а също така нещо взех да се замислям и на фронтера но най лошото е че към кавото и да се ориентирам с нямам идея за какво става въпрос и си мисля че това ме спира най много

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X