Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Един автомобил за всичко или 1+1?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от fanatic
    Ти па за кво се включваш в темата ( майтап) тука говорим за разходи като винетка гориво каско, който при теб са си като да излезеш на клуб една вечер. Аз ако живеех в Канада щях със сигурност да имам поне 3 превозни средства един як офф-роудър една резачка и една лимузина ( не включвам мотори лодки и атв-та които със сигурност бих притежавал.)
    братовчет ми живее в америка разнася пици и за 2 години вече има 4 автомобила, по-евтино му е да си копува вместо да ремонтира
    Ех мечти мечти ( или вещомания)
    включвам се, защото обсъждаме някаква тема и мисля, че имам право (конституционно) да се включа, независимо къде живея. ако управителното тяло на OFFRoad - Bulgaria реши и каже, че нямам такова право, ще спра да се включвам. а иначе, имам и АТВ, лодка мога да си купя, но няма да го направя, също и сноумобил... и тн. на практика мога да си купя всичко но не виждам никакъв смисъл атв-то съм го карал цифром и словом 3-4 пъти миналото лято и сега най вероятно ще го продам. абе, в живота има и други неща...
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от митко
      Първоначално публикуван от fanatic
      Ти па за кво се включваш в темата ( майтап) тука говорим за разходи като винетка гориво каско, който при теб са си като да излезеш на клуб една вечер. Аз ако живеех в Канада щях със сигурност да имам поне 3 превозни средства един як офф-роудър една резачка и една лимузина ( не включвам мотори лодки и атв-та които със сигурност бих притежавал.)
      братовчет ми живее в америка разнася пици и за 2 години вече има 4 автомобила, по-евтино му е да си копува вместо да ремонтира
      Ех мечти мечти ( или вещомания)
      включвам се, защото обсъждаме някаква тема и мисля, че имам право (конституционно) да се включа, независимо къде живея. ако управителното тяло на OFFRoad - Bulgaria реши и каже, че нямам такова право, ще спра да се включвам. а иначе, имам и АТВ, лодка мога да си купя, но няма да го направя, също и сноумобил... и тн. на практика мога да си купя всичко но не виждам никакъв смисъл атв-то съм го карал цифром и словом 3-4 пъти миналото лято и сега най вероятно ще го продам. абе, в живота има и други неща...
      Е митко да не земеш да се засегнеш просто се базикам, извинявай ако съм те обидил .
      аз искренно ти завиждам за цените на автомобилите сравнени с доходите това е, а ние тука правим чудеса от храброст.
      no signature no problems

      Коментар


      • #33
        Аз тоз проблем съм го решил.
        Газ със ситроена по магистралата около 250км до село, от там се накачулваме 15-тина човека на трактора на баща ми и на лов.
        Сега го врънкам да вземе една УАЗка, че е доста студено на трактора.
        Пък за разходите какво да говорим, той горкия и номера няма, пък и за какво са му като се кара само в гората. Съответно няма винетки граждански и такива мити работи.
        Пък за лекия оффроад Ситроена се оказа прекалено проходим(Като за автомобил с предно и "голям" клиренс)

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от dancoo
          Аз тоз проблем съм го решил.
          Газ със ситроена по магистралата около 250км до село, от там се накачулваме 15-тина човека на трактора на баща ми и на лов.
          Сега го врънкам да вземе една УАЗка, че е доста студено на трактора.
          Пък за разходите какво да говорим, той горкия и номера няма, пък и за какво са му като се кара само в гората. Съответно няма винетки граждански и такива мити работи.
          Пък за лекия оффроад Ситроена се оказа прекалено проходим(Като за автомобил с предно и "голям" клиренс)
          обикновено пеша е по-бързо, отколкото с трактор... /за по-приятно е ясно/
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #35
            Темата е интересна и ми се ще и аз да си кажа мнението. Въпрос №1 - за какво Ви е колата която купувате. Ако се замислите ще разберете от какво имате нужда. Пък и тук всички говорите и обсъждате джипки и леки коли, обаче отсъства цял един клас, който е пикапите. Та аз имам нужда от превозно средство което да качва около тон(включително евро палет), да тегли до 3т. ремарке, да си возя семейството и приятелите при сякви условия(без блата разбира се, макар че един път и с тва се справихме), да ходя на ски, голфаджийчетата да си седят в лентата като ме видят, да карам без много много да издерявам на пътищата из града, да е общо взето икономичен. А, важно условие!- да спрат да ми отнемат предимството, нещо което постоянно правеха колегите когато карах ладата и страшно ме дразнеше. Не може само аз да спазвам тия правилници. Еми затова си взех пикап. Всичко в едно и за града и за село и за море и за дълъг път. Минавал съм 600-700км на ден + 2 митници, определено си е без проблеми. Проблеми с паркирането- аз нямам такива. Винаги оставям достатъчно место за манерва, пък и колата си е маневрена, поне колкото ладата(май е по-добре). Ако някой ме заклещи или ми затвори гаража в последствие или го избутвам или го изтеглям . После се чудят "а бе аз защо съм си оставил колата на средата на кръстовището". Голям майтап е Освен това с тази кола успявам да се покатеря в/у 25-30см бордюри, нещо което не се отдава на еднодневките. Освен това аз имам проблем че след като свикнах с височината и габаритите, сега ми е съклет, че нищо не виждам като се кача в лимузина. И имам чуството, че задника ми се сурка по земята и ми омръзна да се надигам на дупките. Ей затова всичко в 1!
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • #36
              Това с избутването и аз съм го правил, ама после 2 години се съдя с КАТ...щото съм бил "причинил ПТП и съм бил напуснал мястото на ПТП-то"... А това че той ме е залостил, на ръчна и скорост и си е тръгнал без да си остави и телефон за да му се обадя, а на мен ми се обаждат за да ми кажат че са извикали линейка за майка ми (бог да я прости) а аз не мога да тръгна щот лайното е отпред никой не го интересува... Та резултата - "броня, решетка, фар и капак на Волво 440" а на Вранглера нищо, даже не беше ужулен ролбара... Няма справедливост в тази държава... Значи той може да ме залости и да си тръгне, аз не мога да го бутна...
              Иначе за пикапите съм съгласен че са всичко необходимо, само дето такъв какъвто искам не мога да си позволя...А разни Мазди и Митсубишита ама съвсем не ме кефят уви... Така че ще си карам сега Гранда и ще си мечтая за RAM
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #37
                RAMA e SUPER но ценатааааааа, пък и колко лапаааа. Иначе тва е THE BEST!!!!! при наши условия настоящия е дастатъчно подходящ за мен. А това за двойния стандарт на КАТ е много болезнена тема. Без да се извинявам на катаджиите дето четата форума ама, болшенството отбиват номера по цял ден и им дай да кибичат някъде на гюме и да те глобяват че караш с 60 а не с 50. И това верно е проблем, обаче в който и град да отидеш на което и кръстовище да застанеш БЕЗЗАКОНИЕТО просто БЛИКА. Общините нямали пари, ама парите ви стоят на улицата, просто минете и ги съберете. Ама е по лесно да мрънкаш за готови пари от бюджета. Щом си убеден че си прав и нямаш проблем с вътрешното АЗ - давай. Истината рано или късно излиза наяве
                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                Коментар


                • #38
                  Е, отмениха ми акта, ама колко нерви... 2 години съдене... А катаджията който ми написа акта в КАТ когато ме извикаха (8 месеца след инцидента!!!) като му разказах какво е станало всъщност ми казва "Леле копеле, така ли беше? Аз на твое място щях да го изчакам този педераст и да му счупя тиквата от бой!"....такива работи...Аз обаче не можех да чакам...трябваше да се прибера много спешно...
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #39
                    Всичко опира до пари. И ако не ги мислим най-добрия вариант е един SUV или лека кола, като Субару да речем за ежедневно каране, и един дзвер с гуми, лебедки и всичко останало да седи в бойна готовност в гаража.
                    Но това е и най- скъпия вариант.
                    В моя случай - един автомобил с два чифта гуми с джанти, ...и фитнес.
                    Ако не ме теглеше толкова гората, един комплект А/Т и рахат.

                    Колкото до катаджийте и аз не съм им фен .
                    Май само гледат да си вземат надницата. Нямат никаква инициатива и желание за работа. Незнам колко им плащат, но явно много малко им се вижда. Сигурно чакат да дойдат европейските заплати за да станат по заинтересувани и отговорни за реда по улиците.
                    Миналата седмица пред ТУ-София трябваше да изчакам на една пешеходна пътека да минат 7-8 коли, за да мога аз да пресека , и това на 3 метра от двама катаджий, които дебнеха за недобросъвестни шофьори . Дори направих няколко опита да пресека с риск да ме смажат, и никой не го интересува, даже настъпват педала да не взема да им отнема предимството . Даже взех да псувам. А господата полицай си правят мохабед. Сигурно са ги пратили да проверяват само документи или да следят за превишена скорост, и са преценили че това не е тяхна работа.

                    И на мен ми се случи подобно заклещване само , че от бакшиш , и за съжаление тогава нямах джип.
                    Бях си паркирал Опела между две коли , и на излизане гледам на мястото на предната кола спряло такси. Е, как ще спре на един сантиметър дистанция . Бибках , свирках , изпотих се от маневри и накрая не издържах - навих пълен ляв и излезнах. И по двете коли имаше поражения - мигачи, брони. Изведнъж наизкочиха една сурия ядосани таксиджий (в едно помещение в съседство били на събрание), едвам се отървах без бой. После дойде КАТ и аз виновен .

                    Коментар


                    • #40
                      Според мен джипа си е джип, а колата - кола.
                      За риба и в гората не се ходи с лека кола, а на дълго - леката кола си е несранимо по-удобна. Освен това не знам за вас, но аз лично с едно превозно средство не мога - ако го спра за ремонт с какво ще си върша работата. Също така зимата защо да си прецаквам колата. Така че необходими са и двете. Лятото и на дълго си карам астрата - (комби естествено да събира повече багаж), а зимата, в гората и по селските пътища (то не са точно пътища) джипката.
                      А - по въпроса с жената - тя си има отделна кола - дамска - нали също е човек и има работа. Иначе се превръщам в таксиметров шофьор - закарай ме тук, закарай ме там... губене на време.
                      Е, разходите наистина са малко по-високи, но друг вариант поне за мен не виждам.
                      Между другото - убедих се че дамските коли са толкова слаби на удар, че направо са опасни за здравето на пътуващите вътре, така че може би трябва да я сменя с някакъв по-малък джип или SUV.
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от chris_vicom
                        Според мен джипа си е джип, а колата - кола.
                        За риба и в гората не се ходи с лека кола, а на дълго - леката кола си е несранимо по-удобна...
                        Съгласен, но само искам да добавя че от както съм с Патриота не мисля че леката кола е Несравнима на пътя, последният уикенд навъртях 850км. с "Джипа" главно по пътища (магистрали и из Родопите) включая и черни, мина ме само една кола (хем не се пънах и напрягах много -жена ми беше в колата изключвам магистралата където с мойте "смешни" 130...) и всички се чуствахме комфортно и не се изморихме много...

                        Коментар


                        • #42
                          Абсолютно съм съгласен с Алекс. Ако джипа е достатъчно динамичен, поддържа нормална крейсерска скорост по магистралата без да се напряга и предлага поне нормален ергономичен комфорт на водача, изобщо не ми трябва лека кола. Леката кола е несравнима само с някоя армейска УАЗ-ка, или нещо от сорта.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #43
                            Първоначално публикуван от quadra
                            Абсолютно съм съгласен с Алекс. Ако джипа е достатъчно динамичен, поддържа нормална крейсерска скорост по магистралата без да се напряга и предлага поне нормален ергономичен комфорт на водача, изобщо не ми трябва лека кола. Леката кола е несравнима само с някоя армейска УАЗ-ка, или нещо от сорта.
                            Вярно, само дето едно излизане (и няколко дървета и рекички) могат да те оставят без кола за "малко".

                            Абе най-добре си е Хубав "джип" и хубава кола и други хубави неща - "по-добре Богат, Но Здрав отколкото Беден, Но Болен"
                            Ако папкам и слушкам...

                            Коментар


                            • #44
                              Много просто, тогава трябва да имаш 2 хубави джипа, и никакви "несравними коли"
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • #45
                                Първоначално публикуван от quadra
                                Много просто, тогава трябва да имаш 2 хубави джипа, и никакви "несравними коли"
                                Пак Вярно, ама (пак ама - което идва да покаже че няма Универсално решение) ако ти се прииска да "Изрежеш някой Левак" (цитирам) или да се "опияняваш от по-спортно каране по планински път? Няма как да стане с двутонен "Монстър" с 30см. клиренс, трябва си нещо по-така, по-кола

                                Затова пак както е казал Мечо Пух (много го уважавам аз Мечо Пух) "Колкото повече - толкова Повече"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X