Обява

Свий
Няма добавени обяви.

500м. черен път

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: 500м. черен път

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Баш за туй мразя ръчни хъбове.
    Аз пък много обичам да "лашкам" с хафтоматични.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #62
      От: 500м. черен път

      На Кията специално са нито едните, нито другите. Обикновено не работят. От вакуумните, единствено Паджерото работи надеждно.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #63
        От: 500м. черен път

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        Когато удобното и не особено леко дизелче се нахендри в снега и удобния автоматик прегрее от буксуване на място колегата остава в прекрасно положение, че и без ежедневен автомобил.
        Аз се изненадвам, че все още никой не е предложил Унимог, имат уникални решения с малко гребло отпред и възможности за разпръскване на пясък и луга, 50 сантиметра сняг хич няма да ги усети.
        П.С. Особено полезно е ако колата/джипа има умна система против буксуване
        ]
        Умните системи се изключват с копче,а ако няма такова се слага допълнително на доста джипки,цели китове се продават,монтираш и не ти бие спирачки при боксуване.Питай Прадото как е,кое му се замасява / 7ми зелен ли беше долу в краката / и спира всякакви идеи на колата,АТраци Матраци и всичките трици спят,върти си колко искаш,допълнителен голям радиатор за трансмисията е под 50 кинта тук,час монтаж с бирите.

        Автомата да го прегрее трудно,едно ОБД към телефона да ти мери температурата на трансмисионното масло и си цар.

        Е има и гении,там няма спасение.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #64
          От: 500м. черен път

          Първоначално публикуван от градско чедо Преглед на мнение
          ...но на сърце най-ми допада Jeep Cherokee/Liberty (KJ) 2.8 CRD автомат. А тях тук много ги плюете и не смея да взема такъв. Помагайте, моля.
          Поздрави, Владо.
          И все пак, след толкова писания, аз бих посъветвал питащия да вземе това, което му е най на сърце. Начини за "повишаване на експлоатационните възможности" има в достатъчно количество. Освен това и Дедо ще е наблизо, та да помага ако случайно положението се запече

          П.П. От всичко изредено, Черокито е най-близо до това, което е необходимо за по-лесно издрапване и до, и от вилата. При това, на ход е добрата стара механика. Не "заключваме" електромагнити и подобни алтернативи ....
          П.П.П. Учуден съм, че никой не предложи Диско 2 с ТД5 .
          Последно редактирано от коко келеша; 14-10-19, 06:27.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #65
            От: 500м. черен път

            Изгниха тия за по 7,Диско и Терано стават,но преди 5 години ги нямаше,сега съвсем,но да,стават ако се намери по някакво чудо някакво чудо
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #66
              От: 500м. черен път

              Казват, че доста харчат тия малки Черокита. Май само раздатката 242 им е хубавото. Да бЕха я комбинирали с Мерцедесовия мотор и скорости в Гранда, цена нямаше да имат. Но и така Гранда ми се вижда по-читав.
              Обаче и той, и Диско 2, са до преди годината след която се изисква в условието.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #67
                От: 500м. черен път

                Е не е 2005-та ,а 2004-та.Не е 50см снега ,а около 20.Не са 500м ,а 2000.Баирчето не е едно ,а три в посока.Не е и за 7К ,а доста надолу.Ежедневна кола от 4г. ,над 120 000 безпроблемни км ,дизел ,автомат ,любимец на жената:






                Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                Коментар


                • #68
                  От: 500м. черен път

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Казват, че доста харчат тия малки Черокита. Май само раздатката 242 им е хубавото. Да бЕха я комбинирали с Мерцедесовия мотор и скорости в Гранда, цена нямаше да имат. Но и така Гранда ми се вижда по-читав.
                  Обаче и той, и Диско 2, са до преди годината след която се изисква в условието.
                  Прочете ли някъде за притеснения относно разхода? Аз не, но може и да не съм догледал.
                  Последно редактирано от коко келеша; 14-10-19, 09:57.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #69
                    От: 500м. черен път

                    Който иска нещо 4х4, пък било то и CUV, и очаква разход под 9-10, ще е много разочарован.

                    ... всъщност, май само Кросвагона докарва по-приличен разход.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #70
                      От: 500м. черен път

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Който иска нещо 4х4, пък било то и CUV, и очаква разход под 9-10, ще е много разочарован.

                      ... всъщност, май само Кросвагона докарва по-приличен разход.
                      Koйто иска икономия в този сегмент не си купува дизел.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #71
                        От: 500м. черен път

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Koйто иска икономия в този сегмент не си купува дизел.
                        Що - дизел реализира икономия, но не всеки Моят дизел от години не е ял нафта - карам го на масло. Единствено печката се мръщи на маслото
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #72
                          От: 500м. черен път

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Koйто иска икономия в този сегмент не си купува дизел.
                          И на газ да е, под 20-25 на градско няма джип който да го докара.
                          Говорим за поне 3.0, щото 2.4 - 2.5 бензин е мъка за всичко различно от градско, особено ако ще се ползва и по предназначение.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #73
                            От: 500м. черен път

                            50-60см мокър сняг, 500 метра черен път с наклон, би озорил и джипки които са досат подготвени, и пак не е сигурно че ще минат. Като буксуваш 3ч в снега, къв е смисъла? Чистиш на ръка, а в това село няма ли черноработници? За 50лв ще го направят магистрала.

                            Коментар


                            • #74
                              От: 500м. черен път

                              Момчета, благодаря ви за мненията! Не очаквах да са толкова много
                              Ще разкажа още малко. Имаме два пълнолетни хечбека, които от известно време се замислям да продам и да си вземем една по-голяма семейна кола. Идеята беше да е комби, но сега с тази вила вече се замислям за SUV-че и затова пуснах темата. Баирчето наистина не е толкова страшно. Крач на месеца ще ходя натам, може да направя снимки. Не е много стръмно. Притеснява ме единствено снега. Може и да се изхвърлих с тези 50см сняг, но и 20см да паднат в София става бедствено положение, а по селата - всъщност там може и да не правят голяма драма от това, но все пак. От коментарите ви ми стана ясно, че каквото и да взема при повечко сняг или ще го оставям долу "на главната" или ще се сприятелявам с месните трактористи. И понеже все повече ме блазни джипчето да ви разпитам още малко. Sportage/Tucson наистина ли имат само козметични разлики? Т.е двигатели, скорости, окачване, 4х4 са абсолютно еднакви? А много скъпия съединител само на дизел с ръчни скорости ли е? И за Jeep Cherokee (KJ) 2.8 CRD споделете още малко, моля. Тези падащи шарнири на всички модели ли са? Не са ли ги оправили от някакъв момент натам? Двигателя толкова ли е калпав/чуплив? Май само малките корейчета и Черокито останаха в класацията.
                              Благодаря!
                              Владо

                              Коментар


                              • #75
                                От: 500м. черен път

                                Свали годината и си вземи мл
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X