Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на всекидневка плюс лека проходимост из гората

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на всекидневка плюс лека проходимост из гората

    Здравейте! Не разбирам от коли и затова се обръщам към вас! Харесва ми да ходя на къмпинг с жената и приятели на по-безлюдни местенца но ми писна да си чупя ниските коли....все през неподходящи места минавам с 4 човека в колата и на първите горски подскоци и коловози почвам да се потя...в момента карам ц220 2.2D (ниска и тромава) и ако ви кажа от къде слязах до един плаж....държах се на дясната врата заради наклон ииии минах 2 километра за час и нещо...ама не затънах! Само малко замириса на съединител и така...доста изчетох тук за Kia sportage, vitara, rav4 II. Трябва ми някаква всекидневка да си ходя на работа и да си върша задачки на къси разстояния. Не искам най-дългите бази че да не се чудя как да я паркирам в натоварен трафик. Искам да е с 4 врати. Трябва ми някаква проходимост...няма да скачам и да влизам до шия в калта но като видя коловоз или нещо високо, искам да мина. Като цяло бях се спрял на Kia sportage след 2004 но тук прочетох че не са добър избор да влизам в гората с тях. Старите Витари не ми допадат единствено, че са стари и са 80-90 коня...знам...мноо притенции и ще кажете вземи нещо за в гората и нещо за в града ама едвам с една кола се справям с поддръжка на кратко: нещо от тоя век, лека проходимост, че да сляза от гората до плажа, да не чакам 20 секунди от 0-100км/ч, 4 врати, багажникааааа...абе винаги сме се събирали с лека кола (и подреждане с крак) при това не комби! Съществува ли такова чудо за мен и моите изгъзици ?
    ЕДИТ: забравих за парите..нещо от сорта на 4000-5000-6000лв че да остане лев за обслужване и евентуални първи грипни ситуации.
    Последно редактирано от Tinox; 02-07-19, 11:09.

  • #2
    От: Избор на всекидневка плюс лека проходимост из гората

    Фронтера ще се вмъкне в половината от посочения бюджет. Не купувай от автосалон.
    Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
    Стефан Арзатов

    Коментар


    • #3
      От: Избор на всекидневка плюс лека проходимост из гората

      Sportage преди 2003 ще свърши повече работа, нищо, че е по-дърта.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на всекидневка плюс лека проходимост из гората

        Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
        Фронтера ще се вмъкне в половината от посочения бюджет. Не купувай от автосалон.
        Прекалено дълга ми идва тая фронтера...въпреки че външния вид ми допада много
        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Sportage преди 2003 ще свърши повече работа, нищо, че е по-дърта.
        Не ми се кара пак тромава кола с висок разход на гориво. Това е според аутодата (щот не разбирам както казах).
        Малко се надявах да кажете, че спортиджа след 2004 ще свърши работа хвана ми очото и джоба с тоя разход и вървеж (пак според цифри в аутодата сравнени със сегашният ми автомобил).

        Коментар


        • #5
          От: Избор на всекидневка плюс лека проходимост из гората

          РАВ4

          Коментар


          • #6
            От: Избор на всекидневка плюс лека проходимост из гората

            Парите дали стигат за Гранд Витара след 2005 година може би?
            Иначе това е най проходимото от събратята си Сувчета.
            Бавни скорости и блокаж като на големите батковци.
            2.0 бензин умрял кон, 1.9 дизел на Рено не много удачен, 2.7 и 3.2 е там е истината


            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Избор на всекидневка плюс лека проходимост из гората

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Парите дали стигат за Гранд Витара след 2005 година може би?
              Иначе това е най проходимото от събратята си Сувчета.
              Бавни скорости и блокаж като на големите батковци.
              2.0 бензин умрял кон, 1.9 дизел на Рено не много удачен, 2.7 и 3.2 е там е истината
              И ти каза нещо.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на всекидневка плюс лека проходимост из гората

                CRV 1 или 2 и Гранд Витара.
                И трите ще ти свършат работа за твоите цели.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на всекидневка плюс лека проходимост из гората

                  За това което си описал, Спортиджа след 2004 г ще ти върши идеална работа. При адекватно задкормилно устройство стига доста далеч.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на всекидневка плюс лека проходимост из гората

                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    За това което си описал, Спортиджа след 2004 г ще ти върши идеална работа. При адекватно задкормилно устройство стига доста далеч.
                    И понеже са близнаци с Хюндай Тусон, та загледай И него.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на всекидневка плюс лека проходимост из гората

                      субару форестър за разкош

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на всекидневка плюс лека проходимост из гората

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        И понеже са близнаци с Хюндай Тусон, та загледай И него.
                        Този даже ми допада повече като интериор! Тая кора пред предните гуми няма ли да се пречка?

                        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                        За това което си описал, Спортиджа след 2004 г ще ти върши идеална работа. При адекватно задкормилно устройство стига доста далеч.
                        Чаках този отговор
                        Благодаря на всички за предложенията! Ще разглеждам тези два модела Tucson-Sportage.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X