Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

    Колеги интересува ме кой е най-удачния мотор на този джип сиреч най-здравия и безпроблемен, какви са цените за обслужването му и най-чести проблеми и цени за отстраняването им.В момента имам бмв е90 и ми се ще да се метна на нещо 4х4 и по-високо,но от по новите нищо не ми харесва в бюджет 10-15к лв.Благодаря

  • #2
    От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

    Темата ще стане от яките.....Но с две думи.
    С 10-15к може вземеш добър екземпляр и да го нагласиш. А за мотора.....първо си избери дали си от бензиновата секта или не. След това изборът е лесен.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
      Темата ще стане от яките......
      Тя вече е станала още със заглавието!
      Какво е Grand Cherokee 2 ?

      Коментар


      • #4
        От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

        Залагам на че автора пита за WK, предвид че кара Е90 и посочения бюджет вероятно това си представя
        O888 749-O86
        C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
        NC 750

        Коментар


        • #5
          От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

          Колеги говоря за 2ро поколение гранд - WJ. На гранда ме блазнят големите бензинови мотори,но не знам нищо за тях - как са откъм здравина и поддръжка.Имал съю дизелов сув и предпочитам дизела заради въртящия момент, поне на мен ми беше удобно с леко чукване на газта да се катери по чукарите,но предполагам,че гранда с голям мотор няма да има проблеми с мощността и затова се чудя бензин или дизел.

          Коментар


          • #6
            От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

            Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
            ...
            Какво е Grand Cherokee 2 ?
            По много сайтове за части WJ го пишат Grand Cherokee II.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

              Въпреки сайтовете не го пиши ,като Grand Cherokee 2/изглежда несериозно/.
              Иначе,моето мнение:
              -бензин 4,7,
              -дизел 2,7.
              Това като уточниш,към коя секта ще принадлежиш.

              Иначе яката темата...
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар


              • #8
                От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

                Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                Въпреки сайтовете не го пиши ,като Grand Cherokee 2/изглежда несериозно/.
                Иначе,моето мнение:
                -бензин 4,7,
                -дизел 2,7.
                Това като уточниш,към коя секта ще принадлежиш.

                Иначе яката темата...
                Ами и в ауто дата го пишат 2.Няма активност в темята та явно от другаде ще търся инфо.

                Коментар


                • #9
                  От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

                  Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
                  ... Няма активност в темята та явно от другаде ще търся инфо.
                  Ти какво очакваш да получиш от този тема?!? Някой да реши вместо тебе дали повече ти харесва бензин или дизел? Кое ще е по-безпроблемно е Божа работа, като имаш предвид, че най-новите от модела са на по 15 години. Ако нямаш късмет, може и основен ремонт на двигател или на скоростна кутия да правиш ...
                  С V8 мощност няма да ти липсва. Пък и с това високо комби кой знае какъв екстремен офроуд трудно ще правиш.
                  Ако бензиновия ще го караш на газ това са ти още 4 цифри за газов инжекцион и минус доста място в багажника.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

                    При повечето бензинови американци важи правилото Мечо Пух- колкото повече, толкова повече. V8...
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

                      Само V8, но след няколко години експлоатация на американски джип, 5 стинки по темата - ако не си подготвен с резервен автомобил, бързо и точно доставяне на читави части, волско търпение, опитен майстор и дебела чекова книжка, не ти трябва от мечка ремичка. Иначе да, кефа да чуеш избоботването на V8 при смачкване на газта е огромен (няма да употребявам нецензурни изрази). Кефа на градско да пълзиш само с пипане и отпускане на спирачката също.

                      П.П. За единствена кола в семейството не става. В най-добрия случай, трябва да имаш златна карта от СБА.

                      П.П.П. Гуми, каско, гражданска, данък а на места и преглед Х3 на обикновен автомобил.
                      Последно редактирано от коко келеша; 30-05-19, 08:54.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

                        Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
                        Ами и в ауто дата го пишат 2.Няма активност в темята та явно от другаде ще търся инфо.

                        В предвид темата,активността е повече от добра и си получил добри съвети.
                        Друг е въпроса дали искаш да вникнеш в тях и да си направиш правилните изводи.
                        Grand Cherokee WJ
                        Dodge Caliber
                        E 430 4-matic-T(S210)
                        GLK

                        Коментар


                        • #13
                          От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          П.П. За единствена кола в семейството не става. В най-добрия случай, трябва да имаш златна карта от СБА.

                          П.П.П. Гуми, каско, гражданска, данък а на места и преглед Х3 на обикновен автомобил.
                          По точка 1 - става напълно. Както всяка една друга кола, която се поддържа своевременно. А резервната кола винаги си е резервна кола.

                          Гуми, данъци и гтп-та законкретния модел са по цени като за лека кола. Нямат общо с това дали е американска, пълноприводна или сектантска.
                          WG 2.7 CRD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

                            Значи е много скъп,много трошлив и непроходим автомобил и няма смисъл от високите му разходи освен кефа от v8-ка .Правилно ли съм разбрал?Ако е така мисля да се ориентирам към витара около 2004-2005г. или някой терака.Те как са ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

                              Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
                              Значи е много скъп,много трошлив и непроходим автомобил и няма смисъл от високите му разходи освен кефа от v8-ка .Правилно ли съм разбрал?Ако е така мисля да се ориентирам към витара около 2004-2005г. или някой терака.Те как са ?


                              Ако искаш да караш такъв клас джип,за без пари,по-добре се ориентирай към нещо друго.
                              За трошлив и непроходим не виждам някой да е казал.
                              Точно обратното е.
                              Grand Cherokee WJ
                              Dodge Caliber
                              E 430 4-matic-T(S210)
                              GLK

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X