Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ с избирането на всъдеход.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ с избирането на всъдеход.

    Здравейте колеги,

    Пиша тук, защото след няколко месеца четене във форума и извън него, не мога да отговоря на въпроса какъв да е следващия ми джип.
    Може би е невъзможно и имам прекалено много изисквания, но съм длъжен да питам и Вас.

    Kарам фабрична Suzuki Grand Vitrara 1998г. FT/GT 2.5 v6 дълга база с ръчна скоростна кутия.
    Vitarata ми е всекидневния автомобил, но също я ползвам за офроуд и дълги асфалтови разходки (1000-1500км)
    По-точно обичам да тръгна на някое "пътеществие" и където видя и мога да се покатеря.
    Офроуда който практикувам е от типа:
    Бухово - вр.Мургаш
    Петрич - вр. Конгур
    Гела - с.Мугла - Чаирски езера - Триград
    с.Ягодина - Орлово око
    с. Гьоврен - Вълчи камък
    Асфалтовото ми каране е експедитивно и агресивно.

    Като цяло съм доволен от Витарата, но за съжаление изгнива с невероятни темпове, багажника е много малък, а комфорта не ми е достатъчен.

    Ресурса който мога да заделя 10 000лв, възможно ми е да отделя и 15, но е силно нежелателно.
    Джипа трябва да е надежден и да не гние.
    Искам да е динамичен и да ускорява добре.
    Необходим ми е по-голям багажник.
    Ако е много голям мотор, предпочитам да е бензин за да го газифицирам.

    Ще се кара както Витарата, тоест фабричен с максимално големи All terrain гуми.

    Jeep Grand Cherokee WG 4.7 v8 quadradrive ми допада най-много, но говорих с няколко майстора и те ми твърдят, че части няма, чакат се с месеци и се чупят страшно много.
    Също ми харесва Tuareg 1 3.0 v6 TDI , но ме притеснява, че е чуплив и поддръжката му е много скъпа.
    Grand Vitara JT 1.9 DDiS - притеснява ме, че пак ще гние.

    Ако изпускам някой готин джип, ми кажете.

    Очаквам с нетърпение експетното Ви мнение.
    И благодаря предварително!
    Последно редактирано от Стефан Митов; 16-05-19, 09:22.

  • #2
    От: Помощ с избирането на всъдеход.

    Първоначално публикуван от Стефан Митов Преглед на мнение
    Здравейте колеги,

    Пиша тук, защото след няколко месеца четене във форума и извън него, не мога да отговоря на въпроса какъв да е следващия ми джип.
    Може би е невъзможно и имам прекалено много изисквания, но съм длъжен да питам и Вас.

    Kарам фабрична Suzuki Grand Vitrara 1998г. FT/GT 2.5 v6 дълга база с ръчна скоростна кутия.
    Vitarata ми е всекидневния автомобил, но също я ползвам за офроуд и дълги асфалтови разходки (1000-1500км)
    По-точно обичам да тръгна на някое "пътеществие" и където видя и мога да се покатеря.
    Офроуда който практикувам е от типа:
    Бухово - вр.Мургаш
    Петрич - вр. Конгур
    Гела - с.Мугла - Чаирски езера - Триград
    с.Ягодина - Орлово око
    с. Гьоврен - Вълчи камък
    Асфалтовото ми каране е експедитивно и агресивно.

    Като цяло съм доволен от Витарата, но за съжаление изгнива с невероятни темпове, багажника е много малък, а комфорта не ми е достатъчен.

    Ресурса който мога да заделя 10 000лв, възможно ми е да отделя и 15, но е силно нежелателно.
    Джипа трябва да е надежден и да не гние.
    Искам да е динамичен и да ускорява добре.
    Необходим ми е по-голям багажник.
    Ако е много голям мотор, предпочитам да е бензин за да го газифицирам.

    Ще се кара както Витарата, тоест фабричен с максимално големи All terrain гуми.

    Jeep Grand Cherokee WG 4.7 v8 quadradrive ми допада най-много, но говорих с няколко майстора и те ми твърдят, че части няма, чакат се с месеци и се чупят страшно много.
    Също ми харесва Tuareg 1 3.0 v6 TDI , но ме притеснява, че е чуплив и поддръжката му е много скъпа.
    Grand Vitara JT 1.9 DDiS - притеснява ме, че пак ще гние.

    Ако изпускам някой готин джип, ми кажете.

    Очаквам с нетърпение експетното Ви мнение.
    И благодаря предварително!
    Следващата Гранд Витара не гние като твоята.
    За съжаление обаче откъм багажник е същата скръб.
    Иначе най се доближава до това което търсиш.
    Успех


    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Помощ с избирането на всъдеход.

      Следващата гранд витара не е на шаси и е доста нисичка. Няма лост за бързи бавни, ами е с копче. За колко време изгни твоята гранд витара. Да не е била швейцарка или германка.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ с избирането на всъдеход.

        Щита на резервуара, от напълно здрав до паднал на земята от самосебеси, изгнил до неузнаваемост, две години.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ с избирането на всъдеход.

          Следващата Гранд Витара има шаси, но е интегрирано в купето.
          Просвета и е малко по-голям от този на моята Витара.
          А това, че мостовете се управляват с бутон, не мисля, че е проблем.
          Нямам никакви съмнения за здравината на Suzuki.
          Имам два мотора и един джип Suzuki, били са безотказни винаги.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ с избирането на всъдеход.

            Първоначално публикуван от Стефан Митов Преглед на мнение
            ...
            Jeep Grand Cherokee WG 4.7 v8 quadradrive ми допада най-много, но говорих с няколко майстора и те ми твърдят, че части няма, чакат се с месеци и се чупят страшно много.
            Също ми харесва Tuareg 1 3.0 v6 TDI , но ме притеснява, че е чуплив и поддръжката му е много скъпа.
            Grand Vitara JT 1.9 DDiS - притеснява ме, че пак ще гние.
            ...
            Туарег за 10k - недей.
            Ако е на въздух е супер, ама амортисьорите са по около 900 лв броя (имаш 4 броя), а възглавниците са по около 600 лв (и пак са 4). Комплект за конверсия въздушно към нормално окачване - 2500 лв.
            За други цени ... има и други интересни цифри. Разход в града - 15 нафта. Иначе от изброените 3 тази е най-комфортна за дълъг път.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ с избирането на всъдеход.

              WJ 4.7 V8 ми е 7-та "джипка" - най-евтината (и за придобиване и за поддръжка и за Каране - на газ!!!), на пътя е Номер едно извън него е много прилична (Перфктна за описаните от теб маршрути!), до сега не съм имал проблем с частите - всичко което ми е потрябвало го Има (с изключение на безиновите инжектори, който не са ми зор и затова и не ги намирам )

              Коментар


              • #8
                От: Помощ с избирането на всъдеход.

                Абонат.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ с избирането на всъдеход.

                  Ами колеги свеждам избора до Grand Vitara и Touareg.
                  Някой може ли да ми каже по-фрапиращите цифри за части и ремонт?
                  Искам да сметна колко по-скъпо ще е поддръжката на Touareg-а.
                  За Vitara-та гледам, че и дават разход 11-12 градско, а Touareg-а на един познат харчи 12-13 градско
                  За мен 1-2 литра градско си заслужават за доста по-динамичен автомобил.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ с избирането на всъдеход.

                    Предвид че офройд маршрутите ти се минават с Москвич е все тая откъм проходимост. Взимай каквото ти е на душа
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ с избирането на всъдеход.

                      Първоначално публикуван от Стефан Митов Преглед на мнение
                      Ами колеги свеждам избора до Grand Vitara и Touareg.
                      Някой може ли да ми каже по-фрапиращите цифри за части и ремонт?
                      Искам да сметна колко по-скъпо ще е поддръжката на Touareg-а.
                      За Vitara-та гледам, че и дават разход 11-12 градско, а Touareg-а на един познат харчи 12-13 градско
                      За мен 1-2 литра градско си заслужават за доста по-динамичен автомобил.
                      Ако визираш Гранд Витара след 2007-ма година, разходите за ремонт са смешни в сравнение с Туарега.
                      Гранд Витара:
                      Съединител комплект ( феродов, притискателен и лагер + труд, не е с демпферен маховик) 900 лева оригинален в Миркат и там сменен.
                      Тампони стабилизираща щанга предна ( слабо място са) 7 лева бройката
                      Амортисьори - около 200 лева бройка оригинални
                      Обслужване ( масло двигател, филтри, дифове, раздатка) с оригинални консумативи около 400 лева. Като маслата в дифовете се сменят на 30-40к километра. Иначе само двигател. ( около 250 лева)

                      За Туарег не мога да ти дам цифри защото не съм имал, но съм Имал Ку7. Само обслужването е над 1000 лева ( масла филтри), това в официален сервиз.
                      Ако се счупи нещо по колата, както колегите са ти писали окачване, горивна система итн става не рентабилно да притежаваш Туарега. Разхода на гориво при този тип кола ти е последната грижа.
                      В предвид че искаш да караш и извън пътя, Туарега и всеки подобен тип кола бързо ще започне да дефектира а от там и по-сериозни инвестиции спрямо Сузукито.
                      Гранд Витарата с АТ гуми е доста проходима ( в рамките на разумното) Здрава е не се чупи много и поддръжката е като на лека кола.
                      Не е пъргава, особено с 2.0 двигателя но е добре в предвид дизайна и формата и.

                      Коментар


                      • #12
                        Помощ с избирането на всъдеход.

                        Първоначално публикуван от Стефан Митов Преглед на мнение
                        Ами колеги свеждам избора до Grand Vitara и Touareg.
                        Някой може ли да ми каже по-фрапиращите цифри за части и ремонт?
                        Искам да сметна колко по-скъпо ще е поддръжката на Touareg-а.
                        За Vitara-та гледам, че и дават разход 11-12 градско, а Touareg-а на един познат харчи 12-13 градско
                        За мен 1-2 литра градско си заслужават за доста по-динамичен автомобил.
                        Едното е магарешка каручка другото последен модел карета
                        Никаква ама никаква база за сравнение.
                        В Китарата ще се чувстваш доста........ беден

                        И не ме разбирай погрешно, аз бих взел Китарата за себе си.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ с избирането на всъдеход.

                          Първоначално публикуван от Стефан Митов Преглед на мнение
                          Ами колеги свеждам избора до Grand Vitara и Touareg.
                          Някой може ли да ми каже по-фрапиращите цифри за части и ремонт?
                          Искам да сметна колко по-скъпо ще е поддръжката на Touareg-а.
                          Ремъци, обтегачи, ролки, водна помпа, термостат, масло двигател, филтри (маслен, горивен и купе) към 1100 - 1200 лв и това с алтернативни части. Имаш 8 литра масло за мотора.
                          Масла дифове и раздатка - около 400 лв.
                          Обслужване автомат - 400 - 500 лв
                          Други интересни:
                          Дюза 1бр - към 800 кинта - а са 6 на брой.
                          Вериги, обтегачи, болтове, гарнитури капаци вериги, заден семеринг колянов вал, о-пръстени климатична система - ОЕМ комплекта е към 1900 лв. Това е без труда.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ с избирането на всъдеход.

                            Първоначално публикуван от Стефан Митов Преглед на мнение
                            Ами колеги свеждам избора до Grand Vitara и Touareg.
                            Някой може ли да ми каже по-фрапиращите цифри за части и ремонт?
                            Искам да сметна колко по-скъпо ще е поддръжката на Touareg-а.
                            За Vitara-та гледам, че и дават разход 11-12 градско, а Touareg-а на един познат харчи 12-13 градско
                            За мен 1-2 литра градско си заслужават за доста по-динамичен автомобил.
                            Аз бих извадил Туарега от сметката, не Гранд Черокито. Особено в този бюджет, който предполага определена възраст и незнайна история. Това предполага много бързо навлизане в нежеланите нива на бюжета.

                            Вземи предвид мнението на alex_markov, не е някой аджамия.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ с избирането на всъдеход.

                              Без да съм ги имал,само малко съм ги карал ти казвам,че Витарата не е класа на Черока,така или иначе си даваш парите поне ги дай за нещо по-истинско,Витарата си я играл вече
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X