Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за покупка на GC WJ 2.7CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за покупка на GC WJ 2.7CRD

    Здравейте, дойде време да заменя или допълня основният ми автомобил с нещо 4x4.Започвам от далече за да предам повече информация, предполагаща по-вярна дискусия на темата.
    От 9 години ползвам Крайслер Вояджер 2000г. с 2.5WM мотор с колела. Колата е изключително благодарна, противно на общоприетото мнение, и много удобна за екскурзии. Но проблемът е че пешеходната разходка започва със свършването на асфалта. Семейството ми много обича природата и искаме да "влезем по-навътре. След анализ на това какви" джипове" съм карал, за моето ползване се спрях на Гранд Чероки WJ 2.7 CRD с бюджет за закупуване 6-8 500лв.
    А ползването е следното-около 20 000км. годишно, от които 10 000 са Съботно-Неделни разходки и няколко по-дълги като време и километри(1500-2000км.) почивки.
    Гранд-а ме грабна със всичко без наличието на нормален диф. между мостовете, но смятам че няма да ми е проблем предвид степента на трасетата за които смятам да го ползвам.А именно повече там където има нормален черен път и леко безпътие.
    Въпросът ми е към тези колеги които ползват такъв Гранд за подобни цели, дали са доволни, и към всички други, за тяхното виждане. Може да изкочи друга идея. От София съм ако има значение.
    Благодаря за отделеното врема и бъдете здрави.

  • #2
    От: Съвети за покупка на GC WJ 2.7CRD

    Нямам забележки от към поддръжка и проходимост най-вече за последните 6 год. от както го имам.

    Но внимавай какво ще вземеш. Вече са бая старички. Моят чак сега прави първа цяла година без да се налага абсолютно никаква интервенция освен масло и въртене на гуми. Но до сега обади ли се нещо много не съм го чакал.
    Последно редактирано от imarh; 10-02-19, 21:05.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Съвети за покупка на GC WJ 2.7CRD

      За внимаването, ако купувам от България ще се съветвам със светилата на темата. Ако купувам от Германия, там е повече котка в торба. Все още разглеждам обяви, надявам се другата седмица да ми остане повече време за огледи на живо.

      Коментар


      • #4
        От: Съвети за покупка на GC WJ 2.7CRD

        След дълго разглеждане на обяви, се спрях на четири Гранд Чероки-та отговарящи на изискванията ми.Собствениците твърдяха че са в отлично състояние с много дребни забележки. Тръгнах да ги разгледам.След 1 200км. и два загубени дни се разочаровах. Най-тежкият случай беше с едно на цена 8 500лв. само с една "люпка" на предният капак според продавача. Истината обаче беше:
        -тече нафта от дюзите, които бяха държани с клещи гарги, остават особени белези
        -при спиране тресе
        -казанчето за хидравликата оляно с масло, може токущо да беше доливал и разлял, но......
        -температурата на мотора не отчита нищо за 30км. проба
        -задното стъкло се държеше на едната панта, добре че не падна на пътя при опит за отваряне
        -избила ръжда на задните вежди, леко, но все пак беше "перфектен"
        -зимни гуми с 3мм. грайфер
        -обслужен с "някакви" течности, не знаеше какви
        -спрях да питам, сдържано пожелах нещо и си тръгнах

        Коментар


        • #5
          От: Съвети за покупка на GC WJ 2.7CRD

          Колега за 6-7к лв хубав WJ няма да намериш, пък и в БГ още по-трудно.При бензиновите 1-2 обяви читави, но пак е зле положението.Читавите в епропата са 4-5к+ евро за дизела за бензина 5К+.Ако искаш се ориентирай към по-нисък клас джип или се обади да ти намерим подобаващ джип.

          Коментар


          • #6
            От: Съвети за покупка на GC WJ 2.7CRD

            Гранда е средно голям джип с не много голям багажник! Целите мостове са + в гората и минус на пътя! За леки разходки по черен път има доста по добри решения. Разхода и данъка от тая година са такива, че според мен не са пренебрежими.

            Аз бих ти препоръчал да прегледаш:
            -Теракан с ТОД раздатка
            -Рекстън 2 пак с ТОД
            -Фрилендър 1 или 2
            -Гранд ама следващия WK

            Разбира се всико изброено да е след 2006 реална година!

            Перфектни коли няма, аз търся такива с ”възможност” да станат прилични! Много от авто скрапа при нас е не възтановим. Възтановимите дефекти за мен са минус на цената и след ремонта пари който са дадени, но вече се знае че има нещо здраво!

            Успех!

            Коментар


            • #7
              От: Съвети за покупка на GC WJ 2.7CRD

              Багажника определено не е от най-големите, но не е и от най-малките, особено сравнено с флирендър.Колега ти препоръчваш WK, а други ще кажат по добре ТЛК 100 след 2006, дали ще стигне бюджета от макс 10к лв.
              WJ в момента за пазарната си цена предлага доста удобства, било то onroad или offroad.Кой джип колко е чуплив зависи най-вече от задкУрмилното устройство и правилната поддръжка направена от предишния собственик.

              Коментар


              • #8
                От: Съвети за покупка на GC WJ 2.7CRD

                Фрилендъра е малък джип, но и разхода му е малък. Отделно защо трябва да се лъжем, че оффроуд възможностите са НАЙ-важното??? Ясно е, че всичките джипки сток за каране без да има поне черен път не са подходящи. Поне да си избере колегата нещо на асфалта да е без никакви проблеми.

                Всичко е според мен, и съм имал Гранд. От три дни имам Теракан. Бях в подобна дилема за това се включих.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвети за покупка на GC WJ 2.7CRD

                  2.7CDI се води май WG, не WJ. Ама т'ва са някакви незначителни подробности. Правят го в Европа, уж в някакви заводи на Мерцедес и сглобката била по-качествена от на тези дето са правени в Америка.

                  Теракан-а е добър избор, но ако намериш читав екземпляр. Преди да взема WG-я обиколих всичките Terracan-и с TOD раздатката по сайтовете и се нагледах на пълни гробници.

                  Grand Cheroke-то дето го взех беше в доста добро състояние. И там обикалях и се нагледах на гробници. И изведнъж се появи един в Горубляне на "безумната" цена от 11 000 лева с регистрация и се оказа читав . Предполагам, че има читави и за по-малко пари, но ще иска търсене.

                  Иначе WJ-я за мен е леко сбъркана кола. Най-неудобното МПС което съм карал. Като поддръжка е приемливо, но някой части идват чак от щатско за да са читави. В заводският си вид е прилично проходим.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвети за покупка на GC WJ 2.7CRD

                    Благодаря на всички до тук.
                    Отговарям на някой от постовете.
                    Цената на придобиване описана по-горе от 8 500лв. мога да я направя 10 000лв.,но няма нищо което да се предлага на тези пари, и да отговаря на някой мои изисквания, а именно:
                    -да не е черен
                    -шибидах
                    -2004г.
                    -по възможност да не е с бял салон
                    -и др.
                    В Германия съм прослушал всички до 5 000 евро които ми харесват. Когато им се обади перфектно говорещ немски(не аз), започват да разкриват проблеми които ги няма в обявата.
                    WK не искам, или поне за сега. Не е моят, грозноват ми е отпред и вътре.
                    Продължавам да търся, ако някой има нещо на темата 0898 69 65 03 Павлин Павлов
                    -

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвети за покупка на GC WJ 2.7CRD

                      Благодаря на всички които се обадиха да си поговорим. Продължавам търсенето.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвети за покупка на GC WJ 2.7CRD

                        Черокито бих го отписал на тоя етап. Първо-защото повечето са от Германия. Там зимната подръжка на пътища е....национална култура и резултатите върху 15-годишна кола са видими. Второ-защото поддръжката на точно този мотор в това купе има специфики, които правят машината негодна за поддръжка в неспециализирани сервизи и всякакви опити да се кеца дявола докато хвърчи, приключват зле финансово.
                        Алтернативно място за произход ти е Холандия, но там цените са по-високи.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвети за покупка на GC WJ 2.7CRD

                          Привет колега.До преди две седмици бях в дилемата какъв джип да взема.Накрая един познат ми направи много добра цена за Нисан Патфайндер.След това аз вложих още 1.5к за нещата които той ми каза че са за оправяне,и накрая джипа ми стъпи 10к,но обслужен и готов за път.Идеята ми е ако намериш нещо на което знаеш историята и нещата които трябва да се направят взимай го.Инак онези Чисто нови,с единствен собственик 44ти набора...направо да те заболи глава.
                          Успех!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвети за покупка на GC WJ 2.7CRD

                            За да може да ти ръсиме акъл(кой от опит, кой от друго) добре е да уточниш:
                            -колко голям-малък не ти е проблем
                            -колко са парите
                            -какви са очакванията
                            -колко ти се иска да харчи(тук бих добавил просто под 10 или над 10)

                            Иначе успех от мен! Вече си се разминал един път, щом не купи WG, който не е да не става ама има толкова особености и подробности.....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвети за покупка на GC WJ 2.7CRD

                              За момента търся единствено WJ. Цена на придибиване около 10 000лв, ако ме грабне много, може и повече.Очаквам цената да съответства на състоянието, или поне на описанието от продавача. 17 години изкарвах доходите с ремонт на автомобили, и сега като слушам търговците все едно съм в "Алиса в страната на чудесата".
                              Сегашната ми кола харчи между 7 и 10л/100км. дизел,което не се отразява на джоба, тоест разхода може и да е "колкото-толкова".
                              Тук въпросът не е какви са разходите за притежаване след покупка, а да намеря кола в подходящо състояние.
                              За" изкецването" на дявола, не съм привърженик. Поддържам колите си с качествени части и навреме,никога не правя цигании, за щото на примерно 1500 км. от България са скъпи. Обичам колата да е в състояние в което като тръгна на почивка да мисля и да ми се случват само хубави неща.
                              Продължаваме напред.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X