Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бюджетен джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Бюджетен джип

    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
    Освен да му ожениш твоя бърз,комфортен и същевременно изключително проходим и надежден Jeep за 5 бона,а другите 1000 от бюджета да ги пази за черни дни респективно пътна помощ.Не знам каква е тази мания човека да го хвърляте на джипка за 5 цифрена сума за места където се стига с малко акъл и голф двойка.

    Аз съм за кията,ако ще се ходи по често за риба и за субаруто,ако ще се кара повече по асфалт особено зимата.
    Ъъъ, не че съм собственик на джип, но всяка кола, камион, автобус, с дори един транзистор вътре, е потенциален клиент на пътна помощ. Навъртял съм доста километри и съм закъсвал само със "съвременна" кола с компютър и разпадащи се релета. Е, брат ми, при пробег от почти 400 000 изрони ангренаж на Волга (бивше такси).
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #62
      От: Бюджетен джип

      Ами точно за това искам да се пишат малко по-обективно нещата.А един конкретен собственик на Jeep неуморно обяснява как неговия едновременно е луноход,върви по магистралата с 230,комфортен е до безобразие и на всичкото отгоре надежден и не толкова скъп за експлоатация.Всичко останало по презумция е кенеф,германските са скъпи,японските са трактори,руските са трошливи и неудобни и т.н.Иначе дълбоко уважавам марката,понеже от нея са тръгнали доста известни с проходимостта си машини,но не е лошо да се приеме,че има варианти да се отиде за риба и да се върнем и без да разполагаме с HEMI V8.

      Коментар


      • #63
        От: Бюджетен джип

        Аз имам опит с териос и ще пиша за него.
        Плюсове - евтини части, лесен за ремонт, доволно проходим(много по добре от цр-в,хр-в и т.н. с вискота), малък разход, малък данък, маневрен
        Минуси - склонен към ръжда(трудно се намира запазен екземпляр), склонен към разход на масло(отново трудно се намира не харчещ), слаб за магистрално каране, тесен, липса на бавни(за мен това му е единствения минус спрямо кия-та и останалите "истински" жипки)

        Коментар


        • #64
          От: Бюджетен джип

          Всяка каракуда след 2000 година и до 5000 лева няма да подобри семейния бюджет изобще!
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • #65
            От: Бюджетен джип

            Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
            Всяка каракуда след 2000 година и до 5000 лева няма да подобри семейния бюджет изобще!
            Всеки се протяга според чергата.То и не знам,джип дето е подобрил семейният бюджет?
            Една що годе запазена Киа за 2500-3000лв.+ремонт и гуми2000лв.и става.
            Няма да кара траял,ще ходи за риба.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #66
              От: Бюджетен джип

              Първоначално публикуван от dinko112 Преглед на мнение
              Съжелявам ако вече има подобна тема. Търся си джип(4врати), който да е подходящ за риболов, черен път с една дума лек офроуд съчетано с градско. По възможност след 2000 година и до 5-6хиляди лв. Също да не е кой знае колко мощна около или под 100 к.с. Предлагайте! (За сега съм харесал КИА спортидж, дайхатсу териус, Хонда cr-v, hr-v, субару форестър)
              Мани ги тия старчоци! Повечето са изкуфели. Заради тях, като купувах градска малолитражка на жената първите неща които гледах са: колко трябва да резна от калниците за да влязат 31-ци гуми, къде да поръчам силова броня и лебедка и какви блокажи да сложа на придното (те повечето са само с предно)
              Майтапа на страна! Гледай всичките марки, които си харесал и вземи тази която ти се стори най-запазена и добра в техническо отношение. За целите, които имаш всичките стават- въпроса е да намериш най- малко изтормозения и уморен "кон" (доста трудна задача по принцип)
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • #67
                От: Бюджетен джип

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Всеки се протяга според чергата.То и не знам,джип дето е подобрил семейният бюджет?
                Една що годе запазена Киа за 2500-3000лв.+ремонт и гуми2000лв.и става.
                Няма да кара траял,ще ходи за риба.
                Как сметна цената за ремонта ? Какво ще оправи с тия 1200 лева - изгнилото купе и шаси , ГНП- то , спуканата глава , умрялото виско , течащия радиатор , изтървалите предни амортисьори , скапания съединител ... кое ?
                П.п. Знаеш какво имам предвид , не ми ги разтягай тия с траяла !
                Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                Последно редактирано от New hope; 06-12-18, 06:39.
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #68
                  От: Бюджетен джип

                  Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                  Как сметна цената за ремонта ? Какво ще оправи с тия 1200 лева - изгнилото купе и шаси , ГНП- то , спуканата глава , умрялото виско , течащия радиатор , изтървалите предни амортисьори , скапания съединител ... кое ? ..
                  Ийййваси! Сега ако кажеш и защо трябва да си купи точно колата, която е натоварена с всичките тези проблеми накуп, ще те черпя една тулумбичка за Никулден.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #69
                    От: Бюджетен джип

                    Защото тия то този ценови диапазон са такива. Със сигурност тампоните на шасито са за смяна , предното окачване също , гуми по презумпция няма , масла и ангренаж също - та 1200 са силно оптимистични.
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • #70
                      От: Бюджетен джип

                      "New hope",
                      И кой е луд да си купи 4х4 с изгнило купе/шаси,надуващо охлаждане,че и други дертове,та и 3 бона да даде!?
                      Такава кола струва цяла 800-900лв. или я продават на части.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Бюджетен джип

                        Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                        Защото тия то този ценови диапазон са такива. Със сигурност тампоните на шасито са за смяна , предното окачване също , гуми по презумпция няма , масла и ангренаж също - та 1200 са силно оптимистични.
                        Тъкмо да почна писането и Янко ме е преварил, но все пак да кажа - когато не си съвсем в час за нещо, вземаш помощник, който поназнайва достатъчно. Два-три чифта очи виждат повече и неколко глави заедно все ще успеят да прегледат една Киа.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #72
                          От: Бюджетен джип

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Ийййваси! Сега ако кажеш и защо трябва да си купи точно колата, която е натоварена с всичките тези проблеми накуп, ще те черпя една тулумбичка за Никулден.
                          Кво мога да кажа на такъв форумен разбирач , посипвам си главата с пепел и млъквам .

                          Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                          Коментар


                          • #73
                            От: Бюджетен джип

                            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                            "New hope",
                            И кой е луд да си купи 4х4 с изгнило купе/шаси,надуващо охлаждане,че и други дертове,та и 3 бона да даде!?
                            Такава кола струва цяла 800-900лв. или я продават на части.
                            Сподели ти колйо даде за твоята и колко е крайния масрав с ремонтите ?

                            Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #74
                              От: Бюджетен джип

                              5 бона я купих.
                              10 000км.минах,духна гарнитура и взе да надува.
                              Свалих главата,проверка,смяна клапани,челосване,монтаж,15 000км., отново духна гарнитура!
                              И следваше да се замисля защо филма се повтаря!?
                              Оттам косъм-линия,мерене на блока и резултат ужас.....-жестоко грял някога мотор и много крив блок!
                              Оттам изравняване на блока.
                              За съжаление се наложи отнемане на 0.3мм., главата също вече беше челосвана няколко пъти.
                              При сглобяването вече мотора си искаше по-дебела гарнитура.
                              Аз обаче не намерих и сглобих с оригинална.
                              Резултат:компресия 17атм.и звънтене-/детониране/ на мотора над 3000об/мин.
                              Така мотора изкара 8200км.и скъса клапан.
                              При това се пръсна съответно и буталото на цилиндъра на който се скъса клапана и мотора задра.
                              Последва купуване на мотор-(600лв.).
                              Осъмни ме ниската цена и разглобих "новия" мотор до последното болтче.
                              Измерих вала,цилиндрите....-всичко беше в норми.
                              Последва превантивно "пускане" на нови сегменти,биелни лагери,ново виско и радиатор и разработка 5 000км.
                              За всичко по-горе са дадени над 1500лв.
                              В голяма степен разходите си ги увеличих аз,поради факта,че сгъстих мотора до такава степен-(разбира се по принуда,заради кривия блок).
                              Грешката ми бе,че трябваше да търся/поръчам по-дебела гарнитура,компенсираща шлайфа.
                              Тогава не ги премислих докрай тия неща и даже обвиних човека на който бях дал главата за проверка и ремонт.
                              Това са ми големите разходи за вече почти 90 000км. с нея.
                              Иначе мога да кажа,че КИАта е машина с яка рама,як преден диф и няма нищо общо с една примерно да речем Нива, Витара, Фероза,където 15 мин.след започване на разходка вече си без предно предаване.....-
                              С лифт 5см. и УАЗовите 31ци за кал си върви и съвсем прилично.
                              Последно редактирано от Янко Желязков; 06-12-18, 09:12.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Бюджетен джип

                                Сложи обаче и парите за труда и цените без отстъпка. Не всички си правят всичко сами.
                                Фиат Купе
                                Опел Фронтера В
                                Мицубиши Паджеро Пинин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X