Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво МПС за зима до 9000 лева

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво МПС за зима до 9000 лева

    Само тук тема не бях пускал...!
    Изходни условия-
    Да е до 9000 лева /само колата, обслужването ще е отделно/
    Да става за зима по баирите на Бояна/то и за това се търси де, за останалото време си има Мерцедес със задно/
    Така като слушам, да е бензин до 2000 кубика и максимално 150 коня.
    Ще го кара 180 см и 100 кила българин. Без деца, кучета и подобни.
    Човека е достатъчно грамотен да се оправи с парт тайм 4х4, няма да му пречат още един- два лоста в повече между седалките.

    Току що ми забиха въпрос по телефона “Рав 4 или Хонда ЦРВ”. За мене отговора е Ланд Круизер, ама знам, че не съм прав.
    Е? Какво да е
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

  • #2
    От: Какво МПС за зима до 9000 лева

    Аз бих заложил на Субару Аутбак/Форестър.
    Вписва се в бюджета, а и няма да са проблем заснежените баири на Бояна...
    Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
    Mercedes w212 E350 4matic
    Ducati Monster 600
    O888795575

    Коментар


    • #3
      От: Какво МПС за зима до 9000 лева

      По възможност да носи и на газова,че ми хареса тоя номер с двойно по-малко от цената на бензина.

      Спокойно може да е двувратка,но пък ако може и леко нежно да вози,че возещите се нещо няма да им хареса возията на Самурай примерно
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Какво МПС за зима до 9000 лева

        Кореец по избор - Санта Фе, Спортич, Соренто. А най-много срещу най-малко пари предлагат Санг Йонг - Рекстън, но по-трудно се намира бензинов вариант поне по нашите автокъщи.

        П.П. Ако все пак става въпрос за ползване на инвалидни привилегии, посочените от мен не се включват в групата.

        П.П.П. До скоро имах поглед върху поведението на Санта Фе 1 и Волво ХС 90 точно през зимата из Бояна и се оказа, че СФ-то се справя по-добре.
        Последно редактирано от коко келеша; 03-11-18, 07:40.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Какво МПС за зима до 9000 лева

          Като е фен на Мерцедес една Г класа или МЛ .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Какво МПС за зима до 9000 лева

            Соренто ще му е най-комфортно,здраво е,пък и частите са му по 2.60... Ако търси данъчни облекчения - N1..?
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #7
              От: Какво МПС за зима до 9000 лева

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Като е фен на Мерцедес една Г класа или МЛ .
              Дай ми две Г-класи за по 9к лева, на които не са останали читави само емблемите. Веднага ги вземам и даже няма да придирям за цвят
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Какво МПС за зима до 9000 лева

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Само тук тема не бях пускал...!
                Изходни условия-
                Да е до 9000 лева /само колата, обслужването ще е отделно/
                Да става за зима по баирите на Бояна/то и за това се търси де, за останалото време си има Мерцедес със задно/
                Така като слушам, да е бензин до 2000 кубика и максимално 150 коня.
                Ще го кара 180 см и 100 кила българин. Без деца, кучета и подобни.
                Човека е достатъчно грамотен да се оправи с парт тайм 4х4, няма да му пречат още един- два лоста в повече между седалките.

                Току що ми забиха въпрос по телефона “Рав 4 или Хонда ЦРВ”. За мене отговора е Ланд Круизер, ама знам, че не съм прав.
                Е? Какво да е
                За тези пари препоръчвам горещо Фронтера А спорт, с един от най-здравия двигател в историята - прочутия C20NE 2.0 115 коня, газова уредба се слага без проблем от евтините и с безпроблемни монтажи на въпросния двигател, от въпросния бюджет ще ти стигнат за ново газово, обслужване и за чисто нови гуми 31-ци, въпросната Фронтера фабрично слагаш без да пипаш нищо, гуми 31-ци, идеално се вписва и за инвалидните привилегии, безплатна винетка, без данък, парт тайм е, има си малък и голям лост, бавни също, с lsd отзад, купето е широко с висок таван за високи хора, при спадане на задната седалка се получава огромен багажник, за мен това е идеалния избор откъм бюджет, проходимост и за инвалидните привилегии.

                Ей я бившата ми:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Фронти.jpg
Прегледи:4
Размер:103.9 КБ
ID:5801711

                п.с. Забравих да допълня, на въпросните Фронтери А, купетата са поцинковани фабрично, изключително рядко ще видиш изгнила Фронтера, ако видиш такава, това значи че е блъскана или карана в морска вода на брега.
                Последно редактирано от Еделвайс; 03-11-18, 08:38. Причина: п.с.

                Коментар


                • #9
                  От: Какво МПС за зима до 9000 лева

                  Subaru Forester/Outback с добри гуми ще е достатъчно за Бояна, влиза в бюджета, газира се, има и газирани фабрично.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво МПС за зима до 9000 лева

                    Нещо и на мен ми се върти Форесрър или Соренто....
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво МПС за зима до 9000 лева

                      Според мен търсете нещо фултайм, тъй като не говорим за офроуд, а по-скоро за придвижване в лоши зимни условия.

                      То в Бояна в последно време май е добре позаселено, като капак докато дойдат снегорините, доста коли си седят покрай пътя и като цяло за по-големи снежни приключения, като няма от къде да минеш - кел файда че имаш 4х4

                      Като марки/модели има много, въпроса е по-скоро да се намери запазено, иначе и хонда, тойота (рав примерно), мицубиши аутлендър, форд маверик, мазда трибют и ... и
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво МПС за зима до 9000 лева

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        Току що ми забиха въпрос по телефона “Рав 4 или Хонда ЦРВ”. За мене отговора е Ланд Круизер, ама знам, че не съм прав.
                        Е? Какво да е
                        Рав 4 от 2000г до 2005г.
                        4х4 е с три диференциала, централния е с виско в паралел, което го прави самоблокиращ в някаква степен. Задния може да е Торсен, било е опция.
                        Мотора става на газ, макар и да казват, че кара до около 100К км(след слагането на газта) и после се ремонтира глава.
                        По въпроса виж темата на Вени - https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=203922
                        Той самият си взе точно такава Тойота, заради същите изисквания. Ако се включи, сам може да даде информация.(Абе стар Мерцедесаджия като него и достатъчно в час с техниката, няма да си вземе лошо)
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          Какво МПС за зима до 9000 лева

                          Гранд Витара след 2005.
                          Кеф ти дву и четириврати.
                          Четиривратите са с бавни.
                          Фултайм и некапризен мотор за газ.
                          Не е екзотика кат Субаруто.
                          Блокаж на централния и тракшън.
                          Има дори и В6 мотори от Швейцарско.
                          Най жип от разните Равки Мравки и Црв-та.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво МПС за зима до 9000 лева

                            Братовчеди имам в тоя район, към Киноцентъра. В десетина см сняг съм се качвал безгрижно с лека кола. Никаква драма. Не е чак толкова страшно. Вали сняг, но не си представяйте Шипка или Петрохан.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво МПС за зима до 9000 лева

                              Именно, познавам доста хора, които живеят там и карат леки коли на предно, в 99% от случаите е достатъчно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X