Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво МПС за зима до 9000 лева

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво МПС за зима до 9000 лева

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Блокаж със сигурност няма.
    Торсена не можеш да го хванеш лесно, но и не е чак толкова важен.

    Няма да слезе от крика, ако няма тракшън контрол. Торсена бачка когато все пак има някакъв момент и на двете колела. При колело във въздуха си е почти като обикновен диференциал.
    Мда, механично самоблокиращите се, като торсен, са интересна порода. Трябва им скорост. Със сто са бръснач, действат като най добрите електроники. Обаче да тръгваш от място с тях е тегаво. Като архаичен автоматик са, даваш им газ първо на тях, през това време боксуваш, и чак после тръгва да блокира. И ако ни си им свикнал и пускаш газта, хептен ще се окопаеш.

    Коментар


    • #47
      От: Какво МПС за зима до 9000 лева

      Тракшън не знам дали има, но има ЕСП. Ще почакам снега да видя как ще е. Ама с толкова чакане май няма да има хубава зима.

      Коментар


      • #48
        От: Какво МПС за зима до 9000 лева

        Първоначално публикуван от ivied
        А такова?
        56.135 km
        07/2010 1 собственик
        бензин, 1.500 cm3, 77 kW 105 PS
        Читаво към 6.000 Е
        Това е симпатично. С какво задвижване е и как е с резервните части в България?
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #49
          От: Какво МПС за зима до 9000 лева

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Това е симпатично. С какво задвижване е и как е с резервните части в България?
          Фултайм с диференциал, но май няма никакъв блокаж освен евентуално тракшън(ама и това не знам).
          Доста е малко и сравнително слабо. Има и по-стари модели от него, мисля и с 1,3 мотор също.
          Но щом няма са се плаща данък, Рав 4 със 150 коня бензин, е много по-читаво. Става и за дълъг път и за магистрала, а разхода сходен.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #50
            От: Какво МПС за зима до 9000 лева

            ВЪрти/сУчи пак Тойота
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #51
              От: Какво МПС за зима до 9000 лева

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Фултайм с диференциал, но май няма никакъв блокаж освен евентуално тракшън(ама и това не знам).
              Доста е малко и сравнително слабо. Има и по-стари модели от него, мисля и с 1,3 мотор също.
              Но щом няма са се плаща данък, Рав 4 със 150 коня бензин, е много по-читаво. Става и за дълъг път и за магистрала, а разхода сходен.
              Това на снимките мисля е 2wd. А всички които са AWD имат блокаж на централния диференциал и LSD на задния мост. А ако имат тракшън, е без LSD. Аз карам такъв вариант, 1.5 двигател. Слабичко е, с къси скорости които искат честа смяна. Може би автоматика би ми допаднал повече. След 110 км/ч разхода скача значително.

              Коментар


              • #52
                От: Какво МПС за зима до 9000 лева

                От около година след подобно дълго търсене на Жип и четене на хиляди форуми се спрях на Мазда Трибют 2.0.Търсех нещо хубаво и евтино,което го има само в Кауфланд,но се оказа,че поради непознатото име върви с около две бинки по-евтино от ЦРВ-то на Онда и горе-долу пак с толкова,че и отгоре от неБезизвестната Рав4.Преди да я спазаря се уговорих с човека след като му оставих капаро,че искам да ми я остави за ден да я огледам добре на подемник при добър приятел,който има квартален сервиз,обаче обурудван с всичко необходимо.На първо място ми направи впечатление в този Трибют в сравнение с трите ЦРВ,които бях качвал на същия подемник е как всичко е направено по нея по-масивно.Полуоските са доста по-дебели,докато на ЦРВ приличат на солети и бях чел някъде,че специално,ако се наложи да я закараш да някой къмпинг в пясъка особено,ако се тегли и каравана ги късат.Предни носачи масивни,малко слабо звено идвали,шарнирните болтове,но са отделни от носача и струват около 30лв бройката.Моята Трибютка беше внесена и регистрирана от собственика си месец преди да я закупя,като той беше сменил предни накладки,предни шарнири,масло двигател и въздушен филтър.Аз си смених още свещите,маслото в диференцияла,скоростната кутия и раздатката.След около месец и боднах и чисто нов газов инжекцион БРЦ с бутилка в резервната гума и се родих.Гори на газ около 9л до около 100км/ч и 10-11 градско (Бургас).Нямах търпение да я изпитам как върви и в най-труден терен а именно на пясък.Една вечер от Солниците до пристанището,което е горе-долу 4 километра карах в пясъка и съм просто удивен наистина.После я пробвах в Крайморие и там върви без проблем.Закъсах на пясъка във Бяла,като направо си вървеше без грешка,но понеже пясъчната ивица свърши и трябваше да направя обратен завой,спрях и като се опитах да потегля се окопах.След раздумка с местните се оказа,че там пясъка е изключително мек и рехав така да го нарека в сравнение примерно пясъка в Бургас.След почерпка и даване на 20лв повикахме местния тракторист,който пристигна с ЮМЗ и той закъса.Дойде друг трактор мисля беше НюХоланд с доста по-високи и много по-широки гуми от ЮМЗ-то и издърпа първо него после мен.След отново почерпка от моя страна в местната кръчма ми каза,че много ПО Жипове от моя са закъсвали на този плаж в Бяла.Джипчето ми е на реални 173 х.км,като аз съм му навъртял около 2х.км,защото имам още две леки коли,а освен това карам камион и не ми остава много време от пътуване с камиона да го карам.Мотора му е най-безпроблемния на Форд,а именно двулитровия,който се монтира в Мондео само,че там е 130к.с. а в Трибют-а е 124к.с. Данъка ми за Бургас е 148лв.Гражданската ми е платена до юни 2019г и при познат застраховател мисля,че ми направи 5% отстъпка стъпи на 169лв.Незнам догодина колко ще е.Ако ги направят както говорят по около 1000лв,колкото и да не ми се иска,ще трябва да се разделя с това иначе прекрасно джипче.Дано съм бил полезен.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X