Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X5 4.4I e53 или ML 500 W163

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW X5 4.4I e53 или ML 500 W163

    Здравейте, на скоро ми влезе в главата мухата за джип и се колебая между тези двата.Ще го използвам за градско каране и за зимата.Обаче не намирам много информация за мл-а.За х четох в форума на бмв че този двигател работел на по голяма температура и от там идват проблемите за него рано или късно ,но за мл нищо не намирам освен няколко поста от преди 5-10 год. дори в руските и немските сайтове има малко инфо,поне това което намирам.
    Филип от бричка каза че мл е по сполучливия но ако може хора които имат поглед върху двата да ми помогнат

  • #2
    От: BMW X5 4.4I e53 или ML 500 W163

    Да започнем с един подвеждащ въпрос:

    Колко парички имаш за целта?

    От отговора зависи дали изхода ще е ужасен край или ужас без край.

    Машините са чудесни, стига да имаш пари и адекватен механик.

    Коментар


    • #3
      BMW X5 4.4I e53 или ML 500 W163

      Ако ще е 163-ка най малкото зло е 320-ката после малко по голямото зло 270.


      Ако събереш парички за 164-ка най добре.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: BMW X5 4.4I e53 или ML 500 W163

        Смятам 10-12к само за автомобила,за обслужване и гуми отделно.Колега този мл 320 ми се вижда слаб.

        Коментар


        • #5
          От: BMW X5 4.4I e53 или ML 500 W163

          Тия двете....колкото човека знам да се излъгали с подобна покупка, всичките реват като сарански мечки от постоянни ремонти и неземни цени на части. Вторите генерации на двата модела са по-читави, но ако толкова държиш да караш американска кола...май по-добре да си купиш истинска такава, а не европейска кочина, правена уж за американския пазар.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: BMW X5 4.4I e53 или ML 500 W163

            Първоначално публикуван от ivak_86 Преглед на мнение
            Смятам 10-12к само за автомобила
            Намисли си друга кола. За толкова ще вземеш някой гробник, който ще си удвои цената за една година.
            Имаш ли представа какви са разходите по такъв автомобил?

            Коментар


            • #7
              От: BMW X5 4.4I e53 или ML 500 W163

              Първоначално публикуван от ivak_86 Преглед на мнение
              Смятам 10-12к само за автомобила,за обслужване и гуми отделно.Колега този мл 320 ми се вижда слаб.
              Има шанс да намериш. Отчети си в бюджета още около 4000лв. при 12-15 000км. на година ако машината е на газ, това е минимума ако няма проблеми.

              П.П. По-скоро 5000-6000лв. на година и още 2000лв. за първоначално обслужване и 1 комплект гуми.
              Последно редактирано от Иван Жоров; 07-07-18, 21:53.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #8
                От: BMW X5 4.4I e53 или ML 500 W163

                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение

                П.П. По-скоро 5000-6000лв. на година и още 2000лв. за първоначално обслужване и 1 комплект гуми.

                5000-6000 хил на година???? За какво???

                Коментар


                • #9
                  От: BMW X5 4.4I e53 или ML 500 W163

                  ML имаш бавни и 3 дифа, и за мен е с по здрав мотор.
                  8)

                  Коментар


                  • #10
                    От: BMW X5 4.4I e53 или ML 500 W163

                    Верно ML320 е най-малкото зло.Имал съм.Гори 15 средно,не е бавен.Имат проблем с кабелите.Като цяло обаче не е проблемен.
                    За Х5-двигателят е М62.Проблем с прегряването няма.Има проблем с веригите и по скоро с обтегачите.Трабва да се сменят.Пиши в google M62 timing chain problems и чети на воля.И в тубата има.Както се сещащ BMW,V8 процедурата не е евтина.
                    Ako е от първите години на производство и автомата ще е на GM, а не на ZF.Той не е от най-здравите.
                    Златно правило е за всяко BMW всичко по охладителната система да се смени.И там е цифра.
                    Моя съвет е BMW старо-само 6 цилиндрово,само бензин,само с ръчни скорости.Ако намериш 3.0i с ръчни скорости взимай.А ако и сам си го докараш на реални км може даже и да не съжаляваш за покупката в бъдеще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: BMW X5 4.4I e53 или ML 500 W163

                      Първоначално публикуван от ivak_86 Преглед на мнение
                      5000-6000 хил на година???? За какво???
                      Имам приятел с Х5 4,4 и сме смятали грубо сравнено с нормална кола е х2 и малко отгоре.
                      Нахвърлям грубо, пък ако не вярваш провери:
                      - 15 000км. при средно 20лв. газ на 100км. = 3000лв.
                      - гражданска, данък, винетка, каско(задължително за модела, че се краде целия и отделно фарове, огледала и др.) - общо около 1500лв..
                      - 4 нови гуми през година(1 път зимни, 1 път летни) - 1000лв., тъй като е през година го смятаме 500лв.
                      - обслужване и ремонти - още около 1000лв., че козата сака пръч, иска си масло 10/60, че е топъл двигател и с него върви добре, а не събира малко. Ремонти се налагат и не са от най-евтините.
                      Или грубо 6000лв., писал съм 5000-6000лв. така, че се покрива.
                      Последно редактирано от Иван Жоров; 08-07-18, 12:17.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #12
                        От: BMW X5 4.4I e53 или ML 500 W163

                        Единствените плюсове на мерцедеса според мен са рамата и това, че ползва мотори и скорости от леките коли-ако нещо измячи генерално, има от къде да се вземе. Интересното започва от там нататък. С бусовете им е същия чеп-200 лева смяна на масло. Едно дето е някакво специфично-висок клас и не навсякъде го има, едно дето събират по 8-10 литра. При нормално каране-500 лева годишно си назад само от масло...
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: BMW X5 4.4I e53 или ML 500 W163

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Имам приятел с Х5 4,4 и сме смятали грубо сравнено с нормална кола е х2 и малко отгоре.
                          Нахвърлям грубо, пък ако не вярваш провери:
                          - 15 000км. при средно 20лв. газ на 100км. = 3000лв.
                          - гражданска, данък, винетка, каско(задължително за модела, че се краде целия и отделно фарове, огледала и др.) - общо около 1500лв..
                          - 4 нови гуми през година(1 път зимни, 1 път летни) - 1000лв., тъй като е през година го смятаме 500лв.
                          - обслужване и ремонти - още около 1000лв., че козата сака пръч, иска си масло 10/60, че е топъл двигател и с него върви добре, а не събира малко. Ремонти се налагат и не са от най-евтините.
                          Или грубо 6000лв., писал съм 5000-6000лв. така, че се покрива.
                          Колега,разход,гуми,масла филтри и данъци не ги броя,сега карам турбо бензин без газ 12 литра лятото и 13-14 до 15 зимата по 2.2 лв си е даже повече от 25 литра газ на 100 км
                          Главно ме вълнува двигателите и скоростните кутии и дали са здрави и какви са им тежките ремонти.
                          Вчера се свързах с един от най известните механици в ю туб и той ми каза че Мерца е много по здрава машина,това ми беше достатъчно,ще се радвам някой колега с такъв да сподели нещо

                          Коментар


                          • #14
                            От: BMW X5 4.4I e53 или ML 500 W163

                            Зстраховките, данък и винетка са 2000лв. Гумите комплект са 1500 лв. Дискове и накладки 1000лв.
                            20лв/100км е едно добро пожелание.

                            Коментар


                            • #15
                              От: BMW X5 4.4I e53 или ML 500 W163

                              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                              Зстраховките, данък и винетка са 2000лв. Гумите комплект са 1500 лв. Дискове и накладки 1000лв.
                              20лв/100км е едно добро пожелание.
                              В моя град застраховка,данък и винетка са под 800 лв и гумите са 900 от медина мед

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X