Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да закупя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво да закупя?

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    А клирънса къде го забравяте?
    А престижа?
    Нивомат и Мерцедес задължително!
    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Не знам къде е това село в кой край на мамковината.
    Тука в Североизточна България зима нямаше и няма.
    Надениците мухлясаха от тези дъждове
    Климата стана като в Гърция
    Ето къде е

    Първоначално публикуван от mario.sarafoff Преглед на мнение
    Селото е близо до Самоков,къщата искам да я ползвам в целогодишно с чести пътувания до София.Ясно е,че мога да погледна обяви,просто поисках мнения от хора ползващи 4×4.Колата ми е чисто нова Мазда 6,оглеждам се за нещо в този бюджет което да е подходящо за зимата и да е достатъчно комфортно за втора кола в семейството.

    Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
    и не знам къща в самоковско село за която да трябва клирънс, още повече, че е за целогодишна употреба, което предполагам е съобразено още в началото, като до момента се ползва и само лека кола.

    Нещо ново с умно 4х4 и автомат, за да не му трябват и бавни, ще му върши перфектна работа.
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 12-02-18, 13:21.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Какво да закупя?

      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
      Не знам какво разбираш под добро на сняг. За мен добро на сняг означава като го окопая с малко зор да излезе, не да стои безпомощно с едно въртящо колело. Същата е ситуацията и при тръгване на заледен или заснежен наклон. Като стабилност за скорост може и да е добре, там и с предно съм добре с добри гуми, проблема е спирането.
      Ти лично карал ли си и окопавал ли си се с МЛ?
      3 отворени дифа с тракшън контрол е перфектната комбинация за сняг.
      Карал съм и други автомобили с такава конфигурация примерно това в подписа та смея да твърдя по горното.
      Няма момент в който да върти едно колело.


      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #33
        От: Какво да закупя?

        За посочените цели и бюджет стават Мерцедес ML320 offroad (има 3 блокажа с копчета на таблото) и Range Rover с traction control. Цени около 30к лв. за кола 2008-2010. Като ги покараш, Маздата може да подариш на беден роднина.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #34
          От: Какво да закупя?

          аз сьм от самоков,и ти казвам че;гоуф3 синхро ти вьрши работа.вече няма такива валежи като преди/когато бяхме млади/а и сега си почистват редовно.

          Коментар


          • #35
            От: Какво да закупя?

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Ako до това село има автобус, който пътува по-често от един път седмично, не ти трябва 4х4 а комплект хубави гуми за маздата. В противен случай не ти трябва паркетник а танк и то 2 броя, та ако единия закъса да има с какво да го прибереш. Освен това ще е добре да имаш под ръка човек с високопроходима пътна помощ. Това за танковете е образно казано естествено. Ще трябва проста и здрава джипка, която (почти) да не може да закъса поради техническа повреда. Паркетниците не са в тая категория. Който е стоял по принуда два-три часа в угаснала кола при -10о и виелица знае за какво иде реч.
            Присъединявам се напълно към горното мнение. Ако до селото ходи редовен транспорт, с много малки изключение ще може да се пътува ежедневно. За изключенията и голям джип няма да помогне. Просто снегът ще е толкова много, че ще е проходимо само с верижна техника.

            Ако пък искаш да си успокоиш съвестта, просто си купи каквото ти харесва. Така или иначе след Х зими сам ще се убедиш в правотата на това, което ти казваме

            Коментар


            • #36
              От: Какво да закупя?

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Ти лично карал ли си и окопавал ли си се с МЛ?
              3 отворени дифа с тракшън контрол е перфектната комбинация за сняг.
              Карал съм и други автомобили с такава конфигурация примерно това в подписа та смея да твърдя по горното.
              Няма момент в който да върти едно колело.
              Защо го приемате като заяждане? Имам мерак за паркетник в близко бъдеще и наблюдавам поведението на различните 4х4 в кофти ситуации.
              Не съм имал и за това питам. Предвид, че вчера видях на живо поведението на подобно(за мен недоразумение) 4х4 нямам намерение да придобивам. Спирачките се размирисаха от тракшъна, дисковете посиняха, не благодаря, като се знам как карам в снега не е за мен. Това е за хора които търсят "поведение", а аз се бутам до предела преди закъсване и малко след него, с кола или джип няма значение. Ако имаше един блокаж на междинния или беше он-деманд щеше да излезе много по-лесно. Мъчихме се да го водим с Мазда Трибют със същите гуми, но малко по-стари, представи се доста по-добре. Вчера на въпросното място се окопах и аз Тойотата от подписа, но бях спрял навреме да се навирам в мизерията и излязох ход без да се налага да ми се помага.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #37
                От: Какво да закупя?

                Браво имаш супер тойота.Но не сравнявайте Х5 с МЛ.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #38
                  От: Какво да закупя?

                  Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                  Браво имаш супер тойота.Но не сравнявайте Х5 с МЛ.
                  Какви са разликите в 4х4 системата?
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво да закупя?

                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=116724
                    За х5 си потърси сам
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво да закупя?

                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=210421 за бмв
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво да закупя?

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        и не знам къща в самоковско село за която да трябва клирънс, още повече, че е за целогодишна употреба, което предполагам е съобразено още в началото, като до момента се ползва и само лека кола.
                        Това е зимата преди 6 години в едно асфалтирано самоковско село - там такива зими по-скоро са си стандарт! Тази година определено е изключение - засега!
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11022012662.jpg
Прегледи:1
Размер:614.7 КБ
ID:5780891
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво да закупя?

                          Който има 30-40 за още една кола къщата му едва ли е за по-малко, и ще намери начин да си изчисти улицата до някоя по-главна и по-изчистена, та не виждам за какво му е клирънс ?
                          Ако има толкова сняг, че не може да се оправи, и спешно трябва да ходи някъде - 112.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво да закупя?

                            Някои колеги искат джип за 3-4000лв. казваме няма!
                            Други искат за 30-40000лв. пак няма!
                            Еееее,колко пари трябва за един джип?
                            Извинявам се за спама,ама така ми дойде.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво да закупя?

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              Някои колеги искат джип за 3-4000лв. казваме няма!
                              Други искат за 30-40000лв. пак няма!
                              Еееее,колко пари трябва за един джип?
                              Извинявам се за спама,ама така ми дойде.
                              Как да няма.
                              Те това е:



                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво да закупя?

                                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                                Някои колеги искат джип за 3-4000лв. казваме няма!
                                Други искат за 30-40000лв. пак няма!
                                Еееее,колко пари трябва за един джип?
                                Извинявам се за спама,ама така ми дойде.
                                Много точно казано...
                                Иначе към автора на темата: както казаха и по-горе, всеки паркетник би се справил с така поставената задача. Снежните месеци са 1-2 в годината, а и пътищата се почистват. Сам трябва да си прецениш колко да е голям, комфортен и мощен, съобразно личните ти нужди.
                                Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000
                                Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X