Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на кола за далечни пътувания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на кола за далечни пътувания

    Здравейте на всички, които ще отделят от времето си да помогнат на непознат с избора на кола
    Понеже в града рядко ми се налага да ползвам кола, но за сметка на това сравнително редовно ходим с приятели насам-натам, реших да ъпгрейдна добрия стар хечбек до нещо по-голямо и по-проходимо. Изискванията ми са:
    • голям багажник
    • добър просвет - 20+ см.
    • доколкото е възможно - икономичен
    • да могат да се носят 4 колелета с него
    • круиз контрол
    • 4х4, което да се изключва


    Едно по едно:
    Големия багажник мисля е ясен. Да може да събира 4 човека с раници, палатки, спални чували, шалтета и какво ли още не
    Височоната: не ми трябва някакъв бесен офроуд звяр, но понякога ходим по язовири, а там пътища няма, та да може да се минава що-годе спокойно.
    Не съм състезател, а ще се ползва за по-големички разстояния (включително и в чужбина), така че не искам да ме боли сърцето като спирам на бензиностанциите
    Задължително да могат да се носят поне 2, но за предпочитане 4 колелета. Примерно 2 отгоре и 2 отзад. Казвам го, понеже някои модели имат фабрични греди, които обаче от гъзария са извити и са ми малко съмнителни за носене на килнати колелета. На други път резервната им гума е на гърба и съответно няма как там да се слагат колелета.
    Круиз контрол май всички по-нови машинки си имат, но все пак да съм го казал.
    Не съм много на ти с различните видове 4х4, но доколкото знам харчи повече, а реално влиза в употреба доста рядко, та ми се струва добра идея да може да се изключва. Приемам обаче съвети по въпроса.
    Пропуснал съм неща, които поне за мен се подразбират като да не ходи много често в бокса и да не е много скъп за поддръжка (ако може и безплатен да е, нали)

    Като гориво не съм решил твърдо дали да е бензин на газ (със съпътстващите евентуални проблеми и по-малкото място в багажника) или да не се занимавам с глупости и да е дизел. Засега май клоня към второто.
    Бюджет: <15К. По принцип тръгнах от 7-8, но като огледах нещата май съм склонен да заделя повече пари, за да е нещо на "само" 10 години

    От всичко прегледано досега май Nissan X-Trail T31 отговаря най-добре на изискванията ми. Мнения? Други предложения?

    Благодаря на всички, които ще дадат техните 2 стотинки!

  • #2
    От: Избор на кола за далечни пътувания

    Дачия но не знам дали има круиз контрол. Не съм сигурен но не е ли вариант колелетата и багажа на ремарке?
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #3
      От: Избор на кола за далечни пътувания

      Първоначално публикуван от BurningAXE Преглед на мнение
      ..

      От всичко прегледано досега май Nissan X-Trail T31 отговаря най-добре на изискванията ми. Мнения? Други предложения?..
      Бензиновия X-Trail е ламя, парите му за гориво са по-високи от на дизеловия автоматичен pathfinder
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #4
        От: Избор на кола за далечни пътувания

        Санг-Йонг Рекстън автоматик 2.7Д. Истинско 4Х4. Х-трейла е дефакто с предно предаване. Ако се появят несъгласни с това ми твърдение, нека прочетат по-задълбочено инструкцията за експлоатация.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Избор на кола за далечни пътувания

          x-trail с 2 колела отгоре + 4 човека с багаж ще харчи минимум 12 на дълго бензин. Има оригинална стойка за 2-3 колела отзад, но цена не знам.

          4х4 му е паркетен тип, но си го има.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на кола за далечни пътувания

            абе щом се говори за далечни разстояние и съответно поддържане на високи скорости при нисък разход мисля че термина "джип" като цяло отпада аз бих се огледал за някой Пасат quadro. Огромна дълга лимузина, достатъчно аеродинамична за дълъг път, голям багажник, достатъчно добро 4x4 ...

            Коментар


            • #7
              От: Избор на кола за далечни пътувания

              Моят глас е за Toyota Rav 4 или Honda CRV... или някое по-повдигнато комби с 4x4...
              Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000
              Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006

              Коментар


              • #8
                От: Избор на кола за далечни пътувания

                При накичване на автомобил с велосипеди отгоре и/ли отзад всичко ще харчи много. Аз бих гледал направо бусче до 3,5 тона.
                RAV4 и голям багажник ще е трудно....

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на кола за далечни пътувания

                  За повдигнато комби - Октавия със защита лоши пътища и приличен багажник като за 4 човека и багаж. Поне не се плаща данък марка като при пасат и ауди куатро.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на кола за далечни пътувания

                    По тия условия...бус 4х4. Обаче цените няма да ти харесат.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на кола за далечни пътувания

                      Бус т4 или т5.

                      Волво xc70 - за 15000 има добри екземпляри.
                      Т5
                      Crossrunner

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на кола за далечни пътувания

                        С колелата е зор. Рано или късно ставаш на прасе и да ги събереш вътре, дори разглобени, заедно с екипировката е сложно. 4 комплекта с една кола или джип е мъка. Иначе да, Волво и Субару.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на кола за далечни пътувания

                          Мога да споделя, имал съм 5 джипки до сега и 4 автомобила. В момента съм Хюндай Санта фе 2.2 дизел ръчка 2010-а.
                          Събира много. С 3 колела 1 лодка и багаж до тавана вътре в купето харчи 7.5 нафта с круиз контрол на 130 км/ч. С до 100 км/ч харчи около 6.5-7
                          много добро пътно поведение сравнено с останалите ми джипки, слизам след 7 часа път все едно не съм пътувал. 4х4 му е 95% предно с до 50% прехвърляне на зад при загуба на сцепление. Препоръчвам с двете ръце.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на кола за далечни пътувания

                            Аз съм за обемен 4х2 автомобил, при положение, че ще се ползва за далечни пътувания с хубави пътища. Нещо от рода на VW T5, MB Viano. Побират повече от всяко комби. Ако далечните пътувания са Азия или Африка, бих ползвал нещо 4х4, на рама и т.н. Съвременните сув-ове са нито за едното, нито за другото за мен. Успех с избора.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на кола за далечни пътувания

                              Като кола за дълги пътувания признал Вояджър2 или Гранд Вояджър.Евентуално Т4 Т5 както е споменал колегата по горе,но са доста по-габаритни,за сметка на това икономични ,особено Т4 1.9ТДИ.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X