Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чисто нова кола Абсурд.

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    ..F-150 го дават като най-продаваното возило. Пък някой ме баламосваше, че електричките завземали пазара...
    И електрички си купуват. Пак нови. Мой приятел живеещ и работещ там замени форда с чисто нова Тесла…
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • От: Чисто нова кола Абсурд.

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Какво точно доказваш с това?!?
      ... че, "огромното количество стари таратайки НЕ си се препродава и кара там където е продадена още първия път." - съпоставимо пък пропорционално на броя на населението, цифрите са още по-показателни:
      1. По броя на Венто например - вероятно сме 1-ви в Европа
      2. Дъстър, т.е евтини (най-евтините като нови) SUV - са направо рядкост у нас... та, евтините като нови, с гаранция, не се предпочитани у нас.
      3. И щом Вентото са повече от Дъстърите на вторичния пазар - значи трябва да са хем по-здрави, хем по-изгодни
      4. A случайното/или не съвпадение с броя на над 20 г. S класи и този на Вентото ми говори, че са почти на равно хората предпочитащи евтините таралясници и старичките (явно много изгодни за поддръжка) модели от премиум класа - пак за сметка на средния, практичния избор...
      Последно редактирано от ivied; 01-02-18, 13:17.

      Коментар


      • От: Чисто нова кола Абсурд.

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        ... - пак за сметка на средния, практичния избор...
        Има една приказка „Кога стана калайджия, кога му почерне г*зът", та и твоята така ...

        Къде те сърби толкова, та не можеш да се примириш с това, че не е задължително нещо, което се смята за практично от средния бюргер (и напъващите се да заприличат на него) в богата Германия, да е практично от гледната точка на средно статистическия Ганьо Балкански в най-бедната страна на Европа?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Чисто нова кола Абсурд.

          Да кажа на мен как ми се случи абсурда:
          Преди имах две коли. Една "нов внос" и една втора употреба купена в BG, едната за черно, другата за магистрала. Правя по 10-15000 км годишно общо с двете. Бяха добри коли, и не съм имал големи ядове.
          Обаче разходите не ми харесваха. Трябваше ми една и за черен път и за дълги пътувания. Седнах да смятам и накрая стигнах до нова кола. Продадох двете за около 25% от цената на новата.
          Дотука съм сменил две крушки, антифриз, термостат, едно обслужване на климатика, 4 смени на масло и 2 пъти ГТП. Това ме устройва, не търся "майстори" и не се чудя дали ще запали сутрин.
          Тече 6-та година - разходите ми за кола намаляха с около 20%. Вече не ги смятам, в началото ми беше интересно и си записвах. Не че се изплаща разликата, но за мен е важно моментното състояние - имал съм едни пари, дал съм ги, важно е да не ми искат още всеки месец
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • От: Чисто нова кола Абсурд.

            И аз съм го мисли твоят вариант. Нова за черно и за шосе/магистрала но при мен не се получи. Все лъскачките сувове ми хващаха вниманието. Аз си имам нова за магистралата и един дарак втора за гората.
            На новата капака отварям само да сипвам течност за чистачки. Дори не знам ( и не искам да знам) къде и какъв е масленият филтър. На дарака му знам всички части къде са, какви са и какво правят :-)

            Коментар


            • От: Чисто нова кола Абсурд.

              Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
              И аз съм го мисли твоят вариант. Нова за черно и за шосе/магистрала но при мен не се получи. Все лъскачките сувове ми хващаха вниманието. Аз си имам нова за магистралата и един дарак втора за гората.
              На новата капака отварям само да сипвам течност за чистачки. Дори не знам ( и не искам да знам) къде и какъв е масленият филтър. На дарака му знам всички части къде са, какви са и какво правят :-)
              Мисля че доста хора сме така.

              Коментар


              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                Трябваше ми една и за черен път и за дълги пътувания.
                Вкарваш ли я сега в гората ?
                Кончето като го измих след втората разходка и жена ми щеше да ме изгони от къщи ! Не си представям да дам 30 бинки и да го вкарам в гората , щото после гаранция ще трябва да си търся покрив или да споделя на кучето колибката !

                Коментар


                • От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                  Това с ограничаването на дизеловите мпс-са, претопяване итн ми се струва че се прави с друга цел..........
                  Добър ден! Целта е в учебниците по икономика вероятно, щото признавам, не съм ги чел, много. Но, дори и за такъв лаик като мен е известна формулата на капитала, дефинирана от "кумуниста" Карл Маркс - парти-стока-пари прим .................... Тоест, колкото по бързо се преминава през отделните етапи, толкова повече имаме в края на формулата "пари прим", или пари с прираст - повече пари, с прости думи ставаме по богати.
                  Та целта според мен е да си размърдат германците задниците - да излезнат от джобовете и да почнат да купуват, щото тия заплати затова им се дават, да ги харчат за стоки и пак да пулучават пари прим - по големи заплати (пари-стока-пари прим) и по тоя абсурден на пръв поглед начин стават по богати.

                  Коментар


                  • От: Чисто нова кола Абсурд.

                    Така е с тази уговорка че трябва да купуват НОВИ стоки за да работи системата . Щото производителя получава, когато си продаде стоката. След това ако същата стока се препродава от трети лица то производителя не печели от това.

                    Коментар


                    • От: Чисто нова кола Абсурд.

                      Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                      Така е с тази уговорка че трябва да купуват НОВИ стоки за да работи системата
                      Нищо такова няма. Всяка отделна сделка прави БВП.

                      А от продажбите на старите коли в крайна сметка производителят пак е на кяр. Поне по три начина.

                      Коментар


                      • От: Чисто нова кола Абсурд.

                        Целта е,колкото и да се напъва бай Пешо да мисли разумно,да му се извадят парите от джоба-това движи икономиката.Рекламите го обработват "отдалеч",и... той започва да мисли,че желае нов автомобил,телефон,телевизор.Нищо,че старите още стават,внушава му се,че е глупаво да не го направи.Когато някой прави "бизнес" с него,продава му нещо,той е винаги прецакан-получава по-малко,отколкото е дал.Когато ползва,доброволно,или доброзорно,услуги от застрахователи,банки и други,не могат да печелят и те,и той.Когато стане тухла от стената,без мнение,тогава ще е идеално.Някъде прочетох,че средно човек изкарва най-много пари между 45-65-тата си години,и когато се пенсионира,изведнъж се оказва с много по-малко пари.Шокът е голям,нищо че "баба знае две,и двеста"И докато Ханс инвестира в акции,фондове,нашият човек-в търкане на билети от лотарията,влог в банка,кола...Просто тема за размисъл

                        Коментар


                        • От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Ясен не съм точно съгласен с теб. Препродаването на една стока насища пазарната нисша, в която производителя не е в състояние да си продава новите модели, защото препродадените такива се използват. За нисшата на дизелите и продажбата на хибриди и електрики говоря. Производителя печели от части да, но това е много малък % от печалбите, сравнено с продажбата на цели МПС-та, от тук и банки и лизингови компании и всички по веригата печелят. От вторичния пазар печелят автотърговците и автосервизите, които в повечето случай не са на производителя.

                          Коментар


                          • От: Чисто нова кола Абсурд.

                            Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                            ... Производителя печели от части да, но това е много малък % от печалбите, сравнено с продажбата на цели МПС-та, от тук и банки и лизингови компании и всички по веригата печелят. ...
                            Чузя се аз къде ги стяга чепикът нЕкои другари, а то било дълбока загриженост за печалбите на автопроизводителите, банките и лизинговите компании ...

                            Живи и здрави! Припкайте в колелото. Ама по-бързо, щото хората трябва да печелят!
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Чисто нова кола Абсурд.

                              Коментираме Чавдаре, нали затова е форума да коментираме и да изказваме гледни точки и мнения :-)

                              Коментар


                              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                                Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                                Ясен не съм точно съгласен с теб. Препродаването на една стока насища пазарната нисша, в която производителя не е в състояние да си продава новите модели, защото препродадените такива се използват. За нисшата на дизелите и продажбата на хибриди и електрики говоря. Производителя печели от части да, но това е много малък % от печалбите, сравнено с продажбата на цели МПС-та, от тук и банки и лизингови компании и всички по веригата печелят. От вторичния пазар печелят автотърговците и автосервизите, които в повечето случай не са на производителя.
                                На химия и физика не научих Форума, няма да се напрягам и да го уча на икономика.

                                От вторичния пазар на една стока печели преди всичко производителят на тази стока - продавачът в 99% от случаите я продава за да си купи ново от производителя, купувачът получава каквото му трябва от този производител за по-малко пари. Така разходите за едно ново се разпределят между хора които поотделно нямат пари да си купят ново и/или биха се преместили в друг пазарен сегмент. Частите и поддръжката са съвсем отделно на ръка. Трето са създадените навици, очаквания и лоялност към марката у този който купува старото - шансовете са той да забогатее. И да не забогатее, след време пак ще повтори врътката със същата марка.

                                Виж и какво значи "пазарна ниша" (пише се без С). Нишата освен с определени нужди от някакъв вид стока се характеризира и с определена покупателна способност. Поради което нови коли от един клас могат да се конкурират в една ниша само със стари коли от по-висок клас. А има и голяма част от пазара който не може да си купи и най-ниския клас кола нова. Нещо като 80% от пазара на коли.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X