Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Чисто нова кола Абсурд.

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    Че са малки доходите - малки са. Ама има и друго. Не е само да изтръскаш пачките и да си първия пръднал вътре. Тука като имаш нова тенекия и те гледат, все едно че имаш и петролна сонда в задния двор. Данъци, ГО в пъти по-високи. Застраховки и те. 450 лева данък издухаха един колега за "пичелов" на 8 години, и то регистрирана в Ямбол ли беше. Гепиха му 4 гуми и джанти на втората седмица още. После го надрали на паркинга, и 2 месеца се разправя с каското и гъзоръки ремонти, вместо да работи.
    Почва да те клати кой къде свари, щот паралия нали. 2 бона годишно разправяше един от шефовете, за кола за 40 К лева. Туй само за бумагите.Паркинг отделно освен дебелото каско. Другото като масла бензин гуми почва на втора страница.
    После я пускаш на половин цена колкото си дал, и се сещаш, че тая територия не е правена за нови коли.
    Ми именно де-всичко това е заради бедността.
    Включително и манталитета и кражбите на гуми.

    Пак да питам-ако тук вземахме по 3000-5000 лева заплати-кой няма да си купи нова кола за 40 000?
    Че и по-скъпи, според мерака си.
    Щото новото си е ново, кой както ще да хвали старите коли.
    Ма новите били еднодневки-да, такива са. Ама като мога да си купя друга(пак нова) след като сегашната започне да дава проблеми-кво ме бърка? После следващата, и т.н.
    И от Зимбабве ще идват да ми купуват старите коли за по 1000 лева, и да ги карат "нов внос" за страната си.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #62
      От: Чисто нова кола Абсурд.

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Правил съм сравнения, в България са по-евтини. ...
      Ами не са! В най-добрия случай са равни. Оказа се, че това, което си е поръчал колегата на колегата, е по-старата модификация. Още по-точно, първата в списъка. У нас е 28 290 лъвовЕ.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #63
        От: Чисто нова кола Абсурд.

        Ако приемем,че средностатистически българин търси кола на старо за 5-10000 лв,толкова би трябвало да струва нова прилична кола среден клас.Ама те са си 4-5 пъти по-скъпи,а... случайно толкова пъти е и разликата в доходите с тези в белите държави.Движим се в правилната посока-след 20-30 години,може би почти ще ги догоним по цени и доходи.Тогава и тук ще се купуват повече нови коли.А и едва ли ще е много приятно да се плаща в сервиза по 100 Евро/час работа

        Коментар


        • #64
          От: Чисто нова кола Абсурд.

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Данъци, ГО в пъти по-високи. Застраховки и те.
          И заради това, вече ми е по-изгодно почти нов автомобил тука, за хибридите разходите по тая част са в пъти по-малки от тези на дизеляк на 10-15 г.

          Коментар


          • #65
            От: Чисто нова кола Абсурд.

            Туканка си редя една сметка:

            Всяка една от 4-те леки коли с които се занимавам (кемперът не се брои) ми струва годишно толкова, колкото би ми струвала месечно нова кола от същия клас.

            Бонуси:
            1. По-евтино гориво. Теоретично може да се сложи АГУ на лизингова кола, на практика смелчаците са малко, а положителните резултати - още по-малко.
            2. Пълна свобода да ги продавам, подарявам, дам на някого да се вози, да натоваря нещо тежко и ръбато, да правя експерименти с тях или примерно да ожуля "4 детайла" на неправилно паркирана нова кола. Стив Джобс правеше такива неща с нови Г-класи ама аз не съм Стив Джобс.
            3. Функционалност - равна или по-добра от на новите. Като се почне от обем и форма на багажника и се стигне до удобство на седалките.
            4. Надеждност - ми сори ама познавам доста собственици на нови коли. Уж всичко се оправя по гаранция ама между 1 и 5% от времето новата таратайка е в състояние на ремонт или "обслужване". Моите стари кошници имат някакъв среден резултат (3% престой).
            5. Безопасност - каквото и да ви разправят става дума за глупости. Даже не и за пари. Всичките мерки за активна и пасивна безопасност през последните 30 години могат съвсем чисто да се заменят с още 20% маса или с около 10км/ч по-ниска максимална скорост. Погрижил съм се и за едното, и за другото.

            Докато производителите на нови таратайки лежат на данъчното облагане и фетишизма за да си продават продукцията, аз ще ползвам коли от времето на реалната конкуренция. Спестените пари имам какво да ги правя.

            А, да. Ако сериозно преосмислят цените, може да се огледам за някоя електрическа. Зер, това е първото принципно различно нещо от много време насам. Ама да видим как ще потръгне и електрификацията.

            Коментар


            • #66
              От: Чисто нова кола Абсурд.

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение

              А за заплатите и мантрите на Кольо..........
              Аааа, аз нямам никакви претенции.
              Ма то се вижда кое-какво е.
              Когато платформите и автовозите тръгнат обратно-на запад натоварени, а на изток празни-тогава ще вярвам, че пиша мантри.
              Засега не мож ме убеди.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #67
                От: Чисто нова кола Абсурд.

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                ...
                Пак да питам-ако тук вземахме по 3000-5000 лева заплати-кой няма да си купи нова кола за 40 000?
                Че и по-скъпи, според мерака си.
                Щото новото си е ново, кой както ще да хвали старите коли.
                ...
                Колегите вземат, някои и нагоре от 5 000 чисти. Не познавам и един с нова кола. Говоря за колеги от фирмата, не, че никой не купува нови. Завалията дето коментирах беше на близо 3 бона заплата, взе кола за 15 К лева, и после искрено съжаляваше.
                Купуват и ъпгрейдват имоти.

                Коментар


                • #68
                  От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Е, те са изключения, като за България.
                  И не купуват нови може би за да не ги крадат, или за да не парадират излишно с доходите си.
                  Или просто не искат да си купуват нови коли, или, или...

                  Аз лично съм се замислял за някоя Дачия(примерно, или нещо от най-евтиното), но с оглед, че новата кола си иска и по-високите разходи(задължително каско, ако искам да си е моя), по-скъпи масла и части-не мога да си позволя нова.
                  Това със задължителното посещение във фирмения сервиз не ме вълнува, защото няма да стъпя там. Майната и на гаранцията, ще рискувам.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Чисто нова кола Абсурд.

                    Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                    ..От новата кола по-добро няма..
                    ...което ме подсеща за един виц от соц-времената .

                    Събрали се германец , французин и българин да спорят коя кола е най- хубава .
                    Германецът рекъл : "Най- хубавата е Мерцедес" .
                    Французинът репликирал : "Грешиш ! Дали е Бенц , дали Ситроен и т.н. няма значение . Най- хубавата кола е новата ."
                    Накрая българинът , който до този момент мълчал , се намесил : "Грешите и двамата ! Най- добата кола е държавната ! "
                    "Що , бре ?!" - възкликнали в един глас ония .
                    - щото ни даваш пари за бензин , ни за части , а си вършиш и твоята работа .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Чисто нова кола Абсурд.

                      Що ли не взема да снимам един паркинг от средна/до голяма фирма... В средностатистически град... И всичко ще стане ясно
                      От всичко има - от Ситроен Саксо, през Z1, та до Мустанг... Не служебните - личните...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Чисто нова кола Абсурд.

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Оооо, знам.
                        Мой добър приятел има информация(според него много достоверна), ама кой е и защо я има, а още повече откъде-няма да кажа, за себестойностите на колите на VW.
                        Ta Audi Q7 струва на VW малко над 10 000 евро.
                        За колко се продава се знае, но нали тъкмо това се опитвам да обясня-не са ни скъпи колите, доходите ни са малки.
                        Това го каза официялно инженер на немски концерн след като се премести да работи за азиатски автопроизводител.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          ...което ме подсеща за един виц от соц-времената .

                          Събрали се германец , французин и българин да спорят коя кола е най- хубава .
                          Германецът рекъл : "Най- хубавата е Мерцедес" .
                          Французинът репликирал : "Грешиш ! Дали е Бенц , дали Ситроен и т.н. няма значение . Най- хубавата кола е новата ."
                          Накрая българинът , който до този момент мълчал , се намесил : "Грешите и двамата ! Най- добата кола е държавната ! "
                          "Що , бре ?!" - възкликнали в един глас ония .
                          - щото ни даваш пари за бензин , ни за части , а си вършиш и твоята работа .

                          ...та в този аспект - адаптирано към съвремието :

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          ...Разликата служебна/лична е в пробега...
                          Нищо подобно ! Разликата е че едната е твоя и като минеш през дупка ти се разтреперва сърцето , а със служебната ти дреме на сайдера .
                          ...така е възникнал лафа "Чужда п@@@а кокал нема" .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Чисто нова кола Абсурд.

                            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                            Що ли не взема да снимам един паркинг от средна/до голяма фирма... В средностатистически град... И всичко ще стане ясно
                            От всичко има - от Ситроен Саксо, през Z1, та до Мустанг... Не служебните - личните...
                            Няма смисъл.
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • #74
                              От: Чисто нова кола Абсурд.

                              Първоначално публикуван от VESO4AR Преглед на мнение
                              Това го каза официялно инженер на немски концерн след като се премести да работи за азиатски автопроизводител.
                              Когато немски инжинер знае/разбира/определя нещо по/за ценообразуването, вместо счетоводителите и/или "бухалтерите" в търговските отдели... аз ще стана поп... Тяхната работа е да предлагат технически решения в няколко варианта* т.е. друг смята...

                              * могат да бъдат: "оптимални, алтернативни, оптимизирани, премиум, обезпечени"...
                              Последно редактирано от ivied; 21-01-18, 21:17. Причина: *

                              Коментар


                              • #75
                                От: Чисто нова кола Абсурд.

                                Какво излиза, кола за нашия стандарт е такава на 3-4 г., която вече е загубила 50% от първоначалната си цена и все още има достатъчен ресурс на основните си агрегати
                                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                                LZ1EMS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X