Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

    Здравейте! Тъй като има много теми за двата джипа, няма да обсъждаме самите им технически характеристики, по-скоро плюсовете и минусите на двата. До сега не намерих сравнение между тях. Имал съм Диско 1 до скоро, което пострада от корозия, но за близо 4 години беше доста надеждно и съм свикнал с частите, които се намират лесно, малко ме плаши Крайслера в това отношение. Условието е задължително автоматик. Зимата се ходи по един планински път, който се почиства частично, денивелацията не е много голяма, но е за джип. Не ми трябва паркетник, но не ми трябва и трактор, защото ще се ползва и на път като експедиционна машина за по-дълги преходи. Поддръжката и надеждността са от значение, като ме интересува как стоят нещата с частите на американеца сравнено с диското.
    Става въпрос за:
    1. WJ 4.7 s quadra drive на газ, до колкото разбирам надежден с висок разход, вървял малко и горял много, или може би това са митове. Не съм карал такъв и нямам никакви наблюдения.
    2. Disco 2 td5 автомат евентуално с изкаран блокаж на централния дифф и с идея отзад да мине на пружини. Бензиновият също ми е интересен, но v8 на Ровър по спомени имаха някакви проблеми на някои от тях? Дизелът автомат надали ще е по-финансово икономичен от бензин на газ?

  • #2
    От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

    Може и да стане интересна тема, та се абонирам за да не я пропускам.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

      WJ е паркетник по определение. Това не го прави лоша кола или неподходяща за твоята цел, да не си помислиш нещо за него. Изобщо не съм убеден че WJ 4.7 върви по-малко от Диско2 тд5. За разхода на гориво слуховете имат някои факти в своя подкрепа. Но и от Диско 2 автомат не може да се очакват чудеса в тази посока.

      Доставянето на части за джип си има своите особености, но не е по-трудно от на лендровър.

      п.п. това са коментари от човек наблюдавал поддръжка на двете и анализирал варианти за себе си. Нямам нито едното.

      Коментар


      • #4
        От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

        Здравей, WJ не съм имал, но от Дядо Владо съм чувал, че частите не са проблем нито като доставка нито като цени. За D2 виж дали изобщо има блокаж на междинния, защото има модели със, но и такива без. Ако има механиката се прави. В нашия клуб всички които имат си направиха. Пак от опита в клуба имаме машини с V8 и до сега не съм видял да са проблемни, а не е като да не се карат зверски.
        Успех с избора.
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #5
          От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

          WJ 4.7 под 20 газ в София е мит. Нормално е окло 22-25, без побой и дърпане с Астри по светофарите, защото това е джип който прави 0-100 за 8 секунди, а малко Астри го могат.
          Но както каза Ясен по-горе WJ e паркетник.
          Kакто писах в една друга тема:

          Първоначално публикуван от teao Преглед на мнение
          Мнението на над 90% от участниците във форума е че джипа трябва:
          1. да е с рама- за да има буксирни точки, дето да те сеца трактор с удар, като се окопаш
          2. тегло над 2 тона- за да може да се окопаш хубаво
          3.двигател до 118кс- за да не можеш да се извадиш сам от калта
          4.задължително дизел- за да си щастлив зимата
          5 еле па ако е под 100 коня да е в малкия данък- за да останат пари за гуми
          6.кални 31ци не трабва да може да ги буксува дори и на сняг- за да е сигурен и да не се притесняваш че ще занесе, ако запали
          Успееш ли да изпълниш тези точки, може да се чустваш истински подготвен офроудър.

          Ама ако оставим фолклора на форума, колкото по-лек и мощен, толкова по-добре.
          Офроуда навсякъде се бори за ниско тегло и много коне...
          Та с дизелово Дискавъри ще се почустваш по-близко до традиционния български офроудър.

          Коментар


          • #6
            От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

            За частите, че не са проблем, който не може да се реши е ясно, въпросът е и не на последно място кой от двата джипа е по-лесен за поддържане а и като цени, кой би бил по-разоряващ.
            За Диското и блокажа също не се притеснявам, ако приемем, че си има traction-a и ръчен блокаж поставен допълнително, по-добре ли би се справял от quadra драйв-а на Джип-ката, която все пак има 3 блокажа? Не става въпрос за сериозен оффроад, да речен средна трудност, (понякога сняг понякога кал и дълбоки коловози, но с 200тди-то проблеми не съм имал). Не е и като да е за нещо с малък клиренс и блокажа със сигурност би бил полезен. Кой от двата има по-добро пътно поведение, също ми е любопитно. Диско бензин много рядко се намира, така, че е по-вероятно да става въпрос за тд5, който е и помпа-дюза, и понеже съм запознат до болка с проблемите на пд при ваг, бензина ми вдъхва повече увереност. Градско разхода не ме интересува, ще се кара на път извънградско и офф (20-30%)така или иначе.
            WJ не е на рама така ли да разбирам?

            Коментар


            • #7
              От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

              Първоначално публикуван от viceroy Преглед на мнение
              ...
              WJ не е на рама така ли да разбирам?
              Не. Феновете му говорят за "интегрирана рама", по същество си е самоносещо купе. WJ категорично има по-добро пътно поведение от Диско 2, поне тези които съм изпробвал.

              Коментар


              • #8
                От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                Колко ще даваш за поддръжка?
                Докато не попаднеш на майстор - хиляди, след това - в пъти по-малко
                Откакто сам си правя джипа - давам поне 10 пъти по-малко пари ежемесечно.

                Мисля, че важи и за двете марки
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #9
                  От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                  Колкото и тъжно е да призная "Диското" е с "честный полный привод", а WJ се движи на задно + от време на време, като му скимне, сам включва (ако му работи "Г-роторната помпа" де) предното. Е, има и бавни с блокиран междуосев диференциал, има и (ако модификацията предвижда и пак ако работят) блокажи в преден и заден диференциал. Иначе двигателят на бензинов WJ е по-непретенциозен, по-бърз и, естествено, много по-харчещ от TD5. Също и АСК му е по-добра, нищо, че на LR обикновено е ZF. Наблюденията са ми от "Диското" на мой служител. Още го кара (8 години), но то е поради липса на пари за нещо друго.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                    Колко ще даваш за поддръжка?
                    Докато не попаднеш на майстор - хиляди, след това - в пъти по-малко
                    Откакто сам си правя джипа - давам поне 10 пъти по-малко пари ежемесечно.

                    Мисля, че важи и за двете марки
                    Повечето неща някои от които много сложни си ги правя сам от години, имам инструменти за няколко хиляди лева и това е ясно...

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Колкото и тъжно е да призная "Диското" е с "честный полный привод", а WJ се движи на задно + от време на време, като му скимне, сам включва (ако му работи "Г-роторната помпа" де) предното. Е, има и бавни с блокиран междуосев диференциал, има и (ако модификацията предвижда и пак ако работят) блокажи в преден и заден диференциал. Иначе двигателят на бензинов WJ е по-непретенциозен, по-бърз и, естествено, много по-харчещ от TD5. Също и АСК му е по-добра, нищо, че на LR обикновено е ZF. Наблюденията са ми от "Диското" на мой служител. Още го кара (8 години), но то е поради липса на пари за нещо друго.
                    Тук неизвестните стават много с WJ... Не съм запознат със задвижващите системи, говорим в частност за NV247 и куадра драйв 1, тя в какви окомплектовки идва? До колкото разбирам не е фултайм а е он деманд, с геороторна помпа и идва с 2 дифа с варилок, или не винаги? Това чудо предполагам няма обикновен центален дифф? Тези всичките системи при оглед сигурно биха били невъзможни за тест...
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-12-17, 16:33.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                      Обикновенно хората пропускат първата, но най-важна крачка.
                      Зимаш под мишка жената и децата (сам само ако липсват преждеспоменатите) и отивате да се качите на по един в Горубляне, примерно (че има разнообразие де).
                      Въртите волана, бръмчите, налазвате я яко, цъкате по копчетийте, питате... се едно седмица ще се возите по 10 часа в нея.
                      Като не ви легне на (общото) сърце - пробвате друго. Тука ще получиш предимно мнения на намерили вече своят отговор
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                        Първоначално публикуван от viceroy Преглед на мнение
                        Тук неизвестните стават много с WJ... Не съм запознат със задвижващите системи, говорим в частност за NV247 и куадра драйв 1, тя в какви окомплектовки идва? До колкото разбирам не е фултайм а е он деманд, с геороторна помпа и идва с 2 дифа с варилок, или не винаги? Това чудо предполагам няма обикновен центален дифф? Тези всичките системи при оглед сигурно биха били невъзможни за тест...
                        Прежалваш 50 лв. автовоз (ако колата не е регистрирана) + колкото дядо Владо взима за оглед и консултация преди покупка и го караш при дядо Владо:
                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Това е на Дядо ви Владо гаража:
                        http://maps.google.com/maps?q=42.804...LfJhAQ&split=0
                        Там има кал доволно, ще го вържете с въже за стълб и ще видите в калта кои колела въртят, дали после се блокират от варилоците и така нататък.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          ... Наблюденията са ми от "Диското" на мой служител. Още го кара (8 години), но то е поради липса на пари за нещо друго.
                          Ми дИгни му заплатата де !
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                            Диското колега, диското. Как се виждаш при по-дълъг преход с WJ-то с този мизерен багажник и убийствен разход на гориво? Сложиш ли и газ в багажника ще ти остане място за две чанти и.. газ Дискавъри двойка дизел бих предпочел аз като удобно високопроходимо семейно комби с поносима поддръжка, което да става и за експедиции. На WJ силата му е другаде. Още един плюс за Роувъра са частите които си ги има и могат да се поръчват от най-различни точки на света.
                            Real Recognize Real

                            Коментар


                            • #15
                              От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                              Първоначално публикуван от viceroy Преглед на мнение
                              Здравейте! Тъй като има много теми за двата джипа, няма да обсъждаме самите им технически характеристики, по-скоро плюсовете и минусите на двата. До сега не намерих сравнение между тях. Имал съм Диско 1 до скоро, което пострада от корозия, но за близо 4 години беше доста надеждно и съм свикнал с частите, които се намират лесно, малко ме плаши Крайслера в това отношение. Условието е задължително автоматик. Зимата се ходи по един планински път, който се почиства частично, денивелацията не е много голяма, но е за джип. Не ми трябва паркетник, но не ми трябва и трактор, защото ще се ползва и на път като експедиционна машина за по-дълги преходи. Поддръжката и надеждността са от значение, като ме интересува как стоят нещата с частите на американеца сравнено с диското.
                              Става въпрос за:
                              1. WJ 4.7 s quadra drive на газ, до колкото разбирам надежден с висок разход, вървял малко и горял много, или може би това са митове. Не съм карал такъв и нямам никакви наблюдения.
                              2. Disco 2 td5 автомат евентуално с изкаран блокаж на централния дифф и с идея отзад да мине на пружини. Бензиновият също ми е интересен, но v8 на Ровър по спомени имаха някакви проблеми на някои от тях? Дизелът автомат надали ще е по-финансово икономичен от бензин на газ?
                              Нито едното дядо попе.....
                              Вземи си Киа Спортидж 1-ва генерация кеф ти биндзин кеф ти нафта, Пенчо от форума дава кръгчета.
                              Размера ако не стига има и супер дълга база
                              Най доброто отношение цена/качество/безпроблемност.
                              Диското е автомобил славещ се с ненадеждност, Джипа (не че е по надежден де) пък е леко вдигнато комби с което майките си карат децата до училище.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X