Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

    Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
    Вярно е, че не си го харесват. Те не си харесват изобщо и родното производство. В Европа също не ги харесват много-много. В БГ тоже или поне до скоро. Но напоследък за съжаление взеха да ги заглеждат и да се карат доста. ...
    Не бих казал, че това е вярно. Може да не го харесват почитателите на по-екстремни изпълнения. А иначе моделът си е доста успешен откъм продажби - все пак са произведени над милион и половина бройки. Именно защото си е паркетник с определени възможности за офроуд.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 26-12-17, 23:15.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

      Фактът, че американците купуват и такива във версия 4х2 и че няма нито едно "fleet vehicle" от тази марка, за разлика от старото "Чероки", за мен е доказателство, че техният пазар не може да бъде критерий за качествата на модела... по нашите очаквания. Май наистина пазарната му ниша са "футболните майчета". Чудя се гърчолята навремето някаква помощ ли са били получили, бартер с маслини ли са направили, че все още се срещат полицейски KJ и то бензинови в Гърция?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #48
        От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

        Зад океана в тия можеш наистина да видиш повече дами да го карат, отколкото мъже, но пък и възприятието за тия коли там е “лека евридейка за в града, която събира много пазарски торби и има евтина подръжка”, то такова е възприятието и за ауди Q7, GL и X5,6 ( вече без евтината подръжка).На Балканите и въобще в Европа представата за тия джипове е друга

        Коментар


        • #49
          От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Не бих казал, че това е вярно. Може да не го харесват почитателите на по-екстремни изпълнения. А иначе моделът си е доста успешен откъм продажби - все пак са произведени над милион и половина бройки. Именно защото си е паркетник с определени възможности за офроуд.
          Щатско не е критерии за пазар. Огромен и платежоспособен. Всеки иска да продава там, защото каквото и да пуснеш от 150 млн. взимащи прилични заплати в $, с мощна кредитна подкрепа все ще имаш усшех. Така, че на този фон 1.5 млн произведени(не продадени) автомобила на цена $20-30к не е кой знае какъв успех.

          Същият маректингов трик сега го прилага и Мъск - Може да е тоталния пазарен/финансов провал, може да е най-зле сглобеният автомобил, може с всеки произведен автомобил да се реализира загуба от $10к, може и да го продават с номерче за след 3 год.(а после да се окаже, че ще са 6, това ми напомня на един друг пазар при който се чакаше за кола! Я, ама краварите май наистина са го построили комунизма за под петилетка!), обаче щом е еко и ще им е хак на мръсните петролни араби, значи е супер! Е, и Jeep са използвали подобен трик на времето - Щом е щатско и родно - любя, тача и милея!

          А това за цената на 8-9 год. Гранд сега и преди 5 год. всеки сам може да я провери. Тогава докато обикалях цялото Горубляне ми направи впечатленеи, че на първите редове са наредени X5, Q7, Тоарези и Кайени, МЛ-и....Грандовете бяха забутани отзад до оградата. В момента Гранд след 2009 започва от 18к.(има един 2010та, но се продава от година и кусур, и някой тук спомена, че го е гледал при Еди - тотална гробница). На мен също не ми харесва това, но фактите са такива.

          Абе всъщност нека да се чете - Взимайте Диското. Далече от Гранда, не ги гледайте, гадни са, чупят се, паркетници са....абе не стават!

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Фактът, че американците купуват и такива във версия 4х2 и че няма нито едно "fleet vehicle" от тази марка, за разлика от старото "Чероки", за мен е доказателство, че техният пазар не може да бъде критерий за качествата на модела... по нашите очаквания. Май наистина пазарната му ниша са "футболните майчета". Чудя се гърчолята навремето някаква помощ ли са били получили, бартер с маслини ли са направили, че все още се срещат полицейски KJ и то бензинови в Гърция?
          В Гърция до скоро дизеловият автомобил не можеше да влиза в градовете и е бил със зверски данъци спрямо бензиновият.
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • #50
            От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

            На Гранда колко пък е по-малък от към багажник, тези с газово как са го решили проблема с гумата? Има ли вариант за и за багажник на тавана? Аз съм сигурен, че ми е достатъчно джип, само полезното пространство с газ вътре малко ме плаши. Загледах се по-сериозно в HO версията....

            Коментар


            • #51
              От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

              Първоначално публикуван от viceroy Преглед на мнение
              На Гранда колко пък е по-малък от към багажник, тези с газово как са го решили проблема с гумата? Има ли вариант за и за багажник на тавана? Аз съм сигурен, че ми е достатъчно джип, само полезното пространство с газ вътре малко ме плаши. ...
              С цилиндрична газова бутилка 75 л зад задната облегалка и запазена резервна гума на щатното място, мястото в багажника наистина е малко. В моя случай побира един тулбокс и едно голямо куче. Поради което напоследък се ориентирах към бокс на покрива.

              Вариант за запазване на багажника е изхвърляне на резервната гума и поставяне на тороидална бутилка на нейно място. В този случай обаче ще е задължително в колата да има комплект за ремонт на гуми и компресор.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                Друг вариант е да погледнеш Nissan Pathfinder 3 като вътрешен обем би трябвало да по-добре от Grand Cherokee WJ
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #53
                  От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  Друг вариант е да погледнеш Nissan Pathfinder 3 като вътрешен обем би трябвало да по-добре от Grand Cherokee WJ
                  А коловозите от Зил в условието май ги забравихте


                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    А коловозите от Зил в условието май ги забравихте
                    Е, за тях има това:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15143122634500.jpg
Прегледи:2
Размер:1.05 МБ
ID:5776772
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #55
                      От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      А коловозите от Зил в условието май ги забравихте
                      Смяташ ли че Гранда е по-висок от Патфайндър

                      Коментар


                      • #56
                        От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad
                        А коловозите от Зил в условието май ги забравихте
                        Хайде да не спорим, просто ми кажи стокова машина която минава там където на ЗиЛ 131 опират в диференциалите?
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • #57
                          От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Фактът, че американците купуват и такива във версия 4х2 и че няма нито едно "fleet vehicle" от тази марка, за разлика от старото "Чероки", за мен е доказателство, че техният пазар не може да бъде критерий за качествата на модела... по нашите очаквания. Май наистина пазарната му ниша са "футболните майчета". Чудя се гърчолята навремето някаква помощ ли са били получили, бартер с маслини ли са направили, че все още се срещат полицейски KJ и то бензинови в Гърция?
                          И в пожарната много имат от тия KJ, едни червенички такива сладурски.. ))) Иначе откъм жипове ченгетата имат освен KJ, Нисан екстрейл и напоследък дооста често срещам ТЛК 105 бензин, с лифт и 33' поне.
                          Real Recognize Real

                          Коментар


                          • #58
                            Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                            Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
                            Смяташ ли че Гранда е по-висок от Патфайндър
                            Определено е по проходим и носи повече на лифт [emoji4]
                            По къс също, аз Пати с лифт не съм виждал а от Диско и Гранд всеки втори по света и у нас.

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Хайде да не спорим, просто ми кажи стокова машина която минава там където на ЗиЛ 131 опират в диференциалите?
                            Не съм мерил на Зила кардана [emoji4]
                            Човека е притежавал Диско 1 и е минавал в тези коловози.
                            Хващам бас че стоково Диско 1 ще мине в по дълбоки коловози от стоков Патфайндър.
                            Там дето минава Диско 1 ще мине и Диско 2 че и по добре и без блокаж заради тракшъна, хеле пък автомат даже и бавни няма да ползва.
                            Последно редактирано от rosen_offroad; 27-12-17, 17:51.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                              Първоначално публикуван от rosen_offroa
                              Определено е по проходим и носи повече на лифт [emoji4]
                              По къс също, аз Пати с лифт не съм виждал а от Диско и Гранд всеки втори по света и у нас.
                              Не съм мерил на Зила кардана [emoji4]
                              Човека е притежавал Диско 1 и е минавал в тези коловози.
                              Хващам бас че стоково Диско 1 ще мине в по дълбоки коловози от стоков Патфайндър.
                              Там дето минава Диско 1 ще мине и Диско 2 че и по добре и без блокаж заради тракшъна, хеле пък автомат даже и бавни няма да ползва.
                              Eто ти едно Пати от нашенско
                              https://www.mobile.bg/21513534462528454
                              Стокова еденичка?
                              Ако се вярва на тази картинка под предния диференциал е 330 милиметра, а под задния е 355

                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • #60
                                От: Grand Cherokee WJ или Discovery 2 td5

                                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                                Eто ти едно Пати от нашенско https://www.mobile.bg/21513534462528454

                                Стокова еденичка?
                                Ако се вярва на тази картинка под предния диференциал е 330 милиметра, а под задния е 355

                                Ти стоково знаеш ли какво означава?
                                Щото в обявата виж какво пише:



                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X